אטופיק דרמטיטיס בפנים – איך הטיפול הטבעי עוזר?

הכותב: דוד פרלה

סובלים מאטופיק דרמטיטיס בפנים? לטיפול הטבעי יש פתרונות מעולים למיתון התופעה ולשיפור ניכר בתסמינים ובמראה.

איך פוגעת אטופיק דרמטיטיס בפנים?

אחת מתכונותיה של אטופיק דרמטיטיס (המוכרת גם בשם אסטמה של העור), היא הפגיעה שלה בחלקים שונים בגוף, ביניהם הפנים. הכוונה היא לאזור המצח, הלחיים, העפעפיים והקרקפת. לפעמים יגיעו תסמיני היובש, האדמומית והקשקשת גם מעל הגבות. התסמינים של אטופיק דרמטיטיס בפנים הם קשים, הן פיזית, בשל היובש העז, הגרד, שלעתים גם הופך לפצע פתוח, והן רגשית, בשל הקושי להסתיר אותם.

אטופיק דרמטיטיס בקרקפת

אטופיק דרמטיטיס בקרקפת הוא אחד התסמינים הבולטים של המחלה המתמקדת באזורים שונים. היובש הניכר גורם לנגעים עוריים, לעודף קשקשים וגרד קשה שפוגע באיכות השינה, קשיים בריכוז ובתפקוד ובכל איכות החיים.

סימפטום עיקרי של המחלה הוא גירוי דלקתי בעור, מה שקרוי גם אקזמה. מיקום הגירוי הדלקתי בא לידי ביטוי במספר צורות ומיקומים, כאשר הפריחה מתבטאת באודם, יובש וקשקשים.

הגירוי העורי הוא חזק וגורם לתחושת גירוד עזה ולאי שקט והוא בלתי נשלט, מה שמוביל לפציעת האזור הנגוע עקב הגירוד עד כדי היווצרות פצעים מדממים, כאשר התחושות מתעצמות במצבים כמו טמפרטורה גבוהה או במהלך פעילות גופנית.

אטופיק דרמטיטיס בעיניים

מיקום נוסף של המחלה הוא באזור העיניים. כאשר האקזמה יכולה להוביל לבעיות רפואיות נוספות, כמו קטרקט בגיל מבוגר יותר. היובש מתרכז באזור העפעפיים, וכולל אקזמה, סיכוי לדלקות בעין בשל הזיהום הנגרם ממגע וגירוד, ומראה עפעפיים חיוורים מלווים באדמומית.

מצב זה מאפיין בעיקר מבוגרים אשר חולים באטופיק דרמטיטיס, בעוד שבקרב תינוקות הגרד יתמקד באזורי גפים, כמו מרפקים וברכיים ואף בראש. גרד בקרקפת קיים גם בקרב חולים מבוגרים. קראו כאן על אסטמה של העור אצל תינוקות.

מבוכה ואי נעימות

אזורים כמו קרקפת ועיניים הם אזורים בגוף שקשה להסתירם. בנוסף לתחושת הכאב והגירוד ולירידה משמעותית באיכות החיים, סובלים החולים גם ממבוכה ואי נעימות לחשוף את עצמם עם סימנים אדומים, דלקתיים וקשקשים והדבר יוצר מתיחות וחוסר שקט נפשי, גורמים שכשלעצמם מחריפים את המחלה.

מה אפשר לעשות?

אטופיק דרמטיטיס היא מחלה אוטואימונית וככזו אין תרופה שתעלים אותה כליל, אולם יש דרכים למתן את ההתפרצויות, להקל משמעותית על התסמינים הכואבים ולשפר את איכות החיים במידה ניכרת.

הטיפול הטבעי מציע פתרונות מקלים ומיטיבים המבוססים על חומרים טבעיים בלבד ועל שיטות טיפול לא פולשניות ולא כואבות, ביניהן דיקור סיני (אקופונקטורה) ושיטות להרפיה ורגיעה.

החומרים מבוססים על צמחי מרפא שנלמדו ונחקרו אלפי שנים ומקורם ברפואה הסינית. הם מותאמים לכל מטופל בהתאם למצבו וחומרת המחלה ונחלקים לצמחי מרפא שנרקחו מהם משחות להרגעת העור, ריכוכו והפחתה בתחושת הגרד, ולצמחי מרפא שמופקות מהן פורמולות לשתייה ומטרתן להזין את העור, להפחית מהדלקת, להרגיע נפש סוערת ולנקות חום מהפנים.

הייחוד בטיפול הטבעי הוא ההתמקדות שלו בגורם ולא רק בסימפטום. כלומר, יינתן טיפול להקלה מיידית בגרד ובדלקת, אולם במקביל יינתן גם טיפול שמטרתו למנוע את ההתפרצות הבאה, או לפחות למתן אותה ולהחזיר למטופלים את השליטה על חייהם.

דוד פרלה, מטפל בכיר ומוסמך, מומחה לטיפול בבעיות עור ברפואה סינית, מבצע אבחון מדוקדק לכל מטופל בהתאם לתסמינים שלו, גילו, מצבו הרגשי ואורחות חייו. בהתאם לאבחון מורכבת תוכנית טיפול אישית למטופל שתוצאותיה עשויות לבוא לידי ביטוי בתוך זמן קצר.

צרו קשר עוד היום כדי לשפר את איכות החיים שלכם ולהחזיר לעצמכם את השליטה במצב, לקבל טיפול מקל או מונע ולחוש הקלה בתוך זמן קצר.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה