אנרגיה של מזונות | אצות לירידה במשקל

ניוזלטר מרץ 2013

שלום לכולם,

News_atopicעונת האביב בפתח, עונה שברפואה הסינית משויכת לפריחה, גדילה ויצירה. מבחינת חמשת האלמנטים משויכת לאלמנט העץ שקשור עם הכבד איבר בעל השפעה מרובה על מצב העור וכן על מצבנו הרגשי. בעונת האביב, מתרבות תופעות האלרגיות – נזלת אלרגית, אסטמה של העור – אטופיק דרמטיטיס עליה נרחיב בהמשך, אסטמה אלרגית, כל אלו מטופלות בהצלחה מרובה ברפואה הסינית במרפאתנו.

נדבר גם על היבט אחר בתזונה הסינית – האנרגיה והתנועה של המזונות בגופנו, על אצות ומתכון של סושי!

בברכה, 

דוד פרלה

dudi-sign2

 

 


 

אנרגיה ותנועה של מזונות ברפואה הסינית

מזונות שונים מייצרים אנרגיה, או במילים אחרות – מחוללים בתוך הגוף תחושות של חום וקור בדרגות שונות (חמות, חמימות, קרות,קרירות), בלי קשר לטמפרטורה שלהם בזמן האכילה.

מזונות מסוימים מסוגלים להניע אנרגיה בתוך ומחוץ לגוף לכיוונים שונים. כדי להגדיר את תחומי התנועה של המזונות ואת אזורי המחלה, מחלקים את הגוף לארבעה אזורים: פנימי (תוך הגוף), חיצוני (עור ופני הגוף), תחתון (מן המותניים ומטה), ועליון (מן המותניים ומעלה).

להמשך קריאה >>

 

אצות – לחילוף חומרים וירידה במשקל (וגם מתכון לסושי)

בסביבתן הטבעית בים, מנטרלות האצות את הרעלים המושלכים בסמוך להן. כך גם בגוף, לאצות יכולת לנטרל רעלים ופסולת רדיואקטיבית. האצות מסוגלות לנטרל סוגים מסוימים של מתכות רעילות ולפרק אותן למלחים פשוטים שאינם מזיקים ומופרשים אל מחוץ לגוף דרך הצואה.

בחלק מהאצות חומרים הדומים במבנם הכימי לוויטמין B12, ואולם, הם אינם פעילים בגופינו ולכן אינם יכולים להוות תחליף לוויטמין B12 המגיע ממוצרי מזון ומהחי וחיוני ליצירת דם.

להמשך קריאה ולמתכון המלא >>