אלופציה ושום – כשהטבע מתחיל לסייע

דוד פרלה

אלופציה אראטה היא מחלה שמופיעה בפתאומיות ומאופיינת בהתקרחויות אזוריות בקרקפת ובפנים, ובמקומות נוספים בהם יש שיער, כמו גבות, זקן וריסים. לטיפול הטבעי יש מקום חשוב בטיפול בתופעה, במיוחד שום, שסגולותיו רבות והשפעתו משמעותית.

טיפול טבעי מקל ותומך

אלופציה אראטה היא מחלה אוטואימונית שאינה מסוכנת, עשויה להתפרץ בכל שלב, לרוב עקב מחלה אחרת, או גנטיקה, או בעקבות מצב קיצוני של לחץ נפשי, למשל טראומה, או לחצים אישיים מתמשכים.

על אך היותה בלתי מסוכנת, ואין שום נזק למעט הנשירה, אובדן השיער מייצר בעיות במישור האסתטי, והלוקים במחלה מתקשים לקבל את רוע הגזרה ואת ההתקרחות הפתאומית. הדימוי העצמי נפגע והמטופלים חווים מבוכה וקשיי הסתגלות למצב החדש.

עם טיפול טבעי שמסייע בבעיות הנשירה, מצב הרוח משתפר ובכך משתפר גם המצב הנפשי, שמאיץ אף הוא את קצב ההחלמה.

בין שלל הכלים שמציע הטיפול הטבעי, בולט השום, שיש לו סגולות ותכונות משמעותיות בטיפול באלופציה אראטה.

לשום יש תכונות אנטי בקטריאליות רבות, ולא לחינם הוא קרוי "האנטיביוטיקה של הטבע". שום הוא אנטי מיקרוביאלי, אנטי פטרייתי, אנטי ויראלי, ובמשך אלפי שנים נעשה בו שימוש נרחב להתמודדות עם מצבים בריאותיים שונים, ובצדק:

 • מסייע בחיזוק המערכת החיסונית
 • נלחם ברדיקלים החופשיים
 • מגן על הגוף מפני חיידקים
 • נלחם בזיהומים פטרייתיים
 • מפחית את הסיכון להתפתחות מחלות לב, יתר לחץ דם וטרשת עורקים
 • מונע הסתיידות עורקים ומאזן את רמות הכולסטרול הרע בדם
 • מסייע במחלות קור, כמו נזלת, אף סתום וכאבי גרון ודרכי הנשימה
 • מסייע במניעת קרישי דם
 • מסייע במניעת נשירת שיער וחיזוק זקיקי השערה

שום מכיל מרכיבים רבים, ביניהם אשלגן, סידן, מגנזיום, ויטמין C, D ו-B, ועוד מספר חומצות חיוניות. בכל הנוגע לטיפול בתופעת אלופציה, שום עשוי להקל מאד על התסמינים.

במקרה הספציפי של אלופציה, שימוש יעיל בשום הוא באמצעות שפשוף הקרקפת באמצעות מספר פרוסות שום. העיסוי כשלעצמו משפר את זרימת הדם, ויחד עם השום, התוצאה היא יעילה יותר, מאחר וזקיקי השערה לא ניזוקים עקב אלופציה. טיפול במצבם הדלקתי עשוי לשפר את חידוש וקצב צמיחת השיער.

אלופציה ותזונה

בנוסף לעיסוי הקרקפת באמצעות שיני שום, או פרוסות שום, מומלץ לעשות בו שימוש בתזונה היומיומית.

לתזונה יש מקום חשוב מאד ברפואה הטבעית. כשהיא מאוזנת, מתבססת על מזונות טבעיים ובעלי תכונות וסגולות מרפאות, ניכר שיפור מהותי בבריאות האדם ואף במצב רוחו.

צריכת שום במקרי אלופציה צריכה להיעשות על ידי אכילת שום חי ולא מבושל. מומלץ לכתוש או לקצוץ אותו דק ככל האפשר, על מנת לתת לכל האנזימים שלו להשתחרר. מומלץ שלא לאכול שום על בטן ריקה, גם אם הוא נלקח כתוסף תזונה. ניתן להוסיף את השום למאכלים, לסלט או על פרוסת לחם, כל עוד הוא במתכונת הטבעית והלא מבושלת שלו. הכמות המומלצת היא כשלוש שיני שום ביום.

שינוי תזונתי הוא מהותי לריפוי מחלות שונות. מאחר ושום מאופיין בתכונות אנטי דלקתיות, הוא מסייע מאד לריפוי דלקת וסיוע לשיער לצמוח מחדש. בנוסף לשום, מומלץ לצורך ירקות עליים ירוקים, ברוקולי, סלק, אגוזים, ג'ינג'ר וכורכום. מזונות אלו מספקים מינרלים חשובים, נוגדי חיסון וחומצות שומן חיוניות.

דוד פרלה, מטפל בכיר ומוסמך ברפואה הסינית מזמין אתכם לקבל טיפול טבעי תומך באלופציה אראטה, טיפול שישיב את הגוף לאיזון וישפר את תסמיני המחלה. הטיפול הטבעי בקליניקה מורכב באופן אישי לכל מטופל ורק לאחר שאובחן מצבו, התאמת הרכב צמחי מרפא סיניים המסייעים להזנת הקרקפת וחיזוק שורשי השיער, דיקור לשיפור זרימת הדם לקרקפת, טיפולי מזותרפיה בשילוב סרום מיוחד למריחה לשיפור זרימת הדם לקרקפת, כל אלו מזרזים את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף לחזרה מהירה של צמיחת השיער.

טיפול טבעי, עם הנחיות מדויקות של דוד פרלה, מתמקד בפן הפיזיולוגי והנפשי ומביא לאיזון פנימי וחיצוני של המטופל, באופן שיפחית את תסמיני האלופציה ויעודד את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם