טיפול טבעי בהתקרחות אצל נשים

דוד פרלה
 • אף על פי שהסברה הרווחת היא שתופעת ההתקרחות היא נחלתם של גברים בלבד, בפועל הנתונים מצביעים על אחוז גבוה של נשים שסובלות גם כן מהתקרחות. כ-40% מהנשים יסבלו לפחות פעם אחת במהלך חייהן מנשירת שיער, ובמקרים קיצוניים הידלדלות השיער תוביל להתקרחות נשית.
 • אצל נשים, ההתקרחות בדרך כלל תהיה אחידה על פני הקרקפת כולה. מלבד הפגיעה הדרמטית בביטחון ובדימוי העצמי והפחד מחשיפה, ההתקרחות הנשית עלולה להוות סממן אזהרה לטראומות נפשיות וחוסר איזון של הגוף.
 • במרפאת דוד פרלה פותח טיפול ייחודי אשר מותאם אישית לכל מטופל לאחר פגישת אבחון מקיפה. הטיפול ברפואה הסינית מציע הסתכלות פנימית וחיצונית, ומשלב צמחי מרפא, ויטמינים, דיקור סיני, מזותרפיה ותזונה נכונה להחזרת האיזון לגוף לצמיחה מחודשת של השיער.

לפני ואחרי הטיפול

המלצות מטופלים ורופאים

נשירת שיער | 21.12.2019

טיפול בנשירת שיער: "הרגשתי שהנשירה נעצרת ומאז השיער הלך והתמלא"

כבר בחודשיים הראשונים לטיפול הרגשתי שהנשירה נעצרת ומאז השיער הלך והתמלא.

כיום, 4 חודשים אחרי, אני כבר לא צריכה ללכת עם מטפחת לשיער, והשיער גם נראה בריא ומבריק יותר.

תודה על הכול!

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

נשירת שיער | 21.08.2019

"מצב השיער חזר להיות כמו שהייתי לפני הלידה"

ארבעה חודשים לאחר הלידה התחילה לי נשירה מוגברת של שיער.

הטיפול של דוד ברפואה סינית עם צמחי מרפא לשתייה, ויטמינים, דיקור, סרום לקרקפת עם רולר – עצר את הנשירה.

וכיום חמישה חודשים מתחילת הטיפול, אני מאוד מרוצה!

מרגישה חזקה יותר, ומצב השיער חזר להיות כמו שהייתי לפני הלידה.

תודה!

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

הגורמים הנפוצים להתקרחות נשית

שילובם של גורמים נפשיים, פיסיולוגיים וגנטיים הוא המעודד התקרחות אצל נשים. שלושת הגורמים מפרים את האיזון הטבעי בגוף, ומשבשים את מחזורי הצמיחה הטבעיים של השיער. באופן נורמאלי, התהליך המעגלי כולל את שלב הצמיחה, שלב המנוחה והנשירה. כאשר הגוף נמצא במצוקה, אחד מן השלבים עשוי להיבלם (לפעמים לא באופן מידי) וההתקרחות תופיע.

סיבות בריאותיות והורמונאליות

תת פעילות של בלוטת התריס, טיפול כימותרפי שמחליש את שורש השערה או נטילת תרופות לטיפול בסרטן, לחץ דם ועוד עלולים להפריע למחזורי התחדשות של השיער ולגרום לנשירה מוגברת. גם נטילת גלולות למניעת הריון ומחסור בוויטמינים (בשל תזונה לקויה) עשויים להגביר את הנשירה עקב שינויים הורמונאליים בלתי מבוקרים.

טראומה נפשית

משברים נפשיים וטראומות רגשיות שאנו חווים במהלך החיים, מובילים לתחושות לחץ חרדה מתמשכות ובסופו של דבר גם לפגיעה בשיער. קיים קשר ברור בין מצב נפשי ירוד לאורך זמן להאצה בתהליך של התקרחות נשית.

גנטיקה

ידוע כי להיבט התורשתי חלק לא מבוטל גם כן בנטייה להידלדלות שיער והתקרחות.

נשים בגיל המעבר או לאחר לידה

בגילאים אלו, לאיזון ההורמונאלי בגוף האישה נטייה להשתבש תכופות, מה שגורם להתקרחות נשית. עבור חלק מהנשים, הגוף נכנס למצב של טראומה לאחר הלידה ואיבוד דם מסיבי, מה שיכול לגרום למצבי אנמיה ולנשירת שיער.

שימוש במכשירים לעיצוב השיער

הידוק השיער באופן קבוע, שימוש קבוע במייבשי שיער, מכשירים להידוק השיער ותכשירי טיפוח עלולים לגרום לנשירת השיער.

מה כולל הטיפול הטבעי בהתקרחות נשית?

ראשית, חשוב להזכיר שנשירת שיער היא תופעה טבעית, ואם הנשירה אינה מאסיבית אין צורך בקבלת טיפול מיוחד.

מאחר והגורמים להתקרחות הנשית רבים ומגוונים, כל טיפול טבעי ברפואה סינית מתחיל באבחון מקיף והבנה של שורש הבעיה. האבחון כולל תשאול יסודי לגבי אורח החיים של המטופל ותזונתו וכן בדיקת מדדים שונים בגופו. לאחר מכן, מותאם לכל אחד טיפול אישי משולב לפי עקרונות הרפואה הסינית:

טיפול בדיקור

הרפואה הסינית מאמינה שבריאות השיער היא סימן לתפקודם התקין של איברים רבים בגוף. הדיקור הסיני משפר את זרימת הדם בגוף ובקרקפת בפרט, ומעודד את צמיחת השיער מחדש. כמו כן, עוזר הדיקור בוויסות תהליכים הורמונאליים ובהפגת מתחים.

צמחי מרפא

צמחי המרפא לשתייה מותאמים באופן אישי למטופלת. צמחי המרפא משפרים את הזנת הדם לקרקפת ועל ידי כך מחזקים את שורש השערה. הם תורמים לאיזון הורמונלי ורגיעה נפשית ובכך עוצרים את תהליך הנשירה ומעודדים את תהליך צמיחת השיער.

מזותרפיה

החדרת תמיסות טבעיות לשכבת העור האמצעית באמצעות מחטים זעירות ועדינות. זוהי שיטה חדשנית ויעילה, שעוזרת לקרקפת להשתקם ולשיער הנשי להתחדש.

טיפול תזונתי

הוספת תוספי מזון לאחר אבחון המשפרים את ההזנה לקרקפת ותורמים לאיזון הורמונלי, מזרזים את צמיחת השיער. בנוסף הטיפול כולל הדרכה להוספת מזונות עשירים בויטמינים וחלבונים לתפריט היומי, לטובת שיקום הקרקפת וחידוש מחזורי צמיחת השיער.

הטיפול ברפואה סינית בהתקרחות נשית עוזר לעקור את התופעה מהשורש, ולא רק מונע את המשך ההתקרחות. הטיפול הטבעי ניתן לכל מטופלת לפי תמונת חוסר האיזון ממנה היא סובלת.

במקרים של נשירה חמורה או בעיה רפואית שמחייבת טיפול רפואי קונבנציונאלי, שילוב אלמנטים מהרפואה הסינית בתוך הטיפול יעזרו בהשגת תוצאות מהירות ומיטיבות. לפרטים נוספים ולכל שאלה תוכלו לפנות אלינו.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם