נשירת שיער אצל נשים: למה זה קורה, ואיך לטפל בנשירת שיער?

נשירת שיער היא תופעה מוכרת וידועה אצל נשים, והסיבות לה הן רבות ומקיפות: שינויים הורמונאליים, חוסר או יתר פעילות של בלוטת התריס, לאחר דיאטות חריפות, כתוצאה ממתח נפשי ועוד. הטיפול הטבעי המשולב באמצעות דיקור, צמחי מרפא ותזונה נכונה יביא לחיזוק שורשי השיער ויעצור את הנשירה.

כ-40% מהנשים בעולם בתקופות שונות בחיים יסבלו מנשירת שיער. חשוב להבהיר כי נשירת שיער היא תופעה טבעית: נשירה של עד 100 שערות ביממה נחשבת חלק מתהליך התחדשות השיער ואינה מצריכה טיפול. אך נשירת שיער מעבר לשיעור זה כבר נחשבת כנשירה מוגברת ודורשת טיפול.

הטיפול הטבעי בנשירת שיער אצל נשים

יתרונו של הטיפול הטבעי הוא בחתירה אל שורש הבעיה אשר גרמה לנשירת השיער. ההנחה היא שלא מספיק לחזק את השיער אלא יש לפתור את המניע לנשירתו. טיפול משולב בדיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה נכונה יחזיר את הגוף לאיזון, יחזק את השיער ושורשיו ויעצור את הנשירה.

acupuncture-smallטיפול בדיקור – לדיקור סיני (אקופונקטורה) יש השפעות חיוביות רבות על הגוף: שיפור זרימת הדם לקרקפת, איזון המערכת ההורמונאלית, ויסות מערכת החיסון, הפחתת דלקות (חשוב במיוחד אם נשירת השיער נלווית למחלת עור), הרגעת הנפש והורדת מתח וחרדה. הדיקור אינו כואב ומשרה רוגע ונינוחות.

drink-smallטיפול בצמחי מרפא – המטופל מקבל תערובת צמחי מרפא שהותאמה לו באופן אישי לאחר אבחון מדוקדק. לצמחי המרפא חשיבות עליונה ברפואה הסינית הטבעית בכלל ונגד נשירת שיער בפרט, והם מחזקים את השערות ומחזירים לגוף את האיזון ההורמונאלי.

cream-smallתמיסות טבעיות לחיזוק שורשי השיער – בנוסף, צמחי המרפא הם בסיס להכנת סרום מרוכז ואיכותי לחיזוק הקרקפת, עידוד צמיחת שיער בריא והגנה על השיער מפני יובש ושבירה. הסרום מגביר ומזרז את צמיחת השיער, מאריך את חיי השיער, ומונע קשקשים או יובש בקרקפת. הוא מכיל רכיבים צמחיים ושמנים טבעיים המחזקים את זקיקי השיער בקרקפת ומסייע לצמיחה מהירה של שיער בריא ועשיר.

שמפו טיפולי – גם הוא על בסיס צמחי מרפא, ללא כימיקלים וסולפטים הנמצאים במוצרים דומים. שמפו זה אינו מכיל חומרים מקציפים, השכיחים בדרך כלל במוצרי טואלטיקה. חומרים אלו עלולים לגרום לבעיות עור כמו אסטמה של העור, אדמומיות וגירודים עזים, והשימוש בהם אינו מומלץ למי שסובל מבעיות עור כלשהן.

nutrition-smallתזונה נכונה – ההשפעה של התזונה על מצבנו הגופני והנפשי רבה למדי, ותזונה לקויה עלולה להיות גורם או זרז לנשירת שיער. לאחר תשאול מפורט מקבל המטופל הנחיות לשינוי תזונתי ולתזונה נכונה ובריאה. לעתים יהיה השינוי כרוך בנטילת תוספי תזונה ספציפיים, המותאמים לאחר האבחון. כמו כןף יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

מה הגורמים לנשירת שיער אצל נשים?

כאמור, לנשירת שיער גורמים רבים, להלן המרכזיים שבהם.

חוסר איזון הורמונאלי – הריון, לידה, הפסקת נטילת גלולות למניעת הריון ולצד זאת גם גילאי המעבר וההתבגרות כרוכים בשינויים הורמונאליים, העלולים להתבטא בין היתר בנשירת שיער.

מחלות – בעיקר מחלות עור, כמו סבוריאה או פסוריאזיס, אבל גם סוכרת ומחלות אוטואימוניות עלולות לגרום להיחלשות השיער ולנשירתו.

מתח נפשי – מצבי לחץ וסטרס פוגעים בבריאות הכללית ועלולים בין היתר להתבטא בנשירת שיער.

תרופות – ידוע כי טיפול בתרופות הורמונאליות, תרופות נוגדות קרישת דם, תרופות פסיכיאטריות ותרופות כימותראפיות עלול להוביל לנשירת שיער.

אנמיה – לא נדיר למצוא נשירת שיער מוגברת אצל הסובלים מאנמיה.

דיאטה – דיאטה חריפה ולא מבוקרת מתפרשת בגוף כ"שוק" של ממש והתוצאה היא יציאה מאיזון. מסיבה זו, נשירת שיער עלולה להופיע גם אחרי ניתוח כלשהו.

בלוטת התריס – תת או יתר פעילות של בלוטת המגן עלול להוביל לשינוי הורמונאלי שיתבטא בין היתר בנשירת שיער.

 

הטיפול ברפואה סינית בנשירת שיער ניתן לאחר אבחון, ומותאם לכל אחת באופן אישי לפי תמונת חוסר האיזון ממנה היא סובלת. הטיפול מחזיר את האיזון הפנימי ומשפר את הזנת הדם לקרקפת, למניעת נשירה ועידוד צמיחת שיער בריאה. לפרטים נוספים ולכל שאלה תוכלו לפנות אלינו באמצעות הטופס המצורף.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה


  • Please leave this field empty.