פיטריאזיס רוזאה

הכותב: דוד פרלה

פיטריאזיס רוזיאה הינה מחלה המופיעה כתפרחת מגרדת באזורי גוף שונים. בדרך כלל הפריחה מתחילה בנגע בודד גדול, המתפשט לאזורי גוף אחרים. משך המחלה בין 8-12 שבועות והיא חולפת מעצמה ללא טיפול.

במחלת פיטריאזיס רוזיאה אין מרכיב פטרייתי. השם פיטראיזיס מראה על קשקש עדין והשם רוזיאה – על אדמומיות, שני מאפיינים של הפריחה.

המחלה מופיעה יותר באביב ובסתיו, ונפוצה יותר בנשים מגברים – בדרך כלל בין הגילאים 15-35, כאשר שכיחותה באוכלוסיה היא כ-0.1%. בדרך כלל המחלה אינה חוזרת פעם שנייה בחיים.

הפריחה אינה מסוכנת ואיננה מדבקת. הפגיעה היא בעיקר אסתטית – לעיתים נשארת פיגמנטציה, וכמובן שהגרד פוגע באיכות החיים.

איך מטפלים בפיטריאזיס רוזאה ברפואה הסינית? שינוי פנימי מביא לשינוי חיצוני

מטרת הטיפול – החזרת האיזון הפנימי הפיזי והנפשי למטופל, חיזוק המערכת החיסונית ותהליכי הריפוי בגוף, ניקוי החום והיובש מהעור והקלה על הגרד. כמו כן, הטיפול עוזר לשיקום טוב יותר של העור והפחתת הפיגמנטציה.

הטיפול כולל ארבעה מרכיבים שכולם חשובים להצלחתו:

acupuncture-smallטיפול בדיקור – אקופונקטורה

 

 

drink-smallטיפול בצמחי מרפא המכילים צמחים בעלי השפעה אנטי ויראלית וצמחים מחזקים למערכת החיסון

 

 

cream-smallטיפול במשחות חיצוניות טבעיות

 

 

nutrition-smallשינוי תזונתי בשילוב תוספי מזון, וכן הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

 

 

משך הטיפול – תלוי בחומרת המחלה ובקצב השיפור, שהינו אישי. בדרך כלל כבר בשבועות הראשונים ניכר שיפור משמעותי בפריחה, בגרד ובתחושה הכללית. עם השיפור, יורדת תדירות הטיפולים בדיקור וכן מינון הלקיחה של צמחי המרפא.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

מהם מאפייני המחלה?

פיטריאזיס רוזיאה מופיעה בצורת נגעים אדומים על העור, אשר במרכזם ניתן לראות חלק בהיר יותר עם קשקש לבן דק. אזורי הגוף המעורבים בדרך כלל הם החזה, הבטן, הגב ולעיתים אף הגפיים והצוואר.

פעמים רבות המטופלים מדווחים על נגע בודד בצורה עגולה בגודל בין 2-8 ס"מ שהקדים את התפרחת, ולעיתים גם על תסמינים של חולשה, חום וכאבי פרקים. באחוז קטן של המקרים (כ-10 אחוז) יכולה להיות מעורבות של חלל הפה. מרבית החולים מדווחים על גרד חזק.

מהם הגורמים לפיטריאזיס רוזאה?

הסיבה למחלה אינה ידועה. החשד העיקרי הוא במחלה ויראלית, באנשים עם חולשת מערכת חיסון היא נפוצה יותר, ובביופסיות ניתן לראות תאי דם לבנים מסוג T האופיינים למלחמה של הגוף בזיהומים ויראליים. החשוד העיקרי בוירוסים הוא וירוס ההרפס.

כמו כן, לעיתים המחלה מופיעה כתגובה לטיפול תרופתי חדש.

הטיפול הטבעי בפיטריאזיס רוזאה באמצעות הרפואה הסינית יזרז משמעותית את היעלמותה של הפריחה ויפחית את הפיגמנטציה והגרד.

לקריאה נוספת על נקודות אדומות על העור הכנסו לכאן

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה