תזונה בריאה לשנה טובה

ניוזלטר ספטמבר 2014

muffins350-170שלום לכולם,

עם פרוס השנה החדשה, נעסוק הפעם בתרומתם של הפירות והירקות לשמירה על הבריאות. כמו כן נגיש מתכון ברוח החג למאפינס דבש בתפוחי עץ, ולבסוף נספר על מחלת אטופיק דרמטיטיס (״אסטמה של העור״) בתינוקות וילדים, ואיך יכול הטיפול ברפואה סינית לשפר את מצבם.

בהזדמנות זו נברך את כל קוראינו בברכת שנה טובה ומתוקה, שנה של התחדשות ובריאות. חג שמח!

בברכה, 

דוד פרלה

dudi-sign2

 

 


 

תזונה נכונה לטיפול במחלות – תרומתם של הפירות והירקות

בתזונה הטיפולית משתמשים בכל חלקי הפרי והירק – גלעינים, קליפות, שורשים ועלים, שבדרך כלל אין להם שימוש.

הסינים נוהגים להמליח פירות מתוקים, או להוסיף מלח למיצי פירות כדי למתן את השפעת הטעם החמוץ-מתוק שלהם. פירות אחרים נאכלים כשהם בשלים למחצה או בוסריים, מכיוון שגם בשלב זה אפשר לנצל את סגולותיהם למטרות ריפוי ומניעה.

מהי תרומתם של פירות שונים בתזונה הטיפולית?  לחצו להמשך קריאה…

טיפול באסטמה של העור בתינוקות וילדים

אסטמה של העור, או "אטופיק דרמטיטיס" בשמה המקצועי, היא אחת ממחלות העור הנפוצות ביותר בקרב תינוקות וילדים קטנים: מבחינה סטטיסטית, היא תופיע אצל שליש מאוכלוסיית התינוקות והילדים עד גיל חמש.

בשלביה החמורים ביותר של המחלה, היא מאופיינת בתופעות קשות, כמו למשל פריחה אדומה ומגרדת בין הקפלים הפנימיים של העור באזור המרפקים והברכיים, ולכן לעיתים נוהגים לכנות אותה ברפואה הסינית גם בשם "מחלת ארבעת הקפלים".

חלק גדול מן הטיפול בילדים מתמקד בהורדת החום הרב הנצבר בגוף ובין היתר משפיע על מערכת העיכול ותורם להמשך קיומו של המצב הדלקתי, היובש בעור והרצון להימצא בחדר ממוזג גם כשבחוץ קר…

למידע נוסף אודות מאפייני המחלה בילדים והטיפול הטבעי – לחצו להמשך קריאה…

מתכון בריא לראש השנה – מאפינס דבש ותפוחי עץ

לחצו למתכון המלא…

צילום: veganfeast/flickr