אלופציה אראטה בזקן – הקרחה פתאומית בזקן

דוד פרלה
 • בעלי זקן, אם אתם חווים נשירה פתאומית בזקן, סביר להניח שלקיתם באלופציה אראטה – מחלה עם רקע אוטואימוני שמאופיינת באובדן שיער באזורי גוף שונים, ביניהם הזקן.
 • באלופציה אראטה מתרחש תהליך, בו מסיבה לא ידועה, נגרמת נשירת שיער בחלקי הגוף השונים. אזור הנשירה השכיח ביותר הוא הקרקפת, אולם במקרים רבים מתרחשת המחלה גם באזור הפנים ובזקן וגורמת להקרחה פתאומית שלו.
 • טיפול טבעי יעודד את תהליך הריפוי של המחלה ויזרז את הצמיחה המחודשת בשערות הזקן.
 • הטיפול הטבעי נמצא אפקטיבי ביותר, עם כלים מיטיבים לשיפור המצב וזירוז התהליך הטבעי של החזרת צמיחת השיער.
אלופציה אראטה בזקן לפני ואחרי טיפול

לפני ואחרי חודשיים טיפול

אלופציה ארטאה בזקן – לפני ואחרי טיפול

אלופציה אראטה בזקן - טיפול

לפני ואחרי 3 חודשי טיפול

אלופציה אראטה בזקן - לפני ואחרי

לפני ואחרי 3 חודשי טיפול

המלצות מטופלים ורופאים

אלופציה אראטה | 06.02.2014

המלצה על טיפול באלופציה אראטה: ״יש סיכוי להחלמה!״

המלצת מטופל שסבלה מאלפוציה אראטה

לדוד פרלה,

הגעתי למרפאה אחוזת פחדים עקב גילוי של 2 מוקדי התקרחות נקודתית – אלופציה אראטה.

דמיינתי את עצמי חובשת פאה, או עוטפת את ראשי במטפחת, כל זאת לאור כתבות ותמונות מפחידות בהן צפיתי באינטרנט.

כשהגעתי לדוד, שאבתי עידוד רב ובעזרת צמחי מרפא מחזקים ודיקור אכן הגעתי לתוצאות מפתיעות – צמיחה של שיער באותם מוקדים חלקים.

כעבור 3 חודשי טיפול – מוקד אחד נסגר לחלוטין, והאחר בשלבי סגירה.

אז לכל המבוהלים והחוששים – שאבו כוח ותקווה, כי יש סיכוי להחלמה.

כל הכבוד לדוד ולמזכירתו מאיה המעודדת והסימפטית.

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

אלופציה אראטה | 11.10.2019

״הקרחת שהיתה נעלמה כלא היתה״

המלצת מטופל שסבל מאלופציה אראטה

לדוד פרלה היקר,

תודה רבה על הטיפול המסור בבני ניצן. הגיע אליך לפני כשלושה חודשים עם אבחנה של אלופציה אראטה, לפני טיפול הסטרואידים.

הטיפול המסור שלך והידע למתן התרופה המתאימה שיפרה והחלימה את בני. כיום צמחו שיערות והקרחת שהיתה נעלמה כלא היתה.

תודה, תודה, תודה

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

אלופציה אראטה | 07.11.2014

המלצה על טיפול באלופציה: ״ההתקרחות נעלמה״

המלצת מטופל שסבל מאלופציה אראטה

לדוד פרלה,

תודה רבה על הטיפול המקצועי, האדיב והמרגיע.

הגעתי עם אלופציה שהתפשטה והפחידה אותי מאוד. הרגעת אותי, התחלת בסדרת דיקורים ונתת לי צמחי מרפא, וכיום, שלושה חודשים אחרי, ההתקרחות נעלמה והשיער חזר לצמוח במקום.

מודה לך מקרב לב.

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

אלופציה אראטה | 21.04.2009

טיפול מומלץ ואפקטיבי באלופציה אראטה: ״איזור ההתקרחות נעלם לחלוטין״

המלצת מטופל על דוד פרלה

לכבוד דוד פרלה היקר,

בסביבות חודש אפריל 2009 הגעתי אליך סובלת ממחלה אשר הופיעה אצלי בפתאומיות מבהילה: אלופציה אראטה (מחלה אוטואימונית אשר מתאפיינת בהתקרחות פתאומית שמתחילה מנקודה קטנה ומתפתחת להתקרחות גדולה יותר).

מאחר והמקור למחלה אינו ממש ברור כמו גם דרכי הטיפול בה, הייתי במצב של חוסר אונים מוחלט. בטראומה של ממש. דווקא בגלל שהדבר היחיד שוודאי לגבי המחלה הוא ששום דבר לא ודאי/צפוי.

לאחר בירורים מהירים, אך יחד עם זאת מעמיקים, בנושא, גיליתי שדרך הטיפול של הרפואה הקונבנציונלית במחלה זו היא מתן סטרואידים אשר לא רק שאינם מסייעים למיגור התופעה, אלא אף עשויים להגביר אותה במקום אחר ובעוצמה חזקה יותר.

בלית ברירה, מאחר ולא הייתי מוכנה לקבל את מתן הסטרואידים כדרך טיפול בעבורי, החלטתי לנסות את מזלי ברפואה המשלימה – תחום אשר הייתי מאוד סקפטית לגביו בלשון המעטה. פשוט כי לא היה לי מה להפסיד במצב בו הייתי שרויה.

הגעתי אליך דרך הפרסום במעריב של "הכי טובים שיש" ודרך קריאה עליך ועל ניסיונך באינטרנט כתוצאה מכך.

בפגישה הראשונה, לאחר שיחה ארוכה ומעמיקה ומילוי טופס על מנת לקבל מידע רלוונטי וחיוני וכמובן לאחר הסתכלות על מקום ההתקרחות המדובר, הוחלט על טיפול בדיקור סיני אחת לשבוע בשילוב צמחי מרפא 3 פעמים ביום.

זה המקום לציין את סבלנותך הרבה, את המקצועיות אשר בלי אפשרי לפספס, את האמינות הרבה ואת האכפתיות והאנושיות, את הנעימות והרוגע אשר דואג אתה לשדר למטופלים ולא פחות חשוב את הכנות שלך, את עצם היותך מטפל "אמיתי".

לא הבטחת לי בשום שלב דבר. לא תוצאות מיידיות או לא מיידיות לטיפול שאעבור, לא תוצאות חיוביות כאלו או אחרות, לא הסתרת ממני מידע וחשפת בפניי בכל שלב ושלב את מה שהיה עלי לדעת – לטוב ולרע.

בנוסף, לא פסלת את הרפואה הקונבנציונלית אלא אמרת בפירוש שניתן לשלב את הטיפול ביחד עמה (מה שלא עשיתי, אך זה היה מבחירה שלי).

הטיפול נמשך שנה וחודש כאשר בהדרגה ובהתאם לשיפור שחל ב"ה באזור ההתקרחות ירדו מינוני צמחי המרפא כמו גם הדיקור הסיני. כיום, לאחר שנה וחודש (מאי 2010) של טיפול אפקטיבי ומוצלח ב"ה, אזור ההתקרחות אשר היה בעבר גדול בצורה משמעותית ומפחידה, נעלם לחלוטין. במשך השנה וחצי החל בהדרגה לצמוח שיער באזור זה וכעת ב"ה לא ניתן להבחין בכלל בקרחות והשיער צומח בצורה נורמאלית ובריאה.

אין מילים בפי לתאר עד כמה מודה אני לך על הטיפול המסור והיעיל ועל התוצאה החיובית והמשמחת. אני מאושרת כל כך על שבחרתי להיות מטופלת אצלך ויודעת בוודאות כי עשיתי את הבחירה הנכונה, הבטוחה והיעילה ביותר.

אין ספק כי אמליץ עליך בפני אנשים רלוונטיים בכל הזדמנות שתהיה לי מתוך ידיעה מוחלטת שתעשה בעבורם כל אשר אתה יכול בכדי שהטיפול יצליח, ועם הידע, הניסיון והמקצועיות שלך – הסיכויים לכך גבוהים עד מאוד.

בהערכה רבה ותודה ענקית.

להקרחת הזקן, מצב שגורם לשינויים בלתי אסתטיים בפנים, יש השלכות נפשיות רבות, כי שקורה פעמים רבות בבעיות עור הפוגעות באזור הפנים החשוף לעיני כל. הדימוי האישי והבטחון העצמי נפגעים, יש נטייה להסתגרות ולבידוד חברתי ולעתים המצב מגיע עד כדי מצבי דיכאון.

החדשות הטובות הן שבמרבית המקרים מתרחש תהליך ריפוי ספונטני טבעי של הגוף והשיער חוזר לצמוח באזורי האלופציה. הבעיה, או הקושי העיקרי, הוא שמאחר ומהלך המחלה אינו צפוי, תהליך הצמיחה יכול להמשך מספר חודשים, כאשר לעתים ישנה גם החמרה במצב והתפשטות הנשירה לאזורים נוספים.

טיפול טבעי באלופציה אראטה בזקן

הטיפול ברפואה סינית, הניתן במרפאה, מעורר ומזרז את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף, מווסת את מערכת החיסון, משפר את זרימת הדם לאזורי ההקרחה בזקן, וגורם לצמיחת שיער מהירה. הטיפול הוא מערכתי ומתייחס גם להיבט הנפשי וגם לפיזי.

אחד מכלי הטיפול המשמעותיים ביותר הוא הדיקור הסיני. הטיפול באמצעות דיקור אינו כואב, והשפעתו מרגיעה את הנפש, במקביל לשיפור זרימת הדם באזורים המקריחים.

כלי טיפולי נוסף הוא צמחי מרפא הניתנים למטופל לאחר אבחון ובהתאמה אישית ומדוייקת עבורו. בנוסף, ניתנים תוספי תזונה להשלמת חוסרים בגוף, ואשר יכולים להשפיע על עידוד צמיחת השיער.

במקביל לטיפול, מתבצעים אחת לחודש טיפולי מזותרפיה אשר עוזרים להחדרת סרום טיפולי טבעי, שמעודד צמיחת שיער ומזין את שורשי השערות במקום המקריח. כמו כן מסופק גם סרום טיפולי לשימוש ביתי בעזרת רולר, שמסייע לשפר את זרימת הדם למקום המקריח ולעודד צמיחת שיער חדש.

הטיפול הטבעי המקיף מחזיר את האיזון הפיזי והנפשי לגוף ומסייע בצמיחת שיער מזורזת והעלמות האזורים המקריחים, שמתחלפים בשיער בריא ומלא.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם