אקנה בפנים

דוד פרלה
 • רובנו נוטים לשייך את תופעת הפצעונים בפנים לגיל ההתבגרות, אבל הם יכולים להופיע גם בגיל צעיר וגם בגיל מבוגר. תופעת האקנה אף פעם לא נעימה, אבל החדשות הטובות הן שניתן לטפל בה.
 • האקנה (או בשמה המוכר והנפוץ – פצעי בגרות), היא דלקת כרונית של בלוטות החלב וזקיקי השערות, המופיעה בעיקר באזורים בהם בלוטות החלב מורחבות – ונפוצה מאוד באיזור הפנים, אך גם בחלקי גוף אחרים.
 • הטיפול ברפואה הסינית שם את הדגש על החזרת האיזון הפיזי והנפשי למטופל, חיזוק המערכת החיסונית, עידוד תהליכי הריפוי בגוף, וניקוי החום והלחות מהעור. הטיפול כולל דיקור, צמחי מרפא, שינוי תזונתי ושימוש במשחות טבעיות.

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

סבוריאה | 08.09.2014

טיפול מומלץ באקנה עם סבוריאה שנעלמה: ״פשוט רופא קסם״

המלצה על טיפול בסבוריאה

ברצוני להודות לד״ר דוד פרלה שבזכותו נתן לי להרגיש נפלא לאחר שהיתה לי סבוריאה מלווה בפצעים בפנים.

פשוט רופא קסם.

תודה!!!

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

אקנה | 13.05.2015

טיפול מומלץ באקנה: ״עור הפנים ממש נקי והתחושה הכללית טובה״

המלצה על דוד פרלה - טיפול באקנה

הגעתי לדוד פרלה עם אקנה עקשני במיוחד שמלווה אותי כבר למעלה מ-30 שנה. במהלך השנים עברתי שיטות טיפול שונות, קונבנציונאליות יותר ופחות, חלקן הצליחו והביא לשיפור וחלקן פחות או בכלל לא.

אצל דוד פרלה התחלתי בדיקור אחת לשבוע מלווה בשימוש בפורמולות צמחים שלקחתי 3 פעמים ביום. די מהר הרגשתי שיפור מסויים, אבל התמדתי בדיקור אחת לשבוע במשך למעלה מחצי שנה ואחכ בהדרגה התחלתי להגיע אחת לשבועיים ואח"כ אחת ל-3 שבועות.

במהלך התקופה החלפנו מספר פעמים את הרכב הפורמולות כשמצב העור הולך ומשתפר.

הפורמולה האחרונה שאני לוקחת כ-3 חודשים פעמיים ביום, הביאה אותי למצב שעור הפנים ממש נקי, המחזור החודשי סדיר והתחושה הכללית טובה.

אני שמחה שהגעתי לטיפולו של דוד פרלה, שמעבר למקצועיותו ונסיונו הוא אדם נחמד במיוחד.

טיפול בפצעי אקנה בפנים ברפואה הסינית

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור

קיימות נקודות דיקור בעלות השפעה טובה על העור ושומרות על האיזון המערכתי שבגוף, כגון נקודות המסלקות חום ודלקתיות ממרידיאן הקיבה ומטיבות עם מצב האקנה בפנים. הנקודות מותאמות באופן אישי למטופל לאחר איבחון.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בצמחי מרפא

המטופל מקבל תערובת צמחי מרפא אשר הותאמה לו אישית, ומטרתם להפחית את החום והלחות שבגוף, להסדיר את ההפרשות ההורמונליות, לנטרל את הרעלים שגורמים לאודם ומוגלתיות על פני העור, ולחדש את תאי העור לטיפול בצלקות.

לוגו לבן על רקע שקוף

שינוי תזונתי וטיפול פרוביוטי

יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

מוצרים חיצוניים טבעיים

חשובה שטיפה יסודית של עור הפנים בעזרת סבון מיוחד, שמסייע בניקוי של שכבות שומן עודפות ובחיטוי העור מבלי להותיר את העור יבש ומגורה. לאחר השטיפה מומלץ לשלב משחות טבעיות המכילות צמחי מרפא סינים העוזרים להורדת התהליך הדלקתי באקנה ולשיקום העור והחזרתו למצב בריא.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

מה הסיבות להופעת פצעי בגרות ואקנה על הפנים?

הסיבות להיווצרות אקנה הן רבות ומגוונות, וכוללות בעיקר שינויים הורמונליים (בדגש על גיל העשרה, אך גם במבוגרים), ושינויים אלו הם הגורמים להפרשת יתר של חלב ובכך יוצרים עור שומני, חיידקים שיוצרים זיהום ותהליך דלקתי בזקיקי השערות.

על פי הרפואה הסינית, הסיבה העיקרית להיווצרות אקנה היא עודף חום ולחות בגוף. החום מתבטא בדלקתיות ואדמומיות של העור, והלחות בנטייה למוגלתיות. חסימות אנרגטיות (אשר עלולות להיגרם לרוב ממתח) פוגעות גם הן בזרימת הדם ויוצרות את חוסר האיזון ההורמונלי המשפיע על העור.

טיפול טבעי בצמחי מרפא ובדיקור (שאינו כואב ומותאם לגיל המטופל), בנוסף לשינוי תזונתי, יצליח במרבית המקרים להביא לנסיגת המחלה, ריפוי מהיר של הפצעים ושיפור מראה העור.

אקנה בפנים בקרב בני נוער ומבוגרים

בקרב בני הנוער, תופעת פצעי הבגרות שכיחה בהרבה, ומחקרים מצביעים על כך שכ-85% מבני הנוער סובלים מהתופעה, מתוכם אחוזים גבוהים יותר של בנים, בשל הפרשת טסטוסטרון מוגברת.

הסיבות להיווצרות האקנה דווקא אצל אחד ולא אצל האחר אינן ברורות לגמרי, אבל מחקרים איתרו מספר גורמים שהיו משותפים לכל הסובלים מהתופעה:

 • פעילות הורמונלית מוגברת – דבר שקורה בגיל ההתבגרות.
 • תזונה – תזונה עתירת סוכרים וחלב מגבירה את התופעה.
 • פסיכולוגיה – מצבים של לחץ או חרדות מגבירים את התופעה.
 • גנטיקה – מסתבר שהנטייה לאקנה היא בדרך כלל תורשתית.

תופעת פצעי הבגרות חולפת בדרך כלל מאליה בסביבות גיל 20-21, אך למרות זאת חשוב מאוד שלא להזניח את הטיפול, כדי למנוע צלקות. במקרים מסויימים, בעיקר אצל נשים, אקנה יכולה להימשך תקופה ארוכה. במקרים אלו יש לבדוק האם קיימת הפרעה הורמונלית, כדי להתאים את הטיפול. מקרים שכיחים פחות הם אלו בהם האקנה מופיעה לראשונה בגילאי 30-40. אלו מקרים קשים יותר לטיפול.

משך הטיפול באקנה תלוי במספר גורמים, כמו חומרת המחלה, הגיל וקצב ההחלמה הספציפי של כל אדם.

בדרך כלל כבר בשבועות הראשונים ניתן לראות שיפור במצב העור ובתחושה הכללית. עם השיפור במצב בדרך כלל יורדת תדירות הטיפולים עד למצב של החלמה מלאה. למידע נוסף אודות הטיפול הטבעי בפצעי אקנה בפנים, צרו קשר.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם