מחקר: ויטמין D מסייע בטיפול בחולי אורטיקריה כרונית

דוד פרלה

תוסף מזון של ויטמין D עשוי להקל על סבלם של חולים באורטיקריה כרונית. כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת נברסקה אשר במדינת אומהה, ארה"ב.

החוקרים בחנו 42 חולים באורטיקריה כרונית. הם חילקו את החולים באופן אקראי ל-2 קבוצות – באחת קיבלו מנה גבוהה של ויטמין D (IU/d 4,000) ובשנייה מנה מופחתת (IU/d 600). במקביל, כל משתתפי המחקר קיבלו טיפול תרופתי שכלל 3 תרופות: סטיריזין (cetirizine), רניטידין (ranitidine) ומונטלוקאסט (montelukast).

כמו כן קיבלו הנבדקים הוראות אחידות לפעילות גופנית. כך לאורך 12 שבועות, זמן עריכת המחקר.

מינון מוגבר של ויטמין D הביא להקלה בתסמיני האורטיקריה

החוקרים דיווחו כי הטיפול התרופתי הוריד את תסמיני המחלה ב-33% בממוצע בשבוע הראשון. אבל הממצא המעניין נמצא בקבוצה שחבריה קיבלו את המנה המוגדלת של ויטמין D: בתום 12 שבועות המחקר נרשמה ירידה נוספת, של 40%, בתסמיני המחלה. בקבוצה שקיבלה את המינון הנמוך של ויטמין D לא נרשמה ירידה נוספת בתסמיני המחלה.

"אנו מחשיבים את ההתקדמות בקבוצה שקיבלה כמות גבוהה של תוסף ויטמין D כמשמעותית למדי", אמרה פרופ' ג'יל פו, מעורכי המחקר. "לא נרשם ריפוי אבל ההקלה לחולים היתה ניכרת. כמות הנגעים והפצעים בעור ירדה באופן ניכר והסבל פחת. בנוסף, לא נרשמו כל תופעות לוואי.

"מדובר בתוסף זמין, מקובל ובטוח לשימוש. ויטמין D יכול להפוך לכלי טיפולי ממדרגה ראשונה".

קצת על אורטיקריה

אורטיקריה (חרלת או סרפדת בעברית) היא מחלת עור מוכרת ונפוצה, ומופיעה בקרב עד 20% מהאוכלוסייה. המחלה מתבטאת בצורת פריחה וכתמים אדמומיים על העור, המתפשטים בגוף במהירות וגורמים לגירוד עז.

המחלה מלווה בתגובה אלרגית הנגרמת משחרור היסטאמין בגוף. ההיסטאמין הוא חלבון המופרש על ידי מערכת החיסון ומיועד נגד גורמי אלרגיה. הוא גורם להרחבת כלי דם ולגרד העז הנלווה לכך.

איך הרפואה הסינית מטפלת באורטיקריה

אורטיקריה תוגדר "כרונית" אם לא עברה תוך 6 שבועות. לעתים יכולים לעבור חודשים ארוכים עד שתחלוף. טיפול באורטיקריה באמצעות הרפואה הסינית מאיץ את פעולת מערכת החיסון ומחזיר את הגוף לאיזון תוך זמן קצר, ובכך מעניק הקלה משמעותית – קראו כאן מחקר שבוצע בבית החולים ״שיבא״ תל השומר אודות היעילות של הטיפול הטבעי לאורטיקריה.

טיפול זה, שהוא טבעי לחלוטין ולא פולשני, מחזיר לעור לחות ובמקביל מנקה את הלחות והחום ממערכת העיכול, מפחית את הנגעים בעור ומרגיע את הגוף והנפש.

טיפול זה כולל:

 • דיקור סיני
 • טיפול בצמחי מרפא ייחודיים
 • טיפול במשחות טבעיות לחלוטין למריחה חיצונית
 • במידת הצורך, השלמת התזונה באמצעות תוספי מזון טבעיים

לקריאה על הסיוע של ויטמין D לחולי אטופיק דרמטיטיס, לחצו כאן

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם