אקנה בגב

דוד פרלה
 • אקנה בגב עלולה להיות מחלה קשה לטיפול ועקשנית ביותר, כיוון שהעור בגב עבה יותר מאשר ברוב אזורי הגוף והנקבוביות שבו גדולות ורחבות יותר.
 • ללא טיפול, המחלה לא רק שלא תיעלם מעצמה, אלא תלך ותתפשט לאזורים נוספים בגוף ובכך תגרום לכאב, לגירוד עז ולסבל גופני ונפשי גם יחד.
 • מטרת הטיפול הטבעי היא להחזיר את הגוף לאיזון, לווסת נכון את זרימת הדם אשר נפגעת מהופעת פצעוני האקנה, ולהחזיר את המטופל לשגרת חיים נכונה, יציבה ובריאה.

אקנה בגב

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

סבוריאה | 08.09.2014

טיפול מומלץ באקנה עם סבוריאה שנעלמה: ״פשוט רופא קסם״

המלצה על טיפול בסבוריאה

ברצוני להודות לד״ר דוד פרלה שבזכותו נתן לי להרגיש נפלא לאחר שהיתה לי סבוריאה מלווה בפצעים בפנים.

פשוט רופא קסם.

תודה!!!

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

אקנה | 13.05.2015

טיפול מומלץ באקנה: ״עור הפנים ממש נקי והתחושה הכללית טובה״

המלצה על דוד פרלה - טיפול באקנה

הגעתי לדוד פרלה עם אקנה עקשני במיוחד שמלווה אותי כבר למעלה מ-30 שנה. במהלך השנים עברתי שיטות טיפול שונות, קונבנציונאליות יותר ופחות, חלקן הצליחו והביא לשיפור וחלקן פחות או בכלל לא.

אצל דוד פרלה התחלתי בדיקור אחת לשבוע מלווה בשימוש בפורמולות צמחים שלקחתי 3 פעמים ביום. די מהר הרגשתי שיפור מסויים, אבל התמדתי בדיקור אחת לשבוע במשך למעלה מחצי שנה ואחכ בהדרגה התחלתי להגיע אחת לשבועיים ואח"כ אחת ל-3 שבועות.

במהלך התקופה החלפנו מספר פעמים את הרכב הפורמולות כשמצב העור הולך ומשתפר.

הפורמולה האחרונה שאני לוקחת כ-3 חודשים פעמיים ביום, הביאה אותי למצב שעור הפנים ממש נקי, המחזור החודשי סדיר והתחושה הכללית טובה.

אני שמחה שהגעתי לטיפולו של דוד פרלה, שמעבר למקצועיותו ונסיונו הוא אדם נחמד במיוחד.

למרות שמדובר בתופעה נפוצה, כשמדברים על אקנה מתכוונים בדרך כלל להופעת המחלה בפנים או על הידיים, לא על הופעת פצעים בגב. הגב מכוסה בדרך כלל בחולצה, והמחלה פחות חשופה ופחות נראית בו. אבל אקנה בגב מפריע ללכת בגב חשוף בים ובבריכה או ללבוש גופיות, חולצות ושמלות חשופות בגב. כל זה גורם לסובלים מאקנה בגב להסתיר את הגוף, להדחיק, להתעלם.

טיפול טבעי באקנה בגב ובכתפיים

לפי הרפואה הסינית, אקנה היא תוצאה של חום פנימי בגוף. החום מצטבר, עובר אל העור ומשם יוצא החוצה דרך בלוטות החלב.

הסיבות שגורמות לחום עשויות להיות סביבה חמה ולחה, הגורמת להזעה מרובה ולהתחממות כללית של הגוף. גם מתח נפשי ותזונה לקויה הכוללת מזון חריף, שומני ואוכל מעובד ולא טרי עלולים להיות גורמים להתחממות הגוף.

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור

סוג של "עזרה ראשונה" לייצוב ראשוני של הגוף. נקודות דיקור מיוחדות על פני הגוף עוזרות לאזן את המערכות השונות בגוף ולהחזירו לתפקוד תקין. לדיקור השפעה טובה אנטי דלקתית, וכמו כן יש שימוש בנקודות בעלי השפעה מקררת על העור, נקודות העוזרות לאיזון הורמונלי בגוף ומרגיעות את הנפש.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בצמחי מרפא

מותאמים באופן ייחודי עבור כל מטופל בנפרד. צמחי המרפא מסייעים בהורדת חום הגוף, ניקוז הנוזלים והלחות הפנימית, מסדירים את הפעילות ההורמונאלית ופועלים לטיפול בדלקות שנגרמו מהפצעים בעור.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות על בסיס תמציות צמחים

במידת הצורך, יתבצע טיפול חיצוני באמצעות משחות על בסיס טבעי לחלוטין. משחות אלה יעזרו להחזיר לעור את הלחות שאבדה לו ובטיפול בפצעים שעל פניו.

לוגו לבן על רקע שקוף

תזונה ותוספי מזון

המטפל ימליץ על תזונה נכונה, איכותית וטבעית לגמרי עבור טיפול במחלה. במקרה הצורך יתבקש המטופל להשלים את תזונתו עם תוספי תזונה. כמו כן יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי באקנה בגב ובכתפיים בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

מה הסיבות להופעת פצעים בגב?

הופעת הפצעונים בגב אינה שונה מהופעת אקנה במקום אחר בגוף, והטיפול דומה. אקנה בגב מופיעה בדרך כלל בגיל ההתבגרות, כפועל יוצא של השינויים ההורמונאליים שעובר הגוף, אך לא מן הנמנע כי היא תופיע גם בגילאי 30 ו-40.

הסיבה המרכזית להופעת אקנה היא הפרשה שומנית מוגברת ועודפת מבלוטות החלב בגוף. בשל העודפות, ניקוז ההפרשה השומנית אינו כסדרו ו"לא עומד בקצב" של הייצור. השומן מצטבר על פני העור, גורם לזיהום ולתהליך דלקתי אשר מתפתח והופך לפצעים – הם האקנה.

מעבר לשינוי הורמונאלי, סיבות נוספות להפרשה המוגברת מבלוטות החלב הן תזונה לא איכותית, מתח ולחץ נפשי, סוג העור ועוד.

טיפים עבור טיפול אקנה בגב ובכתפיים ומניעה

 • חשוב לשמור על ההיגיינה של הגוף ושל העור בפרט. הקפידו להשתמש בסבונים ושמפו לא שומניים. חפשו את המוצרים המיועדים למחלות עור ולאקנה בפרט.
 • לבוש צמוד אאוט. לבשו בגדים רפויים וקלילים, שיאפשרו לעור "לנשום", להתאוורר ולהשתקם.
 • לא לגרד ובטח לא לפוצץ את הפצעים. זה רק יחמיר את הבעיה ולא יטפל בה.
 • חפפתם את השיער? השתמשתם במרכך? בדקו כי לא נשארו שרידים ושאריות מהם על הגב. נוכחות שלהם על הגב מונעת מהעור לנשום ופוגעת בטיפול.
 • מאותה סיבה, אין להשאיר את הגב רטוב או לח. יבשו אותו היטב לאחר מקלחת/בריכה/ים.

לשאלות נוספות, התייעצות וקביעת תורים לטיפול באקנה, צרו קשר.

כותב המאמר דוד פרלה, מומחה לטיפול טבעי במחלות עור, בעל תעודות הסמכה בינלאומיות וניסיון של 30 שנות טיפול במרפאתו ברפואה סינית במחלות עור במבוגרים וילדים.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם