נשירת שיער אצל נשים: למה זה קורה, ואיך לטפל בנשירה?

הכותב: דוד פרלה

נשירת שיער היא תופעה מוכרת וידועה אצל נשים והסיבות לה הן רבות ומקיפות: שינויים הורמונאליים, חוסר או יתר פעילות של בלוטת התריס, לאחר דיאטות חריפות, כתוצאה ממתח נפשי ועוד. בעזרת טיפול טבעי המשלב דיקור, צמחי מרפא, טיפולי מזותרפיה בשילוב רולר וסרום טבעי להזנת הקרקפת ותזונה נכונה, ניתן להביא לצמיחת שיער מחודשת, חיזוק שורשי השערה ועצירת הנשירה.

במרפאת דוד פרלה פותח טיפול ייחודי מערכתי, פנימי וחיצוני למניעת נשירת שיער ועידוד צמיחת שיער. התהליך משלב דיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה נכונה ותמיסות טבעיות להזנת עור הקרקפת.
הטיפול מניב תוצאות מצוינות. למידע נוסף ולקביעת תור, מלאו פרטים בטופס המצורף או התקשרו ונשמח לעזור.

כ-40% מהנשים בעולם בתקופות שונות בחיים יסבלו מנשירת שיער. חשוב להבהיר כי נשירת שיער היא תופעה טבעית: נשירה של עד 100 שערות ביממה נחשבת חלק מתהליך התחדשות השיער ואינה מצריכה טיפול. אך נשירת שיער מעבר לשיעור זה כבר נחשבת כנשירה מוגברת ודורשת טיפול. לנשירה כמובן השפעה ישירה על הדימוי העצמי והמצב הרגשי.נשירת שיער אצל נשים

הטיפול הטבעי בנשירת שיער אצל נשים

יתרונו של הטיפול הטבעי הוא בחתירה אל שורש הבעיה אשר גרמה לנשירת השיער. ההנחה היא שלא מספיק לחזק את השיער אלא יש לפתור את המניע לנשירתו. טיפול משולב בדיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה נכונה יחזיר את הגוף לאיזון, יחזק את השיער ושורשיו ויעצור את הנשירה.

acupuncture-smallטיפול בדיקור – לדיקור סיני (אקופונקטורה) יש השפעות חיוביות רבות על הגוף: שיפור זרימת הדם לקרקפת, איזון המערכת ההורמונאלית, ויסות מערכת החיסון, הפחתת דלקות (חשוב במיוחד אם נשירת השיער נלווית למחלת עור), הרגעת הנפש והורדת מתח וחרדה. הדיקור אינו כואב ומשרה רוגע ונינוחות.

drink-smallטיפול בצמחי מרפא – המטופל מקבל תערובת צמחי מרפא שהותאמה לו באופן אישי לאחר אבחון מדוקדק. לצמחי המרפא חשיבות עליונה ברפואה הסינית הטבעית בכלל ונגד נשירת שיער בפרט, והם מחזקים את השערות ומחזירים לגוף את האיזון ההורמונאלי.

 

nutrition-smallתזונה נכונה – ההשפעה של התזונה על מצבנו הגופני והנפשי רבה למדי, ותזונה לקויה עלולה להיות גורם או זרז לנשירת שיער. לאחר תשאול מפורט מקבל המטופל הנחיות לשינוי תזונתי ולתזונה נכונה ובריאה. ישולבו גם ויטמינים חשובים לצמיחת שיער – מולטי ויטמין מיוחד ותוספת ג'לטין לבניית קולגן, כל אלה ניתנים לאחר אבחון והתאמה אישית.

מזותרפיה לטיפול באלופציהמזותרפיה – שיטת טיפול חדשנית בה מוחדרת לשכבת העור האמצעית, הדרמיס, תמיסות טבעיות אשר מעוררות את שיקום עור הקרקפת וזקיק השערה. החדרה זו נעשית באמצעות מכשיר הדרמה פן, אשר יוצר בעזרת מחטים זעירות ולא כואבות ניקובים עדינים, אשר מאפשרים למרכיבים הפעילים של התמיסה להגיע לשכבת הדרמיס; כתוצאה מכך, מתעוררת תגובה משקמת ומחזקת לזקיק השערה. טיפול מזותרפיה עוזר לשיפור זרימת הדם לקרקפת, למניעת נשירת שיער ומעודד צמיחת שיער מחדש. הטיפול מעבה את מראה השיער ותורם למראה שיער מלא ובריא.

סרום טיפול מרכיבים טבעיים לטיפול בנשירת שיער אצל נשיםסרום טיפולי למניעת נשירה ועידוד צמיחת שיער – סרום טיפולי הפועל למניעת נשירת שיער ומעודד את צמיחתו. משפר את המראה הכללי של השיער ומקנה לו יותר נפח ובוהק. מיועד למצבי אלופציה ונשירת שיער  ,מסייע לשימור השיער ושיקום זקיקי שיער חזקים מהשורש. למידע על מרכיבי הסרום >>

הסרום ניתן במקביל לטיפול ברולר – לחצו למידע וסרטון הדרכה >>

מה הגורמים לנשירת שיער אצל נשים?

לנשירת שיער גורמים רבים, להלן המרכזיים שבהם:

  • הגורם ההורמונאלי – רגישות יתר של שורשי השיער להורמון המין הזכרי טסטוסטרון (הופך לדהידרו טסטוסטרון במגע עם אנזים טבעי שנמצא בגוף, בשם 5 אלפא רדוקטז), אשר גורמת לנשירה מוגברת במיוחד סביב גיל 50, בו ישנה ירידה טבעית ברמת האסטרוגן, ההורמון הנשי, אשר בין היתר מספק הגנה כנגד נשירת השיער. הטיפול בדיקור וצמחי מרפא מתמקד בהחזרת האיזון ההורמונאלי לגוף.
  • הריון ולידה – שינויים הורמונאליים המלווים בירידה ברמת המינרלים בגוף, במיוחד ברזל וחומצה פולית שצרך העובר בזמן ההריון, יכולים גם כן לגרום לנשירת שיער. פעמים רבות תתחיל הנשירה כ- 3-4 חודשים לאחר הלידה ויכולה להימשך מספר חודשים עד שנה ויותר.  נפוץ לראות נשירה זו בשלב המנוחה ('טלוגן') והיא נקראת גם 'נשירה מפושטת' ('דיפוזית'). בעזרת טיפול נכון בויטמינים ניתן לזרז את תהליך הצמיחה ולמנוע את התגברות הנשירה.
  •  תזונה לא מאוזנת – דיאטות קיצוניות המתבטאות בירידה חדה במשקל, תזונה שלא מספקת ויטמינים ומינרלים החיוניים להזנת השערה, כל אלה יגרמו לנשירה מוגברת ולחוסר ברק וגמישות באיכות השערה. בטיפול נמליץ על תזונה מתאימה ותוספי מזון לשיפור הזנת זקיק השערה.
  • מתח וסטרס – על פי הרפואה הסינית, מתח וסטרס פוגעים בזרימת הדם לשורשי השערה, ועל ידי כך, פוגעים בהזנתה. שכיח לראות נשירה מוגברת בתקופות של מתח מוגבר. הטיפול בדיקור וצמחי מרפא נותן דגש גם על הרגעת הנפש.
  • נשירה כתוצאה ממחלות עור –  מחלות עור שונות יכולות לגרום לנשירה מוגברת: אלופציה אראטה (אוטואימוני) אשר מתבטאת בקרחות ממוקדות באזורי קרקפת שונים, או במקרים קיצוניים בכל הקרקפת, מחלות נוספות כגון ילפת שטוחה – ליכן פלאנוס, סבוריאה או פסוריאזיס קשה של הקרקפת, מחלות פטרייתיות, ויראליות, חיידקיות, גידולים שפירים או ממאירים, ועוד. אם יש צורך באבחון ויעוץ  רפואי, המרפאה עובדת בשיתוף פעולה עם ד"ר אנה לכוביצקי, רופאת עור מומחית לבעיות שיער, ממחלקת העור בית החולים תל השומר שיב"א.
  •  חוסר או יתר פעילות בבלוטת התריס – יכול גם לעודד נשירת שיער, לכן חשוב לבצע בירור רפואי בנושא.
  •  תרופות – תרופות שונות יכולות לשבש את מחזור החיים של השערה ולהאיץ נשירה, הבולטות שבהן הינן תרופות כימותראפיות למחלת הסרטן, בהן הנשירה מתחילה תוך מספר ימים או שבועות מתחילת הטיפול. נשירת שיער מתרופות אחרות (תרופות נוגדי דיכאון, אפלפסיה, אקנה, לחץ דם, מדללי דם, גלולות למניעת הריון), תופיע תוך חודשיים עד ארבעה חודשים מתחילת הנטילה, במידה ומזהים את מעורבות התרופה יש להתייעץ עם הרופא המטפל לגבי שינויים אפשריים בטיפול.
  • טיפולים כימיים לשיער – יכולים לחדור את השכבה החיצונית של השערה (הקוטיקולה) ולהיספג בשכבת הביניים (הקורטקס). צביעת שיער בחומרי צבע בסיסיים, סלסול והחלקת שיער לעיתים קרובות, חימום יתר עם מייבש שיער, חשיפה ארוכה בשמש, כל אלה יוצרים שיער שביר, אשר סיכויי הנשירה שלו גבוהים יותר.

נשירת שיער אצל נשים מבוגרות

אצל נשים בגיל המעבר מתרחשים שינויים ההורמונליים הבאים לידי ביטוי במחזור לא יציב (עד שהוא מפסיק לגמרי), מצבי רוח משתנים, גלי חום, השמנה, ירידה בליבידו ובחשק המיני ועוד. שינויים אלה עשויים להתבטא גם בנשירת שיער. כמו כן, הרקע התורשתי / הגנטי גם כן משחק תפקיד מרכזי גם כגורם המשפיע על נשירת שיער אצל נשים מבוגרות, אפילו אם במשך שנים רבות היה ראש מלא שיער סמיך ובריא.

גם אצל נשים מבוגרות ניתן לטפל בנשירת שיער, לאחר אבחון אינדווידואלי וטיפול בהתאם לממצאים והסימפטומים וניתן לעצור את הנשירה ואף לעודד צמיחה מחודשת של השיער ועור קרקפת בריא יותר.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

הטיפול ברפואה סינית בנשירת שיער ניתן לאחר אבחון, ומותאם לכל אחת באופן אישי לפי תמונת חוסר האיזון ממנה היא סובלת. הטיפול מחזיר את האיזון הפנימי ומשפר את הזנת הדם לקרקפת, למניעת נשירה ועידוד צמיחת שיער בריאה. לפרטים נוספים ולכל שאלה תוכלו לפנות אלינו באמצעות הטופס המצורף.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה