חמאת שיאה לטיפול בעור

דוד פרלה

את חמאת השיאה מפיקים בתהליך כבישה קרה מאגוזי עץ השיאה (Vitellaria Paradoxa) הנפוץ בעיקר במערב אפריקה. השמנים המצויים בתוך אגוז השיאה משמשים לייצור תכשירים טבעיים לטיפול בעור, והם טומנים בחובם סגולות רפואיות רבות.

חמאת שיאה עשירה בחומצות שומן וויטמינים E ו-A, להם תפקיד חשוב בשמירה על עור הגוף, תחזוק תאי העור ושמירה על המראה החיוני שלו. החמאה מסייעת בהזנת העור והוספת לחות לאיזורים פגועים אצל אלו הסובלים מבעיות עור וקרקפת.

יתרונותיה של חמאת שיאה

חמאת השיאה משמשת ברפואה הסינית הטבעית לטיפול במגוון בעיות עור וקרקפת. סגולותיה של החמאה רבות והיא יכולה לשמש הן כתכשיר קוסמטי או רפואי:

 • הגנה לעור מפני קרינת השמש, במיוחד עבור תינוקות עם עור רגיש ועדין.
 • מלבד היותה מרכך טבעי לשיער, הוויטמינים שמצויים בחמאה תורמים לחיזוק השיער ומגנה עליו מפני נזקי השמש.
 • החדרת לחות וחיוניות לעור, במיוחד לחולי פסוריאזיס ואטופיק דרמטיטיס הסובלים מיובש וסדקים בעור.
 • החזרת המראה הבריא לעור והזנתו בויטמינים וחומצות שומן בעלות סגולות ריפוי ושיקום.
 • החמאה מכילה מרכיבים מרגיעים שעוזרים בהקלת תסמיני הגרד העז והפריחה במחלות עור כמו אטופיק דרמטיטיס, פסוריאזיס ואורטיקריה.
 • ריכוך עור הקרקפת והעלמת הקשקשים (במחלת הפסוריאזיס לדוגמא), החזרת החיוניות לשורש השערה.

טיפול ביתי לקרקפת עם חמאת שיאה

לסובלים ממחלות עור התוקפות את הקרקפת והשיער, כגון סבוריאה בקרקפת או אלופציה אראטה, השימוש בחמאת שיאה מומלץ מאוד כטיפול מקל ומשלים לטיפול המרכזי בדיקור סיני וצמחי מרפא. מריחת החמאה באופן יומיומי, בין אם באופן טבעי או באמצעות קרם, תעזור בהתמודדות עם פגעי הקרקפת והקלת התסמינים.

מומלץ למרוח את החמאה מספר פעמים במהלך היום ולפני השינה ולעסות את האזור מעט על מנת להחדיר את הקרם לעור ולנקבוביות הקרקפת. את חמאת השיאה ניתן לשלב גם עם מריחה של שמנים מזינים אחרים כמו שמן הקוקוס, קצח, לבנדר וקלנדולה, והיא מתאימה לכל סוגי העור (גם לבעלי עור שמנוני).

חשוב לציין כי אמנם אורך חיי המדף של תכשירים טבעיים מחמאת שיאה יהיה קצר, אך יתרונות הריפוי של אלו יעלו לרוב על אלו של תכשירים לא טבעיים.

במרפאתו של דוד פרלה נעשה שימוש במגוון תכשירים ייחודיים המבוססים על מרכיבים צמחיים, ביניהם גם חמאת השיאה. התכשירים נרקחים באופן ייחודי ומותאמים אישית לכל מטופל לאחר אבחון מקיף ויסודי, ומסייעים בשיקום עור הגוף והקרקפת.

לדוד פרלה ניסיון עשיר בטיפול מוצלח בבעיות עור וקרקפת. הטיפול עוזר בהקלת התסמינים והפחתת תחושות הגרד במקביל לטיפול המערבי במחלות עור כמו פסוריאזיס ואטופיק דרמטיטיס.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם