אקנה

דוד פרלה
 • אקנה היא אחת ממחלות העור הנפוצות ביותר בעיקר בקרב בני נוער. זוהי מחלה דלקתית כרונית של בלוטות החלב וזקיקי השערות.
 • ישנם מס' סוגי אקנה כמו אקנה בפנים, אקנה בחזה ואקנה בגב, היכן שבלוטות החלב מורחבות.
 • מטרת הטיפול הטבעי באקנה היא החזרת האיזון הפיזי והנפשי למטופל, חיזוק המערכת החיסונית ותהליכי הריפוי בגוף, וניקוי החום והלחות מהעור.
 • הטיפול כולל מספר מרכיבים שכולם חשובים להצלחתו: טיפול בדיקור, טיפול בצמחי מרפא, שינוי תזונתי ותוספי מזון, ומשחות טבעיות עם צמחי מרפא סינים.

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

אקנה | 13.05.2015

טיפול מומלץ באקנה: ״עור הפנים ממש נקי והתחושה הכללית טובה״

המלצה על דוד פרלה - טיפול באקנה

הגעתי לדוד פרלה עם אקנה עקשני במיוחד שמלווה אותי כבר למעלה מ-30 שנה. במהלך השנים עברתי שיטות טיפול שונות, קונבנציונאליות יותר ופחות, חלקן הצליחו והביא לשיפור וחלקן פחות או בכלל לא.

אצל דוד פרלה התחלתי בדיקור אחת לשבוע מלווה בשימוש בפורמולות צמחים שלקחתי 3 פעמים ביום. די מהר הרגשתי שיפור מסויים, אבל התמדתי בדיקור אחת לשבוע במשך למעלה מחצי שנה ואחכ בהדרגה התחלתי להגיע אחת לשבועיים ואח"כ אחת ל-3 שבועות.

במהלך התקופה החלפנו מספר פעמים את הרכב הפורמולות כשמצב העור הולך ומשתפר.

הפורמולה האחרונה שאני לוקחת כ-3 חודשים פעמיים ביום, הביאה אותי למצב שעור הפנים ממש נקי, המחזור החודשי סדיר והתחושה הכללית טובה.

אני שמחה שהגעתי לטיפולו של דוד פרלה, שמעבר למקצועיותו ונסיונו הוא אדם נחמד במיוחד.

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

סבוריאה | 08.09.2014

טיפול מומלץ באקנה עם סבוריאה שנעלמה: ״פשוט רופא קסם״

המלצה על טיפול בסבוריאה

ברצוני להודות לד״ר דוד פרלה שבזכותו נתן לי להרגיש נפלא לאחר שהיתה לי סבוריאה מלווה בפצעים בפנים.

פשוט רופא קסם.

תודה!!!

מהם המאפיינים הנפוצים של אקנה?

 • קומודונים לבנים – "ראשים לבנים".
 • קומודונים שחורים – "ראשים שחורים".
 • קשריות – נגעים אדמדמים בולטים.
 • מיגולים – התפתחות של מוגלה בקשריות כתוצאה מזיהום.
 • כיסטות – גושים תת-עוריים נוקשים ורגישים למגע, כתוצאה מסתימת הצינורית בין בלוטת החלב וזקיק השערה.

איך מטפלים בפצעי אקנה באמצעות הרפואה הסינית?

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור – אקופונקטורה

קיימות נקודות דיקור בעלות השפעה טובה על העור ונקודות השומרות על האיזון המערכתי שבגוף. הנקודות מותאמות באופן אישי לאחר אבחון המטופל ברפואה הסינית.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

טיפול בצמחי מרפא

המטופל מקבל תערובת צמחי מרפא אשר הותאמה לו אישית לאחר אבחון ברפואה סינית. צמחי המרפא חשובים ביותר להפחתת החום והלחות שבגוף, להסדרת ההפרשות ההורמונליות, לנטרול הרעלים שגורמים לאודם ומוגלתיות על פני העור, ולחידוש תאי העור לטיפול בצלקות.

המטפל משנה את הרכב הצמחים מדי פעם בהתאם למצב המטופל. קיימות מספר צורות לקיחה – כגון, בישול וחליטה, אבקה, טינקטורות צמחים לשתייה או צמחים בקפסולות. הצמחים מיובאים ע"י חברת זן צמחים מחברה המובילה בתחום זה בארה"ב – חברת K.P.C. הצמחים עוברים בקרת איכות קפדנית של שירות המזון בארה"ב ומאושרים לשימוש בארץ כתוספי מזון. מינון הלקיחה בהתאם להוראות המטפל. 

לוגו לבן על רקע שקוף

טיפול בתוספי תזונה

 תוסף פרוביוטיקה ייעודי המיוצר במיוחד למרפאת דוד פרלה, שחלק מהרכיבים שבו נחקרו ונמצאו כתורמים לטיפול במחלות עור שונות וכן במקס כורכומין – נוגד הדלקת הטבעי.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

מוצרים חיצוניים טבעיים

חשובה שטיפה יסודית של עור הפנים בעזרת סבון מיוחד, שמסייע בניקוי של שכבות שומן עודפות ובחיטוי העור מבלי להותירו יבש ומגורה. לאחר השטיפה מומלץ לשלב משחות טבעיות המכילות צמחי מרפא סיניים, העוזרים להורדת התהליך הדלקתי באקנה ולשיקום העור והחזרתו למצב בריא.

משך הטיפול – תלוי בחומרת המחלה, בגיל ובקצב השיפור שהינו אישי. בדרך כלל כבר בשבועות הראשונים ניכר שיפור משמעותי במצב העור ובתחושה הכללית. בדרך כלל עם השיפור יורדת תדירות הטיפולים בדיקור וכן מינון הלקיחה של צמחי מרפא.

לשאלות נוספות לדוד פרלה, התייעצות וקביעת תורים לטיפול באקנה, צרו קשר.

לוגו של זכוכית מגדלת בצבע טורקיז על רקע שקוף

שאלות ותשובות נפוצות

 • יותר מ-80% מבני העשרה מפתחים פצעי אקנה, מתוכם אחוזים גבוהים יותר של בנים בשל הפרשת טסטוסטרון מוגברת. היא חולפת בדרך כלל מאליה בסביבות גיל 20-21, אך למרות זאת חשוב מאוד שלא להזניח את הטיפול, כדי למנוע צלקות.

  במקרים מסוימים, בעיקר אצל נשים, האקנה יכולה להימשך תקופה ארוכה. במקרים אלו יש לבדוק האם קיימת הפרעה הורמונלית כדי להתאים את הטיפול.

  מקרים שכיחים פחות הם אלו בהם האקנה מופיע לראשונה בגילאי 30-40 – מקרים אלו קשים יותר לטיפול.

 • גורמים הורמונליים – עור שומני ואקנה נגרמים על-ידי הפרשה מוגברת של סבום = חלב, חומר שומני המופרש מבלוטות החלב לזקיקי השיער בכדי ללחלח את העור ולמנוע איבוד של נוזלים. הפרשה זו מתגברת בגיל העשרה, כאשר רמת ההורמונים האנדרוגניים בגוף משתנה במהירות. תאי עור מתים והפרשת החלב יוצרים סתימה בנקבוביות שגורמת להופעתם של ראשים לבנים. אם פתח הניקוז מתרחב, המלנין הנמצא שם מתחמצן ונוצרים ראשים שחורים. מנקודה זו מתחילות צורות שונות של אקנה.

  גורמים סביבתיים – ישנם תנאים סביבתיים המזרזים היווצרות פצעוני אקנה כגון: מגע עם חומרי סיכה או עבודה בתנאי טמפרטורה גבוהה הגורמת להזעה.

  הרפואה הסינית רואה באקנה ביטוי למצב של חום עודף בגוף. חום זה יכול להיגרם ממספר גורמים –

  • גורמים סביבתיים אקלימיים, שמשפיעים על אלו שבגופם חום – בעיקר בריאות. החום העודף מצטבר על פני העור והרקמות ויוצר את צורות האקנה השונות.
  • מזון שומני, מתוק וחריף שיוצר הצטברות של חום ולחות במערכת העיכול, שמתבטא בסופו של דבר בעור.
  • מתח נפשי, שמאט את קצב חילוף החומרים בגוף וגורם לרעילות בדם.
 • הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם