פסוריאזיס בידיים – טיפול טבעי ויעיל

 • פסוריאזיס בידיים (ספחת) היא אחת מצורות הביטוי המוכרות והשכיחות ביותר של מחלת הפסוריאזיס. המחלה נחשבת אוטואימונית, והיא נגרמת על רקע כשל במערכת החיסון, אשר תוקפת ללא סיבה ברורה את תאי העור בידיים.
 • תסמיני המחלה מופיעים בעיקר על גבי כפות הידיים והמרפקים, אך עלולים להתפשט גם לאזורים אחרים. טיפול טבעי ברפואה סינית עשוי להקל על תסמיני פסוריאזיס בידיים ולהחזיר את האיזון הטבעי לגוף ולנפש.
 • בעזרת שימוש בטכניקות טיפול טבעיות כמו דיקור סיני, שימוש בתכשירים טבעיים למריחה על העור, מתן צמחי מרפא והמלצות לשינוי באורח החיים, ניתן להתמודד ביעילות עם פסוריאזיס בידיים ולמנוע התפרצויות חוזרות של המחלה.
פסוריאזיס בידיים - מצב חמור

תמונות לפני ואחרי טיפול

פסוריאזיס בידיים - לפני ואחרי טיפול

לפני ואחרי חודש וחצי טיפול

לפני ואחרי שלושה חודשי טיפול

פסוריאזיס בידיים

לפני ואחרי חודש וחצי טיפול

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

פסוריאזיס | 21.11.2010

המלצה על טיפול יעיל בפסוריאזיס: ״הטיפול שנתת לבתי פשוט עובד!״

המלצת מטופל שסבל שנתיים מפסוריאזיס

דוד יקר,

רצינו להודות לך על הטיפול.

היה יעיל וגם נעים!

בתנו אובחנה לפני כשנתיים עם מחלת פסוריאזיס. הגענו אליך אחרי מספר לא מבוטל של טיפולים רפואיים קונבנציונליים, שממש לא הועילו, ורק הגבירו את חוסר האונים שלנו.

בעלי רופא, ובמשפחתנו מאז ומעולם דבקנו ברפואה המערבית. אני מודה שהגענו אליך סקפטיים, אבל היינו כל כך מיואשים שהסכמנו לנסות, וטוב שכך.

היום אני יודעת שהסקפטיות מיותרת, הטיפול שנתת לבתי פשוט עובד!

בטווח של כחצי שנה, הפסוריאזיס נעלם, והטיפול עצמו כלל חומרים טבעיים ומחזקים, שגם זה חשוב ומרגיע.

מאחלים לך כל טוב והרבה תודה!

פסוריאזיס | 08.01.2009

טיפול טבעי מומלץ לפסוריאזיס: ״אין מילים בפי להודות לך על השיפור באיכות החיים!״

המלצה על הטיפופול של דוד פרלה - פסוריאזיס

לדודי פרלה,

רציתי להודות לך על הטיפול. התוצאות מדהימות!

אני חולה בפסוריאזיס מגיל 14, וכבר השלמתי עם כך שאצטרך לסבול מן המחלה תמיד. הגעתי אליך אחרי שהטיפולים הקונבנציונליים הפסיקו להשפיע, ואחרי כמה טיפולים בלבד נעלמו הסימנים כמעט לגמרי – מצב שמאז התפרצות המחלה מעולם לא הגעתי אליו. אפילו הטיפול שתומך בדיקור – השמפו והמשחות – נעימים לאין ערוך מאלו שהשתמשתי בהם עד עתה.

אין מילים בפי להודות לך על השיפור באיכות החיים!

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

פסוריאזיס | 16.09.2014

טיפול מומלץ בפסוריאזיס בילדים: ״כבר לא נזקקים למשחות הסטרואידיות״

המלצה על טיפול בפסוריאזיס

רק לפני חודש וחצי הגעתי אליך עם בתי בת ה-4, שהיתה בהתפרצות פסוריאזיס ואני לא מאמינה שכבר אנחנו לא נזקקים למשחות הסטרואידיות, הודות לטיפול המקצועי.

יישר כח!

פסוריאזיס | 27.12.2012

טיפול מומלץ בפסוריאזיס: ״נס שקרה לי״

המלצה של מטופל שסבל מפסוריאזיס למעלה מ 20 שנה

אני בת 39 וסובלת מפסוריאזיס מגיל 15. לאורך השנים המחלה הלכה והתפשטה לאזורים שונים בגוף, וחוויתי אכזבה רבה מהטיפולים הקונבנציונאליים ומיחסם של הרופאים לעניין.

לאחרונה החלטתי לנסות רפואה אלטרנטיבית והגעתי למרפאתו של דוד פרלה. התחלתי בטיפול שכלל דיקור אחת לשבוע, טיפול בצמחי מרפא, שינוי תזונתי ותכשירים חיצוניים למריחה על העור, שכולם מבוססים על צמחים.

כיום, כחודשיים לאחר תחילת הטיפול, אני מרגישה שינוי עצום במחלה ובתחומים נוספים של חיי. המחלה נסוגה ממרבית האיזורים בגוף והיכן שיש לה עוד זכר, הוא זכר קל בלבד. הפסקתי בהדרגה להשתמש בתכשירים הרפואיים (המבוססים על סטרואידים) וכיום אני משתמשת בתכשירים הטבעיים בלבד, וגם בהם תדירות השימוש הולכת ופוחתת. אני כמעט לא סובלת מגרד, וגם הקשקשת שממנה סבלתי באזור הקרקפת נעלמה לחלוטין.

לראשונה בחיי אני מרגישה שיש לי דרך להתמודד עם המחלה וזה נותן המון תקווה. מעבר לכך, אני מרגישה שהטיפול משפיע על חיי בדרכים רבות נוספות. אני נינוחה יותר, רגועה, מאושרת ומרגישה כאילו משהו בתוכי נפתח והשתחרר. עוד לפני שהגעתי לטיפול הייתי מודעת מאוד לעצמי וקשובה לגוף ולנפש, אבל הטיפול כאילו השלים את החוליה החסרה.

בנוסף, אם פה ושם מציק לי משהו בנוסף לפסוריאזיס – כגון אף סתום, מפרק כואב או תופעות אחרות – במרבית המקרים הטיפול מצליח לעזור גם לתופעות אלה. מבחינתי, הטיפול הזה הוא נס שקרה לי.

פסוריאזיס | 27.08.2014

טיפול מומלץ בפסוריאזיס: ״תודה לדוד על שיפור החיים שלי!״

המלצה של מטופל שסבל מפסוריאזיס חמור ברגל

אני רוצה לומר תודה ענקית על שיפור החיים שלי בזכותך. ולמה אני מתכוונת: 20 שנה, קיץ אחר קיץ, לא דרכתי על כל כף הרגל שלי. כלומר, התהלכתי על קצות האצבעות וזאת בשל כאבים נוראיים של פצעים בכפות הרגליים עקב הפסוריאזיס.

הקיץ הזה סוף סוף אני מצליחה ללכת על כל כף הרגל. אחרי טיפול של חודשיים, כפות הרגליים שלי חלקות, רכות ללא פצעים וסדקים וללא גירודים. אני יכולה ללכת עם כפכפים מבלי שאנשים ישאלו "מה יש לך ברגליים? זה נורא…".

לא ידעתי עד כמה כפות הרגליים משמעותיות לחיים טובים ובריאים. אני מתהלכת בעולם כמו כולם וזה ממש לא מובן מאליו…

תודה רבה מכל הלב!

מהם התסמינים של פסוריאזיס בידיים?

את תסמיני המחלה ניתן לאבחן בקלות יחסית על התבוננות ותשאול של המטופל. כמו צורות ביטוי אחרות של פסוריאזיס, גם תסמיני המחלה שמופיעים על גבי הידיים כוללים נגעים חמורים, פצעים דלקתיים, אדמומיות, קשקשת עבה, מרפקים נפוחים, יובש וגרד.

מדובר בצורת ביטוי מוכרת של המחלה, ממנה סובלים ילדים ומבוגרים כאחד. הנגעים על גבי כפות הידיים יהיו עקשניים וחמורים בדרך כלל, כאשר ההיבט הכרוני של המחלה יבוא לידי ביטוי בתקופות קשות של התפרצויות לצד תקופות של רגיעה.

טיפול טבעי לפסוריאזיס בידיים

בראי הרפואה הסינית, כל טיפול טבעי מתחיל בשלב של אבחון מקדים ומדוקדק. האבחון עוזר בגילוי מקור הבעיה ומתייחס גם להיבטים נפשיים, בסופו מותאם טיפול מקיף ואישי בהתאם לתסמינים אותם הוא מגלה.

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

דיקור סיני

טכניקות הדיקור הן בטוחות, אינן פולשניות ומתאימות לכל הגילאים. הדיקור מסייע בהקלת תסמיני הגרד ותחושת אי הנוחות, לצד הרגעת הגוף והנפש. השילוב של השניים חיוני לצורך שיקום העור של המטופל והחזרת האיזון הטבעי לגופו.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

צמחי מרפא

על פי חומרת הנגעים, יותאמו לכל מטופל פורמולות צמחים טבעיות למריחה על העור. הפורמולות נרקחות במיוחד עבור טיפול במצבים דלקתיים בעור, ועוזרים בהשלמת הטיפול הטבעי ותמיכה בתהליך השיקומי.

לוגו לבן על רקע שקוף

המלצות לשינוי תזונתי

במקרים רבים, תוספת של ויטמינים ותוספי תזונה לתפריט היומי עשויים גם לשפר את התפקוד היומיומי ולייעל את הטיפול. כורכומין, ויטמין D, פרוביוטיקה ועוד רכיבים חיוניים אחרים, משפיעים לטובה על שיקומו של עור הידיים.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות טבעיות

על פי ההמלצות בקליניקה, יותאם גם טיפול משחתי. המשחות מכילות חומרים טבעיים בלבד, אינן גורמות לתופעות לוואי, ומסייעות בהרגעת העור ותחושות הגרד והצריבה.

מהם הגורמים לפסוריאזיס בידיים?

פסוריאזיס היא מחלה אוטואימונית עם היבטים דלקתיים, והרקע לה אינו תמיד ברור.
עם זאת, כיום ידועים מספר גורמי סיכון, שהשילוב ביניהם מהווה טריגר להתפרצות תסמיני המחלה.

 • תורשה – לרבים ממטופלי הפסוריאזיס קרובי משפחה נוספים שסובלים מצורות ביטוי שונות של המחלה, או ממחלות עור אוטואימוניות אחרות.
 • סטרס – גם ההיבט הנפשי הוא גורם דומיננטי של פסוריאזיס בידיים. לחץ כרוני, חרדה ואורח חיים לא מאוזן יכולים לגרום למחלה, ואף להאיץ את קצב התקדמותה.
 • כשל חיסוני – חוסר איזון במערכת החיסון מוביל לתפקוד לא תקין של תאי העור בידיים, היווצרות נגעים דלקתיים בכפות הידיים, ואזורים עם קשקשת על פני שכבת האפידרמיס.

דוד פרלה, מומחה לטיפול טבעי במחלות עור, הוא בעל ניסיון רב שנים בשיקום מחלות עור. הטיפול בקליניקה ניתן כטיפול משלים במקרים חמורים של המחלה, ועוזר בהתמודדות יעילה עם נגעי פסוריאזיס בידיים.

לוגו של זכוכית מגדלת בצבע טורקיז על רקע שקוף

שאלות ותשובות נפוצות

 • למרבה הצער, התשובה היא לא. הרפואה המערבית עוד לא מצאה תרופה או טיפול שימגרו את המחלה לגמרי. עם זאת, הקפדה על אורח חיים בריא, בשילוב עם טיפולים טבעיים מסייעים במניעת התפרצויות חוזרות ונשנות של המחלה ומקלים באופן משמעותי על חיי המטופלים.

 • הטיפול הטבעי ברפואה סינית יעיל במיוחד לשיקום העור במקרים של התבטאות קלה עד בינונית  של המחלה. מטופלים שסובלים מנגעים חמורים של פסוריאזיס בידיים, עשויים למצוא מרפא בשילוב שבין הרפואה המערבית והטיפול הטבעי.

 • בשנים האחרונות חלו התפתחויות בתחום הטיפול הרפואי  בפסוריאזיס. בין היתר, ראוי לציין משחות שמכילות ויטמין D (עוזר בשיקום עור הידיים), פוטותראפיה – טיפולי UV (קרינה אולטרה סגולה) קצרים ויעילים,  שהייה בים המלח, תרופות ביולוגיות חדשות, ועוד.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם