נשירת שיער אצל נשים מבוגרות

הכותב: דוד פרלה

ישנן סיבות שונות הגורמות נשירת שיער נשים בגיל המעבר.

בקליניקה של דוד פרלה, לאחר אבחון תוכלו לקבל טיפול משולב, מותאם באופן אישי, עבור נשירת שיער אצל נשים מבוגרות. הטיפול עשוי לכלול שילוב של דיקור, תזונה, צמחי מרפא ואמצעים נוספים ומטרתו תהיה להרגיע וליצור איזון במערכות הגוף השונות, לשפר את זרימת הדם לקרקפת, אשר יובילו לעידוד פעילות תקינה של עור הקרקפת ולצמיחת השיער באופן בריא ומלא יותר.

השפעות גיל המעבר על נשירת שיער

שינויים הורמונליים בגיל המבוגר, מתבטאים במחזור לא סדיר (כולל היעלמותו לחלוטין), מצבי הרוח משתנים, גלי חום, הזעות לילה, עלייה במשקל, ירידה בחשק המיני ולפעמים גם בנשירת שיער.

גם הרקע הגנטי התורשתי משחק תפקיד משמעותי יותר בגילאים אלה כגורם לנשירה. פעמים רבות נשירת השיער באה בהפתעה לאחר שנים של שיער מלא ובריא.

גם מעבר לרקע הגנטי ישנן סיבות שונות הגורמות לנשירת שיער אצל נשים מבוגרות. כל סיבה מתבטאת בתצורת נשירה שונה בשיער הקרקפת:

  • נשירת שיער במרכז הקרקפת – בדרך כלל קורית על בסיס רקע תורשתי (אצל גברים אותה סיבה בדרך כלל תוביל למפרצים בצידי הראש).
  • נשירת שיער כללית באזורי קרקפת שונים – יכולה להיגרם ממצבי מתח וסטרס ממושכים, מחסור בברזל, מחלות כרוניות כגון סכרת, אנמיה, חוסר איזון בבלוטת התריס, שינויים הורמונליים לאחר הריון ולידה.
  • נשירה במספר מוקדים בליווי תהליך דלקתי ואדמומיות – בדרך כלל כתוצאה ממחלות עור של ליכן פלאנוס וזאבת – לופוס.
  • נשירת שיער ממוקדת התאפיינת במראה שיער קצר מהרגיל – קורית כתוצאה מפטרת של הקרקפת.
  • נשירת שיער אסימטרית – יכולה לנבוע מטריכוטילומניה, תופעה נפשית של תלישת שיער עצמית, שהטיפול בה הוא פסיכולוגי.

אבחון סיבות נשירת שיער נשים בגיל המעבר

ברפואה סינית האבחון לגילוי סיבות נשירת שיער אצל נשים מבוגרות, כולל תשאול מקיף לזיהוי חוסר האיזון בגוף, בדיקת דופק ולשון.

לדוגמא שיער שביר, יראה על חולשה בהזנת הדם לקרקפת, שיער דליל יראה על חולשה אנרגטית של הכליות ושיער חסר ברק יראה על חולשה של הריאות.

מעבר לכך ברפואה סינית יש חשיבות גדולה גם לסימפטומים הנלווים כגון חולשה, מתח, וחוסר איזון הורמונלי. כל אלה מהווים חלק חשוב באבחון ובהתאמה אישית של צמחי מרפא, דיקור ושינוי תזונתי עבור כל מקרה ומקרה.

חשוב גם לבצע בדיקות דם תקופתיות לראות שאין מצבי אנמיה או חוסר בברזל.

בדיקה של הקרקפת – מתבצעת בטיפול הראשון. לעתים מעורבות של מחלות עור כגון סבוריאה דרמטיטיס או פסוריאזיס, המלוות בקשקשת עבה, יכולות לגרום לנשירה. מחלות אחרות כגון ליכן פלנופילאריס עשויות לגרום לנסיגת שיער.

נשירת שיער אצל נשים מבוגרות

טיפול ברפואה סינית בנשירת שיער אצל נשים מבוגרות

ברפואה סינית, טיפול בנשירת שיער לנשים בגיל המעבר כולל מספר תחומים המשפרים בצורה משמעותית את מצב השיער, עוזרים במניעת נשירה ומעודדים צמיחה.

  • סדרת טיפולי דיקור- משפרים את זרימת הדם לקרקפת, מפחיתים מתח ולחץ וגורמים לאיזון הורמונלי בגוף.
  • צמחי מרפא לשתייה – ניתנים לאחר אבחון, מחזקים את הזנת הדם לקרקפת, מאזניים הורמונאלית ומרגיעים את הנפש.
  • סרום צמחי למריחה בקרקפת בליווי רולר – כולל צמחים המעודדים צמיחת שיער ומונעים נשירה.
  • טיפולי מזותרפיה – משפרים את זרימת הדם לקרקפת (ראה סרטון וידאו להדגמא באתר).
  • שינוי תזונתי – ליצירת תזונה מאוזנת, עם מזונות בריאים לשיער ובשילוב תוספי מזון מומלצים.

כל אופני הטיפול הללו מרכיבים תהליך טיפולי שלם, מותאם אישית, העורך בדרך כלל לפחות ארבעה עד שישה חודשים, שנועד להחזיר את האיזון לגוף ולשפר משמעותית את צמיחת השיער בקרקפת.

לשאלות נוספות ולקביעת תור לטיפול בקליניקה של דוד פרלה, צרו עמנו קשר דרך בטופס המצורף (או באופן טלפוני)  ונשמח לתת ייעוץ, הכוונה וליווי בתהליך הטיפול בנשירת השיער.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה