ויטיליגו – בהקת

ויטיליגו הוא מצב של היעדר תאי מלנוציטים בעור (התאים המייצרים את הפיגמנטים), שהסיבה לקיומו אינה ידועה.

במרבית המקרים המחלה מתפתחת במהירות עם התפשטות של כתמים לבנים על העור. התופעה יכולה להיעצר לתקופות ארוכות ואח"כ להתחדש שוב. בחלק מהחולים השטחים קטנים ובחלקם נרחבים.

לעיתים נדירות חוזר הצבע גם ללא טיפול כלשהו.

טיפול טבעי בויטיליגו באמצעות רפואה סינית

מטרת הטיפול ברפואה סינית הוא החזרת האיזון הפנימי, הפיזי והנפשי, למטופל, איזון וויסות מערכת החיסון על מנת לעצור את תהליך הפגיעה בתאי הפיגמנט בעור ולהקטנת תגובות אוטואימוניות שלוקחות חלק בהתפשטות הויטיליגו.

הדגש בטיפול ברפואה הסינית הוא גם בשיפור מצב העור על ידי הזנה ושיפור זרימת הדם על מנת לשקם את תאי הפיגמנט. הטיפול הטבעי כולל:

drink-smallטיפול בצמחי מרפא –  המטופל מקבל תערובת צמחי מרפא אשר הותאמה לו אישית לאחר אבחון ברפואה סינית. צמחי המרפא חשובים מאוד בחיזוק ואיזון הגוף ומעודדים ייצור חדש של פיגמנטים.

acupuncture-smallטיפול בדיקור –  הטיפול בדיקור הסיני נועד לאזן את הגוף כולו ובמיוחד לווסת את מערכת החיסון ולהרגיע את הנפש. איזון מערכת החיסון עוזר להקטנת תגובות אוטואימוניות שלוקחות חלק בהתפשטות הויטיליגו. מלבד הדיקור הכללי בגוף, טיפול בדיקור באזור עצמו של הכתמים על מנת לשפר את זרימת הדם למקום להחזרת הצבע לעור.

nutrition-smallשינוי תזונתי – לתזונה בריאה ומזינה יותר לעור.

 

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

מהם הגורמים לויטיליגו?

ישנן מספר השערות לגורמי המחלה:

  • מחלה אוטואימונית – תיאוריה הטוענת כי מדובר במחלה אוטואימונית, שבמסגרתה הגוף תוקף את תאי המלנוציט שלו.
  • גורמים תורשתיים – תיאוריה נוספת טוענת כי ייתכן ומדובר בפגם גנטי. בערך בכ-20 אחוז מהחולים ניתן למצוא קרוב משפחה החולה אף הוא במחלת הויטיליגו.
  • פגיעה בתאי עצב – תאוריה הטוענת כי הדבר נגרם מתאי עצב פגומים, המפרישים חומרים רעילים ההורסים את המלנוציטים.
  • גורמים סביבתיים – חשיפה לחומרים כימיים או קרינה.
  • מתח נפשי – ישנם דיווחים על התפרצות המחלה או החרפתה עקב טראומה נפשית – מות קרוב משפחה, תאונה, משברים בעבודה וכו'.

מתי המחלה מופיעה? ומתי תחלוף?

המחלה מופיעה אצל אחוז עד שני אחוז מהאוכלוסייה, חצי מהם מתחת לגיל עשרים. הבשורה הטובה היא שאצל חלק מהחולים היא יכולה להיעצר ולא להתפשט יותר.

אצל חולים מסוימים יכולה המחלה להגיע לריפוי שלם בעיקר בשלביה הראשונים (או במקרים של ויטיליגו אצל ילדים), בעוד שאצל אחרים המחלה תישא אופי של התקפות עם ריפוי חלקי בלבד.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה


  • Please leave this field empty.