לחות וליחה | סגולות שמן הזית

ניוזלטר יוני 2013

chinese-teaשלום לכולם,

לחות וליחה מוזכרים כגורמי מחלה לא רק ברפואה הסינית, אלא גם בכתביו של הרמב"ם. הפעם נדבר על השפעתם על בריאותנו ועל הדרכים להימנע ולהפחית את הצטברותם בגופנו. עוד נדבר על תכוניותיו והשפעותיו הנפלאות של שמן הזית והשימושים השונים בו. כמו כן נדבר על מחלת האקנה ממנה סובלים הרבה בני נוער והן מבוגרים. המחלה מטופלת בהצלחה מרובה במרפאתנו.

בברכה, 

דוד פרלה

dudi-sign2

 

 


 

לחות וליחה ברפואה הסינית

לחות וליחה הינם גורמי מחלה נפוצים לא רק ברפואה הסינית אלא גם בספריו של הרמב"ם הם מוזכרים באריכות.

הלחות מוגדרת על פי צורתה והיא יכולה להיות דלילה ונקייה, או צמיגה ו"מלוכלכת". במצבה הצמיג והמעובה היא נקראת ליחה. הלחות והליחה נגמרות בעקבות הצטברות נוזלים בגוף, דבר המעיד על תפקוד לקוי ולא מאוזן של הריאות, הטחול והכליות, ועל הפרעות במערכת חילוף החומרים בגוף.

להמשך קריאה >>

 

סגולות שמן הזית ברפואה הסינית

שמן הזית מופק מזיתים, ונחשב למשובח שבמיני השמנים. הוא בעל טעם אופייני מריר לעתים ומעודן, ומשמש בעיקר לתיבול ולטיגון.

שמן הזית יכול לסייע להוריד את ההסתברות למחלות לב, הפרעות ושבץ לב. השמן מוריד את רמת הכולסטרול הרע (LDL) מבלי לפגוע בכולסטרול הטוב (HDL), כך שהיחס ביניהם משתפר ומשפיע על רמת הכולסטרול הכללית. מסייע גם בהורדת לחץ דם ובמקרים של מחלות כרוניות, מאחר שהוא מכיל מרכיבים נוגדי חמצון, הנלחמים ברדיקלים חופשיים בגוף.

להמשך קריאה >>

 

אקנה – איך מטפלים בה באופן טבעי?

אקנה היא אחת ממחלות העור הנפוצות ביותר בעיקר בקרב בני נוער. זוהי מחלה דלקתית כרונית של בלוטות החלב וזקיקי השערות והיא מופיעה בעיקר באזור הפנים, החזה, והגב, היכן שבלוטות החלב מורחבות.

להמשך קריאה >>