מולוסקום אצל ילדים

מאמר אורח

ילדכם סובל ממחלת עור ויראלית המוכרת בשם מולוסקום קונטגיוזום? על אף היותה מדבקת מאד, יש מה לעשות כדי להעלים את היבלות באמצעים טבעיים וללא כאב ותופעות לוואי.

מה זה מולוסקום קונטגיוזום?

מדובר במחלת עור ויראלית מדבקת ביותר. המחלה מופיעה בעיקר בקרב ילדים, החל מגיל שנה לערך ועד לסביבות גיל 12. תסמיני המחלה הם יבלות בצבע עור, לעתים במספר קטן שלהן ולעתים מספר רב מאד, של עשרות יבלות ויותר. הן לא מסכנות את בריאות הילד או הנער אולם מהוות מטרד, בעיקר אסתטי, שעלול, עם הגיל, לגרום לדימוי עצמי נמוך וחוסר בטחון עצמי. היבלות נעלמות מעצמן אותם התקופה הנדרשת להיעלמותן עשויה להיות חודשים ספורים בלבד ועד כמה שנים. לא ניתן לחזות כמה זמן תארך המחלה.

גם מבוגרים, בעיקר כאלו שמערכת החיסון שלהם היא מוחלשת, עשויים להדבק במולוסקום.

הגורם העיקרי למחלה הוא נגיף בשם POX. בל היותה מחלה מדבקת, היא עוברת די בקלות בין ילדי הגן או בית הספר, או בקרב בני המשפחה. המחלה עוברת באמצעות מגע ישיר של העור אולם גם במגע עקיף, כמו צעצועים, בגדים או מצעים ואפילו באמצעות מים, למשל בעת רחצה באמבטיה.

תסמיני מולוסקום הם כאמור יבלות קטנות בגוון העור. היבלות מתרבות מעצמם מאחר והן מכילות את הנגיפים. לעתים יכול לחוש הילד גירוי סביב היבלות

על אף האמור, ולמרות שהמחלה חולפת מעצמה, רצוי לטפל בה. הסיבה לכך היא כי היבלות עלולות לגדול ולהתפתח, כך שגם לאחר שייעלמו יישארו צלקות גדולות מדי על גבי העור. הצלקת בולטת ודמויית מכתש.

מולוסקום תרופת סבתא

ישנם כמה אמצעים ביתיים שיכולים לסייע בזירוז העלמת היבלות:

  • חלב תאנה: הנוזל הלבן המצוי על גבי החלק שנשאר על עץ התאנה. ההמלצה היא להשתמש בנוזל הלבן ולמרוח על גבי היבלות. חשוב לזכור כי מדובר בתרופות סבתא שלא תמיד מסייעות. ישנם מקרים בהם הנוזל עלול דווקא לגרות את העור עוד יותר.
  • סודה לשתייה: לערבב מעט אבקת סודה לשתייה עם מים ולמרוח את המשחה שנוצרה על גבי היבלות. להמתין כמה דקות ולשטוף. י לחזור על התהליך כשלוש פעמים ביום.
  • שמן מליסה: יש להשתמש בשמן כשהוא מדול ולא במתכונתו המרוכזת. לטפטף כמה טיפות על גבי היבלת. גם שמן לבנדר עשוי להועיל.

מולוסקום טיפול טבעי

כאמור, למרות שהתופעה חולפת מאליה לאחר מספר חודשים או מספר שנים ואינה מסכנת את הבריאות, היא עלולה להיות מטרד. ילדים נוטים להתגרד ולגעת בחפצים משותפים ולהפיץ את הנגיפים המצויים בתוך היבלות לכל עבר. באופן זה, הילד עלול להדבק שוב במחלה, או להדביק את סביבתו. אם יש במשפחה ילד הסובל ממולוסקום, על כל בני המשפחה להמנע ממגע ישיר עם הילד, להקפיד על שימוש במגבות נפרדות וכדומה. אחרת, יש סיכוי שגם האחים יידבקו. לכן, מומלץ לטפל בתופעה ולמגר אותה כדי שלא תחזור בשנית, וזאת בנוסף לחשש שהיבלות עלולות להשאיר צלקות בעור, אם לא יטופלו בזמן.

טיפול טבעי במולוסקום

הטיפול הטבעי במולקסום אצל ילדים מסייע בזירוז החלמת הנגעים ובחיזוק הגוף, עדי שלא יידבק בשנית. הטיפול הטבעי מקצר משמעותית את זמן ההחלמה מהיבלות ועד להיעלמותן המלאה.
הטיפול מתבצע לאר אבחון והבנה של חוסר האיזון בגוף. המטרה: להחזיר לגוף את האיזון לו הוא זקוק. שיטות הטיפול הטבעי מבוססות על הרפואה הסינית וכוללות דיקור וצמחי מרפא. הצמחים הנבחרים להרכבת הפורמולות הם בעלי תכונות אנטי ויראליות. יחד עם הדיקור הם מחזקים את המערכת החיסונית, מזרזים את היעלמות היבלות ומונעים את חזרתן. השימוש בצמחים מורכב מפורמולות לשתייה/בליעה ומשחות למריחה אשר מקלות על העור ומזרזות את תהליך הריפוי. הצמחים המרכיבים את התערובות הם כאמור בעלי תכונות אנטי בקטריאליות וכאלו התומכים במערכת החיסונית, זאת במטרה לסייע לגוף להלחם בנגיף.

הטיפול הטבעי במולוסקום אינו כואב ואינו גורם לתופעות לוואי מכל סוג. הוא גם לא מפריע לטיפול הקונבנציונלי, במידה והמטופל מקבל כזה. לטיפול הטבעי מהרפואה הסינית יש הצלחות רבות ומוכחות ובתוך חודשים ספורים בלבד ניתן לראות את תהליך התכווצות היבלות ועד להיעלמותן כליל.

הטיפול הטבעי במולוסקום בילדכם יסייע בזירוז ההחלמה ובהעלמת הנגעים מהעור. למידע ופרטים נוספים, צרו קשר באמצעות הטופס המצורף. 

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה


  • Please leave this field empty.