חמשת האלמנטים ברפואה הסינית | פסוריאזיס גוטטה

ניוזלטר אוקטובר 2014

body350-170שלום לכולם,

הסתיו כבר כאן, והפעם נעסוק בחמשת האלמנטים של הרפואה הסינית, וכיצד הם מסייעים למטפל הסיני להתאים את אסטרטגיית הטיפול לכל מטופל. כמו כן נתמקד בפסוריאזיס מסוג גוטטה (טיפתית) – אחד הסוגים הנפוצים של המחלה – ונראה מהם הגורמים לו וכיצד ניתן לטפל במחלה ברפואה הסינית.

בברכה, 

דוד פרלה

dudi-sign2

 

 


 

חמשת האלמנטים ברפואה הסינית

הרפואה הסינית מבוססת על תפישת העולם אשר רואה בגוף ובנפש יחידה אחת. ולפיכך – הציפייה היא כי המצב הנפשי של כל אדם, בפרט אם הוא מטופל ברפואה סינית, יושפע באופן ישיר מהמצב הפיזיולוגי שלו, ולהיפך.

האבחון ברפואה הסינית מתחשב בקשרי הגומלין של הגוף והנפש, והטיפול ברפואה הסינית לרוב מכוון לשני חלקי השלם הללו.

תיאוריית חמשת האלמנטים ברפואה הסינית מעניקים למטפל הסיני כלים לאבחון האישיות של המטופלים. על פי אבחון זה, הוא יכול להתאים טוב יותר את אסטרטגיית הטיפול לכל מטופל ומטופל.

מהם חמשת האלמנטים ברפואה הסינית? ומהי השפעתם על מצב העור?  לחצו להמשך קריאה…

פסוריאזיס גוטטה (טיפתית)

פסוריאזיס גוטטה הוא אחד הסוגים הנפוצים ביותר של פסוריאזיס, והוא מתאפיין בכתמים אדומים קטנים על העור, לעתים מלווים בקשקשת בגוון כסוף, הדומים בצורתם לטיפות (ומכאן שמו – גוטטה = טיפה בלטינית). הכתמים מתמקדים לרוב באזור הגפיים והגו, אך לעיתים עשויים להופיע גם באזור הקרקפת.

כמו בשאר סוגי הפסוריאזיס, גם כאן מדובר במחלה אוטואימונית – מחלה בה הגוף תוקף את עצמו.

בין הגורמים למחלה ניתן למנות שילוב בין גנטיקה לבין פגיעה בעור, כאשר גם מתח נפשי, חולשה של מערכת החיסון וחוסר איזון פיזי ונפשי בגוף, עלולים להביא להתפרצות המחלה.

למידע נוסף אודות מאפייני פסוריאזיס גוטטה והטיפול הטבעי – לחצו להמשך קריאה…