אלופציה אראטה בזקן – הקרחה פתאומית בזקן

אלופציה בזקן – לפני ואחרי

אלופציה בזקן לפני ואחרי   אלופציה בזקן לפני ואחרי

 

בעלי זקן, אם אתם חווים נשירה פתאומית בזקן, סביר להניח שלקיתם באלופציה אראטה – מחלה עם רקע אוטואימוני שמאופיינת באובדן שיער באזורי גוף שונים, ביניהם הזקן. טיפול טבעי יעודד את תהליך הריפוי של המחלה ויזרז את הצמיחה המחודשת בשערות הזקן.

על המחלה

באלופציה אראטה מתרחש תהליך, בו מסיבה לא ידועה, נגרמת נשירת שיער בחלקי הגוף השונים. אזור הנשירה השכיח ביותר הוא הקרקפת, אולם במקרים רבים מתרחשת המחלה גם באזור הפנים ובזקן וגורמת להקרחה פתאומית שלו.

להקרחת הזקן, מצב שגורם לשינויים בלתי אסתטיים בפנים, יש השלכות נפשיות רבות, כי שקורה פעמים רבות בבעיות עור הפוגעות באזור הפנים החשוף לעיני כל. הדימוי האישי והבטחון העצמי נפגעים, יש נטייה להסתגרות ולבידוד חברתי ולעתים המצב מגיע עד כדי מצבי דיכאון.

החדשות הטובות הן שבמרבית המקרים מתרחש תהליך ריפוי ספונטני טבעי של הגוף והשיער חוזר לצמוח באזורי האלופציה. הבעיה, או הקושי העיקרי, הוא שמאחר ומהלך המחלה אינו צפוי, תהליך הצמיחה יכול להמשך מספר חודשים, כאשר לעתים ישנה גם החמרה במצב והתפשטות הנשירה לאזורים נוספים.

הטיפול הטבעי נמצא אפקטיבי ביותר, עם כלים מיטיבים לשיפור המצב וזירוז התהליך הטבעי של החזרת צמיחת השיער .

טיפול טבעי באלופציה אראטה

הטיפול ברפואה סינית, הניתן במרפאה, מעורר ומזרז את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף, מווסת את מערכת החיסון, משפר את זרימת הדם לאזורי ההקרחה בזקן, וגורם לצמיחת שיער מהירה. הטיפול הוא מערכתי ומתייחס גם להיבט הנפשי וגם לפיזי.

אחד מכלי הטיפול המשמעותיים ביותר הוא הדיקור הסיני. הטיפול באמצעות דיקור אינו כואב, והשפעתו מרגיעה את הנפש, במקביל לשיפור זרימת הדם באזורים המקריחים.

כלי טיפולי נוסף הוא צמחי מרפא הניתנים למטופל לאחר אבחון ובהתאמה אישית ומדוייקת עבורו. בנוסף, ניתנים תוספי תזונה להשלמת חוסרים בגוף, ואשר יכולים להשפיע על עידוד צמיחת השיער.

במקביל לטיפול, מתבצעים אחת לחודש טיפולי מזותרפיה אשר עוזרים להחדרת סרום טיפולי טבעי, שמעודד צמיחת שיער ומזין את שורשי השערות במקום המקריח. כמו כן מסופק גם סרום טיפולי לשימוש ביתי בעזרת רולר, שמסייע לשפר את זרימת הדם למקום המקריח ולעודד צמיחת שיער חדש.

הטיפול הטבעי המקיף מחזיר את האיזון הפיזי והנפשי לגוף ומסייע בצמיחת שיער מזורזת והעלמות האזורים המקריחים, שמתחלפים בשיער בריא ומלא.