גרנולומה אנולרה – טיפול טבעי

דוד פרלה
 • גרנולומה אנולרה (Granuloma Annulare) היא מחלת עור דלקתית, המערבת את הדרמיס ואת שכבת השומן התת-עורית. היא מופיעה בכל הגזעים ובכל הגילים.

 • המחלה מתאפיינת על ידי הופעת נגע קטן לבנבן או ורדרד (בבעלי עור כהה הוא יכול להיות כהה עד שחור) שמתפשט בהדרגה פריפרית ויוצר נגע עגול עם מרכז שקוע בהשוואה לשוליים. הנגע לא מתכייב אף פעם, וכאשר הוא נסוג הוא איננו משאיר שום סימן בעור.

 • מטרת הטיפול הטבעי היא החזרת האיזון הפיזי והנפשי למטופל, חיזוק המערכת החיסונית ותהליכי הריפוי בגוף, וניקוי החום והדלקתיות מהעור לזירוז העלמות הפריחה. 
גרנולומה אנולרה

לפני ואחרי 3 חודשי טיפול

דיקור לגרונולומה אנולריס להורדת דלקתיות ואדמומיות מהעור

גרנולומה אנולריס
גרנולומה אנורלה ביד

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

הטיפול בגרנולומה אנולרה ברפואה הסינית

למחלה מספר צורות קליניות. הצורה הקלאסית (הנקראת גם הצורה הממוקמת בניגוד למפושטת) מופיעה בדרך כלל בעור אצבעות הידיים, במרפקים, בגבות הרגליים ובקרסוליים. צורת הנגעים יכולה להיראות כמו טבעת, אם כי לא תמיד מושלמת. יכולה להיות מאוד גדולה ואף יכולה להיות מפושטת בצורת טבעות קטנות מאוד.

הטיפול כולל מספר מרכיבים שכולם חשובים להצלחתו: טיפול בדיקור, טיפול בצמחי מרפא, שינוי תזונתי ותוספי מזון, ומשחות טבעיות עם צמחי מרפא סינים. הטיפול מכיל בתוכו גם צמחים עם פעילות אנטי דלקתית ואנטי ויראלית – שני מרכיבים חשובים בטיפול בגרנלומה אנולרה.

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור – אקופונקטורה

קיימות נקודות דיקור בעלות השפעה טובה על העור ונקודות השומרות על האיזון המערכתי שבגוף. הנקודות מותאמות באופן אישי לאחר אבחון המטופל ברפואה הסינית.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

טיפול בצמחי מרפא

המטופל מקבל תערובת צמחי מרפא אשר הותאמה לו אישית לאחר אבחון ברפואה סינית. צמחי המרפא חשובים ביותר לזרוז נסיגת הפריחה מהגוף. המטפל משנה את הרכב הצמחים מדי פעם בהתאם למצב המטופל.

קיימות מספר צורות לקיחה: צמחים לבישול וחליטה, צמחים באבקה מרוכזת, טינקטורות צמחים לשתייה וצמחים בקפסולות.

הצמחים מיובאים ע"י חברת זן צמחים מחברה המובילה בתחום זה בארה"ב – חברת K.P.C. הצמחים עוברים בקרת איכות קפדנית של שירות המזון בארה"ב ומאושרים לשימוש בארץ כתוספי מזון. מינון הלקיחה בהתאם להוראות המטפל.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

טיפול במשחות חיצוניות טבעיות

שילוב של משחות טבעיות למריחה המכילות צמחי מרפא סיניים – ניתן לאחר אבחון אישי.

לוגו לבן על רקע שקוף

שינוי תזונתי בשילוב תוספי מזון

וכן הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10

משך הטיפול תלוי בחומרת המחלה, בגיל, ובקצב השיפור שהינו אישי. בדרך כלל כבר בשבועות הראשונים ניכר שיפור משמעותי במצב העור ובתחושה הכללית. בדרך כלל עם השיפור יורדת תדירות הטיפולים בדיקור וכן מינון הלקיחה של צמחי מרפא.

לוגו של זכוכית מגדלת בצבע טורקיז על רקע שקוף

שאלות ותשובות נפוצות

 • סיבת מחלת עור זו איננה ידועה והוצעו תיאוריות רבות, ביניהן:

  סוכרת – ישנה שכיחות יתר של מחלת עור זו בקרב חולי סכרת. התיאוריה היא שעקב מחלת הסוכרת, מופיע שינוי בכלי הדם שגורם למוקד ניווני בסיבי הקולגן הגורר בעקבותיו תגובה דלקתית.

  סיבה וירלית – זיהום ע"י וירוס אפשטיין-בר נמצא בחלק מהמקרים. דווח שטיפול אנטי-וירלי גרם להעלמות המחלה.

  עקיצות – יש החושבים שהמחלה מופיעה כתגובה לעקיצות של חרקים שונים.

  סיבה זיהומית – בסוף שנות ה-80 פורסמו מחקרים שהראו שלערך בשליש עד חצי בחולי גרנולומה אנולרה ניתן למצוא נוגדנים מסוג IgG נגד בורליה בורגדורפרי. טיפול אנטיביוטי נגד בורליה ע"י ציפטריאקסון גרם לשיפור ניכר.

  הטיפול המערבי בילדים או במבוגרים – אם המחלה לא מפריעה אסתטית, לא מטפלים בה. בחלק מהחולים, תסמיני המחלה נסוגים באופן ספונטאני אחרי מס' שנים. בצורות מפושטות יותר, הטיפול יהיה בד"כ משחות סטרואידליות.

 • הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם