החיטה ויתרונותיה | אורטיקריה

ניוזלטר אפריל 2013

wheat350-170שלום לכולם,

החודש נמשיך בנושא התזונה – מה עושה החיטה, והאם בריא לאכול לחם? כמו כן, האביב ממשיך להביא עימו תופעות אלרגיות – הרחבה על מחלת האורטיקריה (סרפדת), מחלה אלרגית נפוצה למאד המטפלת בהצלחה במרפאתנו!

חג אביב שמח! 

דוד פרלה

dudi-sign2

 

 


 

החיטה ויתרונותיה הבריאותיים

חיטה היא סוג במשפחת הדגניים והמזון העיקרי בתרבויות רבות, והנפוצה ביותר במזרח התיכון. על כן, היא נמנית בין חמשת מיני הדגן, ואחת משבעת המינים בארץ ישראל. לחיטה אופניי הכנה רבים ומגוונים. ניתן לבשל אותה כמאכל בפני עצמה, אך השימושים העיקריים של החיטה מבוססים על הקמח שלה, ממנו מיוצר – הלחם, הפיתות, הפסטות, הבורגול ועוד.

בנוסף, החיטה עשירה בחלבון – חלבוני החיטה הם גליאדין וגלוטנין – שיוצרים יחד בנוכחות מים את החלבון גלוטן. חלבון החיטה עני יחסית בחומצה האמינית ליזין, ולכן אינו מספיק כמקור יחיד לחלבון בתפריט, ויש לשלב בנוסף אליו, במהלך היום, מזונות נוספים עשירים בחלבון מעולם הצומח דוגמת הקטניות (שעועית לבנה, עדשים, אפונה, פול, חומוס) או חלבון מעולם החי (דוגמת ביצים, מוצרי חלב, דגים ובשר).

סוגי חיטה

  • כוסמין: זן של חיטה קדומה יותר מהחיטה הנפוצה כיום. הרכבו התזונתי דומה לזה של החיטה המלאה, אך הוא עשיר יותר בברזל ובמגנזיום, ומכיל פחות חלבון וסידן.
  • חיטה קשה: ממנה מייצרים קמח ייעודי ללחם. זוהי חיטה בעלת תכולת חלבון גבוהה יותר, המאפשרת מרקם אוורירי במיוחד בזמן האפייה.
  • חיטת דורום: משמשת להכנת קמח דורום. פסטה מקמח דורום, נחשבת לאיכותית יותר מאשר פסטה המוכנה מקמח רגיל, בגלל שהיא שומרת טוב יותר על מרקם מעט נוקשה ונשיך (אל-דנטה).
  • חיטה רכה: משמשת לרוב להכנת הקמח הרגיל שאנו קונים. בשל תכולת חלבון נמוכה יחסית, משמשת בעיקר להכנת עוגיות ומאפים פריכים.

חיטה בהיבט הסיני

טעמה מתוק ומלוח. הטמפרטורה שלה קרירה. מזינה ומחזקת את הכליות ובונה יין. משפרת את החשיבה והזיכרון.

החיטה משמשת כצמח מרפא סיני בעל שני שמות:

Gu Ya

שם בוטני: Oryza Sativa

שם פרמקולוגי: Fructus, Oryzae Sativae Germinantus

שם אנגלי עממי: Rice Sprout

שם עברי: אורז, נבט

תפקיד הצמח – להניע הצטברויות מזון, להמריץ את הקיבה. לשימוש במצבי עיכול חלש מתקיעות מזון לא מעוכל, בעיקר בקושי של עיכול עמילניים.

Mai Ya

שם בוטני: Hordeum Vulgare

שם פרמקולוגי: Hordei Vulgaris Germinantus, Fructus

שם אנגלי עממי: Barley, Sprout, Malt

שם עברי: שעורה, נבט, לתת

תפקיד הצמח – להפחית הצטברויות מזון, ולחזק קיבה. מתאים בעיקר לתינוקות המתקשים לעכל עמילניים או חלב. מטפל במצבי חוסר תאבון בשל חולשת צ'י של הטחול. מדכא ייצור חלב אם ומטפל בכאבי שד. מקל על זרימה חופשית של אנרגיית הכבד, מטפל בנפיחויות, אי נוחות או כאב אפיגסטרי ובצלעות.

 

אורטיקריה – סרפדת – מה הגורמים למחלה?

אחת התסמונות הנפוצות באבחון הסיני במחלה זו, היא הצטברויות חום ולחות בעיקר במערכת העיכול. החום יתבטא באדמומיות היוצאת אל העור, והלחות בבצקתיות המאפיינת את הפריחה. המתח המאפיין את האורטיקריה גם הוא גורם המעכב את העלמות הפריחה.

להמשך קריאה >>