אלרגיה בעור – טיפול טבעי

דוד פרלה
 • אלרגיה בעור היא תוצאה של תגובת יתר של מערכת החיסון, המתבטאת בעור. תפקידה של מערכת החיסון הוא לתקוף חיידקים, וירוסים ומזהמים שונים החודרים לגוף ועלולים להזיק ולפגוע בו. אלא שלעתים כושלת מערכת החיסון בזיהוי חומרים מסוימים בגוף, ותוקפת אותם שלא לצורך. תוצאת המתקפה הזו היא האלרגיה, המתפרצת לא פעם על גבי העור.
 • מטרת הטיפול ברפואה הסינית היא להחזיר את הגוף ומערכת החיסון לאיזון ולמצב בו האדם יוכל להיות ליד האלרגן מבלי להגיב בהתקף אלרגי כלשהו. הטיפול הטבעי נועד לחזק את הגוף ואת מערכת החיסון ולשקם את "יכולת ההרתעה" שלו בפני גופים זרים מן החוץ.

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

מהם הגורמים לאלרגיות בעור?

רשימה ארוכה של חומרים עלולה להוביל לתגובה אלרגית אשר תבוא לידי ביטוי על פני העור. אלה העיקריים שבהם:

 • עקיצות חרקים – בעוד שאדם רגיל יחוש דקירה בלבד שתעבור תוך דקות ספורות, מי שאלרגי לדבורים עלול להגיב בצורה חריפה, להתקשות בנשימה, לפתח שלפוחיות על העור ועוד תסמינים קשים, ובדרך כלל חייב בטיפול.
 • מאכלים – חלב, סויה, ביצים, בוטנים, חיטה (בגלל הגלוטן), תירס, קיווי, שמרים, שומשום ,דגים – והרשימה עוד ארוכה.
 • תרופות – אדם הרגיש לפניצילין, למשל, יצטרך לקבל סוג שונה של אנטיביוטיקה.
 • אלרגנים החודרים לגוף דרך דרכי הנשימה – קרדית האבק, אבקני פרחים, תפרחת עצים, שיירים מפרוות חתולים ועוד.
 • תכשיטים – מי שאלרגי לזהב יעדיף להתרחק מסוג זה של תכשיטים, יפים ככל שיהיו. אך בדרך כלל המתכת האלרגנית ביותר היא ניקל, המשמשת בתעשיית התכשיטים.
 • גומי – לא לחינם מבקשים רופאים לדעת האם אדם אלרגי לחומר כלשהו. כפפות הרופאים והאחיות עשויות לטקס, המיוצר מגומי, וחומר זה ידוע כאלרגני.
 • תכשירי קוסמטיקה – תעשיית הקוסמטיקה משתמשת בכימיקלים רבים העלולים לפתח תגובה אלרגית. בשמים, צבע לשיער או לציפורניים, חומרי ניקוי לגוף ולשיער – כל אלה ועוד רשימה ארוכה של מוצרים נמצאים בחזקת חשודים.

מהן הדרכים לטיפול באלרגיה בעור?

הטיפול הרפואי הקונבנציונלי במקרים אלרגיים בעור יכלול תרופות אנטי היסטמיניות להפחתת התגובה האלרגית ולייצוב הגוף. לעתים, אם תרופות אלה אינן עוזרות, יש צורך לייצב את הגוף בעזרת תרופות על בסיס סטרואידים. טיפול באסטמה וקשיי נשימה כולל משאפים כמו ונטולין להרחבת הסימפונות. גם במקרה זה יישקל טיפול בסטרואידים בשאיפה אם הפרעות הנשימה נמשכות.

אפשר גם אחרת – טיפול טבעי באלרגיה

הרפואה הסינית איננה מחפשת את האלרגן אלא מנסה להחזיר את ומערכת החיסון לאיזון ולמצב בו האדם יוכל להיות ליד האלרגן מבלי להגיב בהתקף אלרגי כלשהו. ליקוי בתפקוד מערכת החיסון כתוצאה מחולשת אחד האיברים או המנגנונים בגוף, חוסר בתזונה, היעדר תנועה ופעילות, מצב נפשי מתוח – כל אלה ועוד מחלישים את הגוף ואת יכולתו להתמודד עם זיהומים חיצוניים, והתגובה האלרגית היא רק עניין של זמן.

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור

לאיזון המקום הנגוע, ויסות מערכת החיסון וכנקודת פתיחה לטיפול מקיף בגוף כולו.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

צמחי מרפא

לאיזון הגוף, חיזוק מערכת החיסון, הורדת דלקת וגרד במידה ויש, שיפור הנשימה ודרכי הנשימה והחזרתו של הגוף לתפקוד מלא ותקין.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות טבעיות

הטיפול הטבעי יכלול משחות על בסיס טבעי אשר יסייעו בשיקום העור הפגוע.

לוגו לבן על רקע שקוף

תזונה נכונה

לחיזוק הגוף ולהחזרת חומרי תזונה איכותיים. כמו כן יישקל שינוי התזונה והתאמתה לסוג האלרגיה הקיים, לשם זירוז החלמה. בנוסף יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

איך לזהות סימנים להופעת אלרגיה בעור?

אלרגיה היא תגובה של הגוף לסכנה מדומה, רגישות יתר לחומר מסוים. כמו הסיבות לאלרגיה, כך גם הסימפטומים משתנים מאדם לאדם, ואלרגיות בעור יכולות לגרום למגוון רחב של תופעות.

פריחה – על פני העור מופיעים כתמים אדמומיים וגבשושיות אדומות, המלווים בגירוד עז. בדרך כלל פריחה בעור חולפת תוך יום-יומיים, אולם לעתים היא נשארת מספר ימים ואז נדרשת התערבות רפואית.

קדחת השחת – התגובה האלרגית הנפוצה ביותר, הכוללת נזלת וגודש באף, עיניים אדומות ודומעות, ותחושת צריבה בגוף.

אסטמה – קוצר נשימה הוא אחד מתסמיניה המוכרים של האלרגיה.

אטופיק דרמטיטיס – אסטמה של העור היא אחד מביטוייה של אלרגיה בעור ועלולה להתפתח מתגובה אלרגית.

הלם אלרגי – אנפילקסיס בלעז, והמדובר בתגובה אלרגית קשה ביותר, בה עלולים להיות משולבים קשיי נשימה קשים, ירידה בלחץ הדם וסחרחורות. הלם אלרגי מתפתח במהירות ומחייב טיפול רפואי מיידי.

סובלים מאלרגיה בעור? יש לכם שאלות בנוגע לטיפול הטבעי? פנו אלינו ונשמח לענות.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם