תזונה נכונה לירידה במשקל | הפירות ותועלתם

ניוזלטר ספטמבר 2013

News_atopicשלום לכולם,

החודש נדבר על התזונה הנכונה להפחתה במשקל בהיבט של הרפואה הסינית. על תועלתם הבריאותית של הפירות אותם אנו צורכים רבות. נספר על יבלות ויראליות – תופעה נפוצה בקרב ילדים ומבוגרים, המטופלת בהצלחה רבה במרפאתנו.

בברכה, 

דוד פרלה

dudi-sign2

 

 


 

תזונה נכונה להפחתה במשקל

התיאוריה הסינית על גורמי ההשמנה גורסת כי מלבד לגורמים תורשתיים קבועים מראש, יש חשיבות מכרעת גם לתזונה בגיל הרך.

תזונה עשירה מידי, או לא מגוונת, בתקופת הילדות – גורמת למאמץ יתר של מערכות פנימיות, ובמיוחד של מערכת העיכול. זו מפתחת, כבר מגיל צעיר, יכולת גבוהה לעיכול ולספיגת מזון, דבר שעלול לגרום להשמנה בגיל מאוחר יותר.

להמשך קריאה >>

 

תועלתם הבריאותית של הפירות

אבטיח – אנרגיה קרה, טעם מתוק, מרידיאן קיבה, לב ושלפוחית שתן. כיוון יורד. תועלת בריאותית – מטהר חום, מרווה צמא, מקל על חום קיץ, משתן, מחזק יין, מלחלח מעיים, מפיג דיכאון, מטפל בכאב גרון ובכיב פה. קליפת האבטיח יכולה לעזור בהורדת לחץ דם, דלקות כליה ובסוכרת.

בננה – אנרגיה קרה. טעם מתוק. כיוון יורד. תועלת בריאותית – מטהרת חום, מלחלחת ריאות ויובש בגרון, מחזקת יין, מלחלחת מעי גס ופותרת עצירות. מועילה לכיב קיבה, מעיים וטחורים. מנטרלת רעלים, מטפלת באלכוהוליזם. מורידה לחץ דם גבוה.

להמשך קריאה >>

 

יבלות ויראליות – איך לטפל באופן טבעי?

היבלות הוויראליות נגרמות על ידי ווירוסים מסוג שונים. רובם קשורות בוירוסים מקבוצת הפפילומה. היבלות שמופיעות בילדים אינם מסוכנות כלל ולא קשורות להפרעות באיברים פנימיים.

היבלות הויראליות שכיחות בילדים (במיוחד בילדים עם הפרעות מערכת חיסון דוגמת אטופיק דרמטיטיס – אסטמת העור) ומועברות במגע ישיר בין הילדים או באותו ילד על ידי גרוד ונגיעה במקום אחר.

להמשך קריאה >>