חידושים ברפואה הסינית

ניוזלטר אוגוסט 2013

leaves350-170שלום לכולם,

לכל אחד מאיתנו מבנה גוף שונה. החודש נדבר על סוגים שונים של מבנה גוף בהיבט של הרפואה הסינית. בנוסף נסביר על תועלתם הבריאותית של סוגי הזרעים השונים שאנחנו צורכים. נספר על מחלת האלופציה (הקרחה מוקדית פתאומית) שמטופלת בהצלחה רבה במרפאתנו.

בברכה, 

דוד פרלה

dudi-sign2

 

 


 

המבנה והאופי הגופני – ואיך הם משפיעים על בריאותנו?

המבנה והאופי הגופני של כל אחד נקבע לפי מצב הבריאות הכללי של ההורים בזמן ההפריה, ובריאות האם בתקופת ההיריון. אך אלה אינם גורמים קבועים והם יכולים להשתנות, לרעה או לטובה, במרוצת השנים. אורח חיים בריא, תזונה נכונה, ותרגילי תנועה ונשימה לחיזוק האנרגיה, הם תנאים הכרחיים לשמירה על חוסנו של הגוף ועל מצבו התקין.

להמשך קריאה >>

 

תועלתם הבריאותית של סוגי זרעים שונים

זרעי דלעת – אנרגיה ניטראלית. טעם מתוק, מר. מרידיאן מעי גס וקביה. תועלת בריאותית – מחזקים צ'י ודם, מועילים במקרי עצירות הנובעת מיובש ומחוסר דם, משמידים טפילים – תולעי סרט, תולעי טבעת ומחלת הבילהרציה. מועילים לשיפור המטבוליזם לאחר לידה, מורידים נפיחות בידיים וברגליים לאחר לידה, ומגבירים ייצור חלב אם. הזרעים עשירים באומגה 3, אבץ, ברזל, סידן וויטמין B.

להמשך קריאה >>

 

אלופציה אראטה – מהי התקרחות פתאומית ואיך אפשר לטפל בה?

אלופציה אראטה הינה תופעה המצריכה לא פעם שילוב של רפואה מערבית ורפואה משלימה יחדיו בכדי לתת מענה מהיר הן ברמה הנפשית והן הפיזיולוגית של הגוף. הטיפול משלב את המיטב מרפואת העור המערבית והסינית להשגת תוצאות מרביות, שילוב מושכל של טיפול בתכשירים קונבנציונליים לצד טיפול הוליסטי בצמחי מרפא ודיקור.

להמשך קריאה >>