אקנה בגב

הכותב: דוד פרלה

למרות שמדובר בתופעה נפוצה, כשמדברים על אקנה מתכוונים בדרך כלל להופעת המחלה בפנים או על הידיים, לא על הופעת פצעים בגב. הגב מכוסה בדרך כלל בחולצה, והמחלה פחות חשופה ופחות נראית בו. אבל אקנה בגב מפריע ללכת בגב חשוף בים ובבריכה או ללבוש גופיות, חולצות ושמלות חשופות בגב. כל זה גורם לסובלים מאקנה בגב להסתיר את הגוף, להדחיק, להתעלם.

אקנה בגב עלולה להיות מחלה קשה לטיפול ועקשנית ביותר, כיוון שהעור בגב עבה יותר מאשר ברוב אזורי הגוף והנקבוביות שבו גדולות ורחבות יותר.

ללא טיפול, המחלה לא רק שלא תיעלם מעצמה, אלא תלך ותתפשט לאזורים נוספים בגוף ובכך תגרום לכאב, לגירוד עז ולסבל גופני ונפשי גם יחד.

טיפול טבעי בפצעי אקנה ופצעונים בגב

לפי הרפואה הסינית, אקנה היא תוצאה של חום פנימי בגוף. החום מצטבר, עובר אל העור ומשם יוצא החוצה דרך בלוטות החלב.

הסיבות שגורמות לחום עשויות להיות סביבה חמה ולחה, הגורמת להזעה מרובה ולהתחממות כללית של הגוף. גם מתח נפשי ותזונה לקויה הכוללת מזון חריף, שומני ואוכל מעובד ולא טרי עלולים להיות גורמים להתחממות הגוף.

מטרת הטיפול היא להחזיר את הגוף לאיזון, לווסת נכון את זרימת הדם אשר נפגעת מהופעת פצעוני האקנה, ולהחזיר את המטופל לשגרת חיים נכונה, יציבה ובריאה.

דרכי הטיפול בפצעונים

acupuncture-smallדיקור – סוג של "עזרה ראשונה" לייצוב ראשוני של הגוף. נקודות דיקור מיוחדות על פני הגוף עוזרות לאזן את המערכות השונות בגוף ולהחזירו לתפקוד תקין. לדיקור השפעה טובה אנטי דלקתית, וכמו כן יש שימוש בנקודות בעלי השפעה מקררת על העור, נקודות העוזרות לאיזון הורמונלי בגוף ומרגיעות את הנפש.

drink-smallצמחי מרפא – מותאמים באופן ייחודי עבור כל מטופל בנפרד. צמחי המרפא מסייעים בהורדת חום הגוף, ניקוז הנוזלים והלחות הפנימית, מסדירים את הפעילות ההורמונאלית ופועלים לטיפול בדלקות שנגרמו מהפצעים בעור.

cream-smallמשחות – במידת הצורך, יתבצע טיפול חיצוני באמצעות משחות על בסיס טבעי לחלוטין. משחות אלה יעזרו להחזיר לעור את הלחות שאבדה לו ובטיפול בפצעים שעל פניו.

 

nutrition-smallתזונה – המטפל ימליץ על תזונה נכונה, איכותית וטבעית לגמרי עבור טיפול במחלה. במקרה הצורך יתבקש המטופל להשלים את תזונתו עם תוספי תזונה. כמו כן יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

מה הסיבות להופעת פצעים בגב?

הופעת הפצעונים בגב אינה שונה מהופעת אקנה במקום אחר בגוף, והטיפול דומה. אקנה בגב מופיעה בדרך כלל בגיל ההתבגרות, כפועל יוצא של השינויים ההורמונאליים שעובר הגוף, אך לא מן הנמנע כי היא תופיע גם בגילאי 30 ו-40.

הסיבה המרכזית להופעת אקנה היא הפרשה שומנית מוגברת ועודפת מבלוטות החלב בגוף. בשל העודפות, ניקוז ההפרשה השומנית אינו כסדרו ו"לא עומד בקצב" של הייצור. השומן מצטבר על פני העור, גורם לזיהום ולתהליך דלקתי אשר מתפתח והופך לפצעים – הם האקנה.

מעבר לשינוי הורמונאלי, סיבות נוספות להפרשה המוגברת מבלוטות החלב הן תזונה לא איכותית, מתח ולחץ נפשי, סוג העור ועוד.

טיפים למניעה וטיפול בפצעי אקנה בגב

  • חשוב לשמור על ההיגיינה של הגוף ושל העור בפרט. הקפידו להשתמש בסבונים ושמפו לא שומניים. חפשו את המוצרים המיועדים למחלות עור ולאקנה בפרט.
  • לבוש צמוד אאוט. לבשו בגדים רפויים וקלילים, שיאפשרו לעור "לנשום", להתאוורר ולהשתקם.
  • לא לגרד ובטח לא לפוצץ את הפצעים. זה רק יחמיר את הבעיה ולא יטפל בה.
  • חפפתם את השיער? השתמשתם במרכך? בדקו כי לא נשארו שרידים ושאריות מהם על הגב. נוכחות שלהם על הגב מונעת מהעור לנשום ופוגעת בטיפול.
  • מאותה סיבה, אין להשאיר את הגב רטוב או לח. יבשו אותו היטב לאחר מקלחת/בריכה/ים.

לשאלות נוספות, התייעצות וקביעת תורים לטיפול באקנה, צרו קשר באמצעות הטופס המצורף.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה