טיפול טבעי בהתקרחות אצל נשים

הכותב: דוד פרלה

אף על פי שהסברה הרווחת היא שתופעת ההתקרחות היא נחלתם של גברים בלבד, בפועל הנתונים מצביעים על אחוז גבוה של נשים שסובלות גם כן מהתקרחות. כ-40% מהנשים יסבלו לפחות פעם אחת במהלך חייהן מנשירת שיער, ובמקרים קיצוניים הידלדלות השיער תוביל להתקרחות נשית. אצל נשים, ההתקרחות בדרך כלל תהיה אחידה על פני הקרקפת כולה. מלבד הפגיעה הדרמטית בביטחון ובדימוי העצמי והפחד מחשיפה, ההתקרחות הנשית עלולה להוות סממן אזהרה לטראומות נפשיות וחוסר איזון של הגוף.

במרפאת דוד פרלה פותח טיפול ייחודי אשר מותאם אישית לכל מטופל לאחר פגישת אבחון מקיפה. הטיפול ברפואה הסינית מציע הסתכלות פנימית וחיצונית, ומשלב צמחי מרפא, ויטמינים, דיקור סיני, מזותרפיה ותזונה נכונה להחזרת האיזון לגוף לצמיחה מחודשת של השיער. למידע נוסף ולקביעת תור, מלאו פרטים בטופס המצורף או התקשרו ונשמח לעזור.

הגורמים הנפוצים להתקרחות נשית

שילובם של גורמים נפשיים, פיסיולוגיים וגנטיים הוא המעודד התקרחות אצל נשים. שלושת הגורמים מפרים את האיזון הטבעי בגוף, ומשבשים את מחזורי הצמיחה הטבעיים של השיער. באופן נורמאלי, התהליך המעגלי כולל את שלב הצמיחה, שלב המנוחה והנשירה. כאשר הגוף נמצא במצוקה, אחד מן השלבים עשוי להיבלם (לפעמים לא באופן מידי) וההתקרחות תופיע.

סיבות בריאותיות והורמונאליות

תת פעילות של בלוטת התריס, טיפול כימותרפי שמחליש את שורש השערה או נטילת תרופות לטיפול בסרטן, לחץ דם ועוד עלולים להפריע למחזורי התחדשות של השיער ולגרום לנשירה מוגברת. גם נטילת גלולות למניעת הריון ומחסור בוויטמינים (בשל תזונה לקויה) עשויים להגביר את הנשירה עקב שינויים הורמונאליים בלתי מבוקרים.

טראומה נפשית

משברים נפשיים וטראומות רגשיות שאנו חווים במהלך החיים, מובילים לתחושות לחץ חרדה מתמשכות ובסופו של דבר גם לפגיעה בשיער. קיים קשר ברור בין מצב נפשי ירוד לאורך זמן להאצה בתהליך של התקרחות נשית.

גנטיקה

ידוע כי להיבט התורשתי חלק לא מבוטל גם כן בנטייה להידלדלות שיער והתקרחות.

נשים בגיל המעבר או לאחר לידה

בגילאים אלו, לאיזון ההורמונאלי בגוף האישה נטייה להשתבש תכופות, מה שגורם להתקרחות נשית. עבור חלק מהנשים, הגוף נכנס למצב של טראומה לאחר הלידה ואיבוד דם מסיבי, מה שיכול לגרום למצבי אנמיה ולנשירת שיער.

שימוש במכשירים לעיצוב השיער

הידוק השיער באופן קבוע, שימוש קבוע במייבשי שיער, מכשירים להידוק השיער ותכשירי טיפוח עלולים לגרום לנשירת השיער.

מה כולל הטיפול הטבעי בהתקרחות נשית?

ראשית, חשוב להזכיר שנשירת שיער היא תופעה טבעית, ואם הנשירה אינה מאסיבית אין צורך בקבלת טיפול מיוחד.

מאחר והגורמים להתקרחות הנשית רבים ומגוונים, כל טיפול טבעי ברפואה סינית מתחיל באבחון מקיף והבנה של שורש הבעיה. האבחון כולל תשאול יסודי לגבי אורח החיים של המטופל ותזונתו וכן בדיקת מדדים שונים בגופו. לאחר מכן, מותאם לכל אחד טיפול אישי משולב לפי עקרונות הרפואה הסינית:

צמחי מרפא – צמחי המרפא לשתייה מותאמים באופן אישי למטופלת. צמחי המרפא משפרים את הזנת הדם לקרקפת ועל ידי כך מחזקים את שורש השערה. הם תורמים לאיזון הורמונלי ורגיעה נפשית ובכך עוצרים את תהליך הנשירה ומעודדים את תהליך צמיחת השיער.

טיפול תזונתי – הוספת תוספי מזון לאחר אבחון המשפרים את ההזנה לקרקפת ותורמים לאיזון הורמונלי, מזרזים את צמיחת השיער. בנוסף הטיפול כולל הדרכה להוספת מזונות עשירים בויטמינים וחלבונים לתפריט היומי, לטובת שיקום הקרקפת וחידוש מחזורי צמיחת השיער.

מזותרפיה – החדרת תמיסות טבעיות לשכבת העור האמצעית באמצעות מחטים זעירות ועדינות. זוהי שיטה חדשנית ויעילה, שעוזרת לקרקפת להשתקם ולשיער הנשי להתחדש.

דיקור סיני – הרפואה הסינית מאמינה שבריאות השיער היא סימן לתפקודם התקין של איברים רבים בגוף. הדיקור הסיני משפר את זרימת הדם בגוף ובקרקפת בפרט, ומעודד את צמיחת השיער מחדש. כמו כן, עוזר הדיקור בוויסות תהליכים הורמונאליים ובהפגת מתחים.

הטיפול ברפואה סינית בהתקרחות נשית עוזר לעקור את התופעה מהשורש, ולא רק מונע את המשך ההתקרחות. הטיפול הטבעי ניתן לכל מטופלת לפי תמונת חוסר האיזון ממנה היא סובלת. במקרים של נשירה חמורה או בעיה רפואית שמחייבת טיפול רפואי קונבנציונאלי, שילוב אלמנטים מהרפואה הסינית בתוך הטיפול יעזרו בהשגת תוצאות מהירות ומיטיבות. לפרטים נוספים ולכל שאלה תוכלו לפנות אלינו באמצעות הטופס המצורף.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה