יבלות ויראליות ברגליים: מה הגורמים ואיך לטפל בהן?

הכותב: דוד פרלה

הופעתן של יבלות באיזור כפות הרגליים היא תופעה שכיחה מאוד, המהווה מטרד עבור רבים מאיתנו. היבלות פוגעות בתאי העור או במבנה העור כתוצאה מחדירה של וירוס זר (יבלת ויראלית) ומידבק או כתוצאה משחיקה ועומס על איזור הרגליים.

הטיפול הטבעי ביבלות מתחיל באבחון מקיף ויסודי של הגורמים להופעתן של היבלות על פני כף הרגל. בטיפול נעשה שימוש בטכניקות מן הרפואה הסינית, כמו דיקור סיני ושימוש בצמחי מרפא שעוזרים למנוע את המשך התפשטותן ולהעלימן באופן יעיל ומהיר.

מה גורם להופעת יבלות בכף הרגל?

ראשית, חשוב לציין כי למרות אי הנוחות שהן גורמות, לרוב היבלות ייעלמו מעצמן לאחר תקופה בעזרת מנגוני החלמה פנימיים של מערכת החיסון והתחדשות העור. כמו כן, ברוב המוחלט של המקרים לא מדובר בתופעה מסוכנת שעלולה להתפתח למקרים חריפים אחרים.

את היבלות בכפות הרגליים ניתן לסווג לשני סוגים עיקריים: יבלות ויראליות ויבלות לחץ. יבלות ויראליות נוצרות עקב חדירה של וירוסים שונים, בעיקר וירוסים מקבוצת הפפילומה, אל תאי העור. הוירוס נכנס בדרך כלל בין סדקי העור שבכף הרגל, ונוח לו להתרבות ולגרום לשינויים במבנה העור בתנאי לחות, רטיבות וחוסר היגיינה. לרוב, יחמירו היבלות תוך כדי הליכה והפעלת עומס על האיזור הפגוע בכף הרגל.

יבלות לחץ גם הן נפוצות מאוד, בעיקר בקרב אנשים החושפים את רגליהם לפגעי הסביבה באופן תכוף. יבלות אלו לרוב לא יהיו סימטריות, להבדיל מיבלות ויראליות, והן יופיעו כתוצאה ממנגנון הגנה שהעור מפתח על מנת להתמודד עם תנאי שחיקה, לחץ וחיכוך באיזור הרגליים. היבלות מאופיינות בעור קשה ויבש מהרגיל. לעיתים, טרם הופעת היבלת תיווצר שלפוחית עם איזור מוגלתי בתוכן. היבלת בכף הרגל תחזור חלילה, ללא מתן מנוחה לאיזור הפגוע או יצירת תנאים נוחים יותר לכף הרגל.

טיפול טבעי להעלמת יבלות ויראליות ברגליים

הרפואה המערבית מעניקה טיפול נקודתי וממוקד ליבלות בכף הרגל. הטיפולים המקובלים יכללו שימוש במשחות לייבוש האיזור, שימוש בחנקן נוזלי או טיפול בלייזר.

באמצעות טיפול ברפואה סינית מסורתית ניתן להעלים את היבלות בקלות, או להקל בתסמינים תוך מתן טיפול תומך במקרים חמורים יותר.

דיקור סיני – הדיקור מחזיר את האיזון לאיזור הפגוע בכף הרגל, ועוזר בחיזוק ושיקום המערכת החיסונית. במקרים של יבלות ויראליות בכף הרגל, ההתמודדות וקצב ההחלמה תלוי בחוסנה של המערכת החיסונית בהתמודדות עם הנגיף, והדיקור מסייע לחיזוקה של המערכת.

כמו כן, תורם הדיקור להרגעת הגוף ותחושת אי הנוחות.

צמחי מרפא – פורמולות ייחודיות שנרקחות בקליניקה של דוד פרלה ממגוון צמחי מרפא לשימוש פנימי וחיצוני מזרזות את תהליך ההחלמה. לצמחים סגולות אנטי-ויראליות ואנטי דלקתיות שעוזרים בתהליך ההחלמה ומשקמים את האיזור הפגוע.

משחות טבעיות – מריחה של משחות הנרקחות באופן טבעי, עשוי לסייע בהרגעת האיזור ושיקום תאי העור.

איך למנוע יבלות ברגליים?

מלבד טכניקות של טיפול טבעי ברפואה סינית, מומלץ לסגל דפוסי התנהגות חדשים על מנת למנוע את הופעתן החוזרת של היבלות ברגליים:

  • הקפידו על היגיינה באיזור כפות הרגליים: אל תלכו יחפים במקומות ציבוריים, מקלחות או שירותים, החליפו גרביים מדי יום על מנת למנוע הצטברות מזהמים ועוד…
  • השקיעו זמן בבחירת נעל מתאימה בהתאם לשימוש היומיומי בה. חשוב שלא תלחצו על כפות הרגליים תכופות, דבר העלול לגרום לחיכוך ויבלות.
  • השרו את הרגליים במים פושרים מדי פעם על מנת למנוע התקשות העור

במרפאתו של דוד פרלה תוכלו לקבל טיפול טבעי ויעיל להעלמת היבלות בכף הרגל. הטיפול נעשה לאחר אבחון מקיף של המטופל, ומונע את חזרתן של היבלות בעתיד. למידע ופרטים נוספים, צרו עמנו קשר בטופס המצורף.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה