גירוד בקרקפת טיפול טבעי

דוד פרלה
 • כולנו מגרדים בראש מדי פעם, ולאו דווקא כדי לבטא מחשבה מעמיקה או הרהור מזדמן. לפעמים הרקע לגירוד הוא גופני, והגירוד בקרקפת הוא בעיה שמצריכה טיפול רפואי.
 • ישנם תכשירים רבים לטיפול בבעיות עור וקרקפת מגרדתנ , חלקם על בסיס סטרואידים, אנטיביוטיקה ואנטי היסטמינים. הרפואה הסינית חוסכת את הצורך במגע עם חומרים אלו ומציעה טיפול איכותי, יעיל, לחלוטין לא פולשני – וטבעי וירוק לגמרי.

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

כשילדים מגרדים בראש, האסוציאציה הראשונה היא כמובן כינים. אצל מבוגרים, נחפש את הסימנים הלבנים של הקשקשים על הצווארון של החולצה. אבל אלה רק שתיים מהסיבות שעלולות לגרום לגירוד בקרקפת.

מה הגורמים האפשריים לגירודים בקרקפת?

סבוריאה בקרקפת

סבוריאה היא סוג של אקזמה, כלומר מצב דלקתי בעור הנגרם מהפרשת חלב מבלוטות שומן באזורים מסוימים בגוף: פנים, חזה, מפשעות, קפלים בגוף – וגם הקרקפת. לא מדובר בזיהום אלא בדלקת המתבטאת בעור אדום ומגורה, קשקשים וכמובן גרד עז. איך מטפלים בסבוריאה בקרקפת? >>

פסוריאזיס בקרקפת

פסוריאזיס היא מחלת עור כרונית המתפתחת על רקע אימונולוגי: מערכת החיסון משתבשת ופועלת בצורה לא תקינה, ותאי T שתפקידם להגן על הגוף "שוגים בזיהוי" ותוקפים תאים בריאים. כתוצאה מכך מתפתחת המחלה שבין תסמיניה קשקשים על העור ובפרט על הקרקפת ועור מעובה, נוקשה, יבש ומגרד. איך לטפל בפסוריאזיס בקרקפת? >>

קשקשים

כפי שצוין קודם, קשקשים הם אחד התסמינים של מחלות עור מוכרות. אבל קשקשים יכולים להופיע גם בנפרד ממחלה, בשל הפרעה מקומית בהתחדשות העור – תאי העור נבנים ומתחדשים בקצב מוגבר, והקשקשים הם בעצם תאי עור מתים שנשרו כחלק מהתחלפות המואצת. סיבה נוספת להופעת קשקשים היא זיהום מקומי הנגרם מפטרייה או חיידק. את הקשקשים אנו פוגשים על דש החולצה ומעבר למפגע האסתטי הם גם גורמים לגירוד, אם כי בדרך כלל לא חזק. טיפול בקשקשים בשיער >>

מתח וחרדה

העור הוא האיבר הגדול בגוף ועוטף את כולו מכף רגל ועד ראש. לכן, למצב נפשי קשה, לחץ או מועקה, יש  ביטוי מוחשי בגוף בכלל ועל פני העור בפרט, ומחלות עור עלולות להתפרץ על רקע נפשי או להחמיר מצבה של מחלה קיימת.

מזג אוויר

לתנאי מזג האויר השפעה ישירה ומשמעותית על העור בכלל והקרקפת בפרט. מזג אויר לח גורם להזעה ולהצטברות של שומן על העור, ואקלים יבש מנדף את הלחות מהעור וגורם לייבושו. חום גבוה עלול לגרום לכוויות בעור, ובהיותה החלק העליון בגוף הקרקפת מועדת לספוג פגיעה קשה זו מקרני השמש. זה למקרה שאתם מחפשים עוד סיבה לחבוש כובע בקיץ.

תזונה לקויה

תזונה לא מספקת או לא עשירה ומגוונת דיה עלולה להתבטא במחסור בוויטמינים שונים בגוף, מה שעלול להוביל לפגיעה בעור. גם שתייה לא מספקת עלולה לפגוע במשק הנוזלים ובמצב כזה הגוף "שואב" נוזלים ממקומות פחות חשובים כמו העור. את מחיר התזונה הלקויה תשלמו בין היתר בגירודים במקומות שונים בגוף, כולל הקרקפת.

טיפול טבעי בגירוד חוזר בקרקפת

הרפואה הסינית שמה דגש על החזרת מערכת החיסון לאיזון ולתפקוד מלא ותקין. דגש נוסף הוא על שיפור זרימת הדם לתאי הפיגמנט ועל הזנת העור והחזרת הלחות אליו.

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור

לדיקור השפעה מפחיתת גרד, והוא משפר את הזנת הדם לקרקפת ומביא להקלה מהירה ולשיפור במצב העור.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

צמחי מרפא

לאחר אבחון מדוקדק ומפורט מקבל כל מטופל תערובת צמחי מרפא הניתנים בדרך כלל כטינקטורה לשתייה. צמחי מרפא אלו הם חלק משמעותי מהרפואה הסינית עתיקת היומין ועתירת הניסיון והמוניטין, ותפקידם לשקם את העור, לשפר את הזנת הקרקפת ולעורר את מערכת החיסון לפעולה תקינה ולא הרסנית.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות טבעיות

לאחר תהליך האבחון הפרטני, מותאמות לכל מטופל משחות מרכיבים טבעיים מורידי דלקת להקלה בתסמיני התפרחת והרגעת העור.

לוגו לבן על רקע שקוף

תזונה נכונה

בהתאם למצבו האישי של המטופל יימסרו המלצות לשינוי תזונתי, ולעתים גם תוספי מזון להשלמת חוסרים משמעותיים. כמו כן יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

האם ניתן לשלב את הטיפול האלטרנטיבי בטיפול הרפואי הקונבנציונלי?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבעיקר במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי האלטרנטיבי כטיפול תומך בטיפול הרפואי המקובל. שילוב כזה יכול להביא להשגת תוצאות חיוביות ולהקלה מהירה במצב עור הקרקפת, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז תהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות הפוגות ממושכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל.

איך להקל על גירודים בראש בבית?

 • הקפדה על ניקיון הקרקפת – יש לחפוף את השיער בקביעות על -מנת להסיר הצטברות של לכלוך או שומניות
 • יש להשתמש במוצרי היגיינה המתאימים לעור רגיש.
 • רצוי להעדיף מוצרי היגיינה על בסיס חומרים טבעיים ולהימנע ככל הניתן ממוצרים, אשר המכילים חומרים כימיים שעשויים לגרות את עור הקרקפת
 • רצוי להימנע משימוש משותף במסרקים, מגבות או כובעים.
 • עיסוי הקרקפת בשמן זית או רוזמרין עשויים להרגיע גירודים בראש.

דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים מומחים בתחומם.

הטיפול הטבעי בגירוד בקרקפת יסייע בזירוז ההחלמה, בהפסקת הגירוד ולשיפור באיכות חיי המטופל. למידע ופרטים נוספים, צרו קשר. 

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם