אקזמה נומולרית

דוד פרלה
 • סובלים מדלקת כרונית בעור שיש לה צורת כתמים עגולים בגודל מטבע? רוב הסיכויים הם שאתם סובלים מאקזמה נומולרית.
 • מדובר בדלקת עור אטופית, המוכרת גם כ- נומולר אקזמה, נומולר דרמטיטיס וגם בשמה הלועזי Nummular Eczema. היא מאופיינת בכתמים אדומים ומגרדים שצורתם כשל מטבע. מאפיינים נוספים של המחלה הם עור יבש, תחושת עקצוץ ופצעים פתוחים ורטובים ולעתים דווקא יבשים ואדומים.
 • הטיפול הטבעי

  מקל על התסמינים באורח ניכר ומשמעותי, ממתן את ההתפרצויות, שקורות בעיקר בחורף, כשמזג האוויר הוא קר ויבש, משפר את מצב העור ומפחית את הגרד וכמובן תורם לשיפור איכות החיים. הטיפול כולל פתרונות שמבוססים על חומרים טבעיים ושיטות טיפול שאינן כואבות או פולשניות.

אקזמה נומולרית

לפני ואחרי חודש טיפול

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

מה הגורמים והסימפטומים של אקזמה נומולרית?

אין מידע ממשי שיכול להצביע בוודאות על הסיבות להופעת אקזמה נומולרית. הסברה היא שמדובר באותם הגורמים להופעת אטופיק דרמטיטיס, שהם בעיקר גנטיקה וסביבה.

המחלה עשויה להחמיר כתגובה לדלקת עור, עקב מזג אוויר יבש, סטרס, עקיצות, תזונה לא מאוזנת, חשיפה למתכות ו/או לחומרים כימיים, אוויר קר, ועוד. המחלה עלולה להתפרץ בכל גיל אולם בעיקר חולים בה מבוגרים, גברים בעיקר, הסובלים מגרד חזק.

הסימנים האדומים דמויי המטבע מופיעים ברוב המקרים באזור הירכיים והרגליים, גב כף היד, גב תחתון. אקזמה נומולרית היא כרונית, בדומה לסוגי אקזמה אחרים, אולם ניתן לרפא אותה, או לפחות להאט את קצב ההתפרצות שלה.

איך מטפלים בנומולר אקזמה?

מאחר ומדובר בסוג מסוים של אטופיק דרמטיטיס, הטיפול באקזמה נומולרית יהיה דומה לטיפול באטופיק דרמטיטיס. לפני הטיפול חשוב לוודא שכאן מדובר באקזמה נומולרית ולא במחלה אחרת, או פטריה, כדי להתאים את הטיפול הנכון והמדויק ביותר, ובעיקר מאחר ואקזמה זו נוטה לגרום לדלקות בעור.

הטיפול המערבי עשוי לכלול משחות סטרואידיות ואף אנטיביוטיקה, במקרים בהם בפצעים התפתח זיהום. המלצות נוספות הן אמבטיות פושרות, שימוש בקרם לחות והימנעות משריטות.

טיפול טבעי באקזמה נומולרית

אקזמה נומולרית משפיעה על איכות החיים בהיבט הפיזי ואף הרגשי. היא מציקה, הפצעים עשויים להזדהם, הגרד הוא עז וכואב ומשפיעה על שגרת היום. בהיבט הרגשי מראה הפצעים הפתוחים והאדומים אינו מלבב והמטופלים סובלים מחוסר בטחון ורצון להמנע מחברה בה ייחשפו הכתמים והנגעים לעיני כל.

בקליניקה של דוד פרלה נבנית תוכנית טיפול אישית, לאחר אבחון מצב המטופל ובדיקה מדוקדקת ומקיפה.

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

דיקור סיני

מפחית דלקת וגרד, משפר את זרימת הדם, מאזן את הגוף ומחזק את המערכת החיסונית.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

צמחי מרפא

משמשים להפקת פורמולות לשתייה, שמטרתן להפחית דלקת וגרד בגוף לחזק את מערכת החיסון ולהזין את העור.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות טבעיות

להקלה על התסמינים, הפחתה בתחושת הגרד ושמירה על הנגעים שלא יזדהמו.

לוגו לבן על רקע שקוף

תזונה נכונה

כל מטופל מקבל תפריט בהתאמה אישית לאחר אבחון הבעיה הספציפית ממנה הוא סובל. בחלק מן המקרים, ולאחר תשאול מקיף של המטופל, יינתנו גם תוספי תזונה מיוחדים וויטמינים חיוניים נוספים.

כל הצמחים מהם מופקות הפורמולות מקורם ברפואה הסינית, שיש לה הסטוריה בת אלפי שנים בלימוד ומחקר עולם ותורת הצמחים והתאמה מדוייקת שלהם לכל מחלה.

הרפואה הסינית רואה את המטופל כמכלול ולא מתייחסת אליו כאל סימפטום, תוך חיפוש אחר הגורמים למחלה וטיפול בהם. משמעות הדבר היא שהטיפול נותן מענה מיידי לגרד ולאקזמה ובמקביל יעסוק בפתרונות לטווח הארוך, כדי למנוע את הישנות ההתפרצויות או להרחיק אותה. באופן זה יזכו המטופלים באיכות חיים משופרת ובהפחתת המחלה ותסמיניה.

דוד פרלה, מטפל בכיר ומוסמך, מומחה לטיפול בבעיות עור ברפואה סינית, מזמין אתכם לקליניקה לקבל אבחון מקיף, שאחריו תורכב עבורכם תוכנית טיפול אישית שמבוססת על תוצאות האבחון ולאחר היכרות עמכם, עם הרגלי התזונה שלכם ואורח חייכם. צרו קשר ונשמח לעזור לכם.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם