יבלות ויראליות – איך לטפל ביעילות, ואיך למנוע הידבקות במחלה?

דוד פרלה
 • יבלות ויראליות, אשר נגרמות על ידי וירוסים מקבוצת הפפילומה, שכיחות בקרב ילדים, ומועברות לרוב במגע ישיר או על ידי גירוד.
 • היבלות שמופיעות בילדים אינן מסוכנות כלל ולא קשורות להפרעות באיברים פנימיים. עם זאת, יש מקרים הגורמים להתפשטות המחלה על ידי גרד חוזר שאף עלול לגרום להצטלקות מקומית של איזור הנגעים, או שהנגעים ממוקמים באזורים המחייבים טיפול כמו עפעף או פנים.
 • הטיפול הטבעי ביבלות ויראליות מתמקד באבחון חוסר האיזון בגוף, שגורם להופעת היבלות, וטיפול בו באמצעות דיקור וצמחי מרפא כדי למנוע את חזרת המחלה.

יבלות ויראליות בידיים - לפני ואחרי

לפני ואחרי חודשיים וחצי טיפול

מהן יבלות ויראליות?

יבלות ויראליות הן תופעה מוכרת, שנפוצה בעיקר בקרב ילדים. למעשה, עד 20 אחוזים מכלל הילדים סובלים מהן, בעוד שבין 7 אחוזים ל-12 אחוזים מהאוכלוסייה כולה. יבלות אלו מופיעות בתאי העור ובריריות וגורמות לשגשוג, שלא אחת, קשה לשליטה. הן נראות כמעין נגע עורי בולט מחוספס, המזכיר במראהו כרובית. הן עשויות להופיע בכפות הידיים, בכפות הרגליים, באזור הבטן, בפנים (בשפתיים, לרוב), מתחת לציפורניים ואפילו באברי המין (בייחוד אצל מבוגרים, אם כי יכול להופיע גם אצל ילדים) שם הן גם עלולות לעבור התמרה סרטנית, מה שמצריך בדיקה ומעקב קפדני אצל רופא העור.

מהם הסוגים השונים של יבלות ויראליות?

כאשר מדובר בנושא יבלות ויראליות אצל ילדים, נתקלים בכמה סוגים הנבדלים אלה מאלה בפרמטר אחד עיקרי, וזה הוא מיקומן (האזור שבו הן מופיעות בגוף).

 • כאשר הן תופענה באצבעות הידיים, הן יזכירו מאד במראה שלהן מראה של כרוב וגם תהיינה מחוספסות.
 • בכפות הרגליים, לעומת זאת, הן תהיינה שטוחות יותר אך גם עמוקות יותר, בשל הדריכה על כף הרגל ומשקל הגוף.
 • כאשר יבלות אלו מופיעות בעור הפנים הן תהיינה שטוחות גם כן, אך צהבהבות מבחינת צבען וגם מבריקות (בעגה המקצועית הכינוי לכך הוא "Verruca Plana).
 • סוג נוסף של יבלות ויראליות הנפוץ מאוד בקרב ילדים  הן יבלות מסוג מולוסקום (Molluscum), יבלות החולפות מעצמן ללא טיפול בתוך כחצי שנה עד שנתיים, כך שבמידה וישנן מעט יבלות באזורים שאינם מפריעים בדרך כלל ההנחיה היא פשוט להמתין בסבלנות. במידה ויש התרבות של מקבצי יבלות באזורים שונים ניתן להסירן באמצעות חנקן נוזלי או בפינצטה מיוחדת אצל רופא העור. הטיפול ברפואה סינית מתמקד בחיזוק המערכת החיסונית במלחמתה להורדת היבלת על ידי צמחי מרפא ודיקור, בשילוב משחות ושמנים בעלי פעילות אנטי ויראלית.

תמונות לפני ואחרי טיפול

יבלות ויראליות באצבע - לפני ואחרי

לפני ואחרי חודשיים טיפול

יבלות ויראליות - לפני ואחרי

לפני ואחרי חודשיים טיפול

יבלות ויראליות בשפה - לפני ואחרי

לפני ואחרי 4 שבועות טיפול

מולוסקום בבטן - לפני ואחרי

לפני ואחרי 3 שבועות טיפול

לפני ואחרי חודשיים טיפול

מהם התסמינים העיקריים של יבלות ויראליות?

תסמיני היבלות הם מגוונים והם משתנים בהתאם למקום שבו הן מופיעות. אצל רוב הילדים וגם אצל רוב המבוגרים התסמינים יהיו חיצוניים בלבד. היבלות תהיינה הפרעה אסתטית וייתכן שגם מטרד חיצוני לא נעים, בייחוד כשהן מופיעות על כפות הרגליים, שעליהן דורכים. גם כשתופענה מתחת לציפורניי הידיים הן עשויות להפריע ואפילו להכאיב, במצבים מסוימים, מה שמצריך פנייה למענה טיפולי מתאים. מכיוון שהן חיצוניות, קל מאד לזהות ולאתר אותן. אבחון היבלות נעשה על סמך מראה קליני בלבד, בעת ביקור במרפאה. במצבים מסוימים יש צורך בביצוע ביופסיה עורית כדי לאשרו.

טיפול ביבלות ויראליות

היבלות הוויראליות נגרמות על ידי וירוסים מסוג שונים, רובם קשורים בוירוסים מקבוצת הפפילומה – Human Papiloma Virus.

למרות אי-הנוחות שבמצב, מדובר לרוב במחלה הנעלמת מעצמה ברגע שמערכת החיסון מזהה את הפולש הויראלי ויוצרת תגובה חיסונית מספקת כנגדו. חלק מהטיפולים הקיימים מתבססים על גרימת טראומה לנגע שבעקבותיה נוצרת דלקת מקומית והעלמות הנגע. טיפולים אחרים המתבססים על פעילות נוגדת-וירוסים והפעלת מערכת החיסון מתוארים אף הם בשנים האחרונות.

הטיפול המקובל ברפואה המערבית, במקרים שבהם הוחלט שלא לחכות מספר חודשים להעלמות היבלת, הוא טיפול במשחות, או הקפאת הנגעים בחנקן נוזלי. טיפול זה בעייתי בשל האופי העיקש של היבלות, שחוזרות ומופיעות שוב ושוב.

יבלות ויראליות טיפול טבעי (בראי הרפואה הסינית)

הטיפול ברפואה הסינית כולל אבחון חוסר האיזון בגוף והתאמת טיפול בדיקור (שאינו כואב) וצמחי מרפא לשימוש פנימי וחיצוני. הצמחים הינם בעלי פעילות אנטי ויראלית ומחזקת למערכת החיסונית. כל אלה יזרזו מאוד את היעלמות היבלת וימנעו את חזרתה. כמו כן, יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

טיפול ביתי ביבלות ויראליות (הקלה על התסמינים)

 • ג'ל אלוורה – מריחת ג'ל אלוורה עשויה לספק הקלה על תסמינים של כאב וגרד באזור היבלת.
 • שמן עץ התה – בזכות התכונות האנטי בקטריאליות והאנטי ויראליות שלו, הוא עשוי לספק הקלה בתסמינים. יש למרוח כמות קטנה על אזור היבלת.
 • חומץ תפוחים – לחומץ תפוחים יש תכונות אנטי בקטריאליות ואנטי ויראליות. מאחר וחומץ תפוחים הוא חומצי מומלץ לדלל אותו עם מים (כדי להימנע מתחושת גירוי), ולמרוח מעט ובזהירות על אזור היבלת.
 • ויטמין C – לויטמין C יש תכונות אשר ממריצות את מערכת החיסון והוא חיוני לצורך ריפוי העור. ניתן לנסות לכתוש טבליה של ויטמין C, לערבב אותה עם מעט מים ולמרוח מעט מהמשחה על אזור היבלת.
 • ויטמין E – ויטמין E הוא חיוני לפעילות תקינה של מערכת החיסון. גם במקרה זה ניתן לנסות לכתוש טבליה של ויטמין E, לערבב עם מעט ולמרוח מעט מהמשחה על אזור היבלת.

הטיפול הטבעי במרפאת דוד פרלה ביבלות הויראליות יזרז את היעלמות היבלות, וימנע את חזרתן לאורך זמן. למידע ופרטים נוספים, צרו קשר.

כותב המאמר דוד פרלה, מומחה לטיפול טבעי במחלות עור, בעל תעודות הסמכה בינלאומיות וניסיון של 30 שנות טיפול במרפאתו ברפואה סינית במחלות עור במבוגרים וילדים.

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

יבלות ויראליות | 25.05.2020

״דודי פרלה הצליח לעשות מה שאחרים לא״

סבלתי מ-5 יבלות באצבעות בכף היד, היבלות היו גם סביב הציפורניים וגם באצבעות עצמן.

לאחר שנים של טיפולים מערביים כגון חנקן, חשמל ועוד, פניתי לדודי והתחלתי טיפול ברפואה סינית של דיקור ונטילת תרופות מסויימות.

לאחר 3 חודשים של טיפול – לשמחתי הרבה התחלתי לראות שיפור במצב היבלות וזמן קצר אחר כך היבלות כבר נעלמו לגמרי כלא היו.

מודה מאוד לדודי על הטיפול המעולה. הוא הצליח לעשות מה ששנים רופאים אחרים לא הצליחו.

יבלות ויראליות | 13.05.2015

טיפול מומלץ ביבלות ויראליות: ״יעילות הטיפול אדירה!״

המלצת מטופל שסבל מיבלות ויראליות בכפות הידיים

סבלתי במשך חודשים רבים מיבלות רבות בכפות הידיים, ולצערי הטיפולים הקונבנציונליים לא עזרו כלל והמצב נשאר קשה תקופה ארוכה.

פניתי לדוד פרלה ולטיפולי הדיקור לאחר המלצה מחבר. תוך שבועיים כבר נראו סימני שיפור משמעותיים, ועם הקפדה יתרה על הנחיותיו היבלות נעלמו כלא היו. יעילות הטיפול אדירה והתוצאות התעלו מעל כל ציפיותיי!

אני מרגיש שזכיתי בידיים שלי בחזרה ומוקיר תודה ענקים לד״ר פרלה וצוות המרפאה, אשר מעניקים שירות אדיב, איכותי ויעיל, תוך התחשבות והבנה.

תודה תודה תודה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

יבלות ויראליות | 25.05.2020

המלצת מטופלת שבנה סבל מיבלות ויראליות

דוד פרלה היקר,

בני הגיע אליך לאחר שאובחן אצל רופא עור שסובל מיבלות ויראליות בגופו. הרופא המליץ להסיר את הנגעים בהרדמה חלקית ומאחר ולא הסכמתי לסוג טיפול זה, פניתי לרפואה הסינית.

חשוב לי לציין שגם אני מטפלת במקצועי אך אין לי ניסיון בתחום העור, וכשבני החל לסבול מנגעים אלו החלטתי לקחת אותו לטוב ביותר בתחום ולכן פניתי אליך.

ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי, המסור והאנושי שגילית לאורך כל הדרך. הגענו אליך במצב אקוטי ושילוב של דיקור, מרקחות ומשחות סיניות הובילו לתוצאות אופטימליות ולאחר 3 חודשים היבלות הויראליות נעלמו לחלוטין.

כן ירבו מטפלים כמוך!

תודה מקרב לב…

יבלות ויראליות | 17.11.2017

טיפול מומלץ ביבלות ויראליות לילדים: ״בתום 6 טיפולים הכל עבר״

המלצה על טיפול ביבלות ויראליות

דברי תודה וברכה לדוד פרלה,

בתי בת ה-5 סבלה מיבלות ויראליות בפנים ובבטן.

בתום שישה טיפולים ומשחות ייעודיות שרקח לנו באהבה דוד, הכל עבר וכעת בתי חלקה ושמחה.

תודה מקרב לב.

יבלות ויראליות | 22.07.2010

טיפול מומלץ ליבלות ויראליות לילדים: ״אין סיבה להמשיך לסבול״

המלצת מטופלת שבתו סבלה מיבלות ויראליות

בתי בת ה-5 וחצי סבלה מיבלות ויראליות באיזור הבטן והירכיים. הן גירדו לה, הדביקו איזורים אחרים בגוף וכמובן לא היו אסתטיות. חששנו גם שתדביק את אחיה הצעיר.

לרופאת המשפחה לא היה מה להציע מלבד להפסיק לגרד ולחכות בסבלנות שנה ואף יותר.

הגענו לדוד דרך אחותי מיכל מרטנס, מטפלת ברפואה סינית מוכשרת בזכות עצמה.

דוד נתן לבתי:

 1. אבקת צמחים אותה המסתי במים ושפכתי את המים הצלולים מהחלק העליון של הכוס למיץ תפוחים פעם ביום. הילדה אפילו לא ידעה שזה שם.
 2. פרוביוטיקה (בבוקר בתוך השוקו. לא הורגש).
 3. משחה מרגיעה לגירודים.

אחרי שימוש עקבי של 3 שבועות הופתענו לגלות (לא חשבתי שתהיה תוצאה מהירה כל כך) שלא נותר זכר ליבלות.

ממליצה על הטיפול. אין סיבה להמשיך לסבול ולחשוף את הסביבה להידבקות.

לוגו של זכוכית מגדלת בצבע טורקיז על רקע שקוף

שאלות ותשובות נפוצות

 • היבלות הויראליות מסווגות לפי האזור שבו הן מופיעות:

  • בעור הפנים – הן בדרך כלל צהובות, שטוחות ומבריקות (נקראות Verrucae planna).
  • באצבעות הידיים – הן בדרך כלל בצורת כרובית ומחוספסות, ובכפות הרגליים הן שוב שטוחות אך חודרות לעומק העור עקב הדריכה ומשקל הגוף ולכן כואבות יותר.

  הידבקות נעשית כאשר ילד או מבוגר באים במגע עם עם נגעים עוריים של ילד או מבוגר החולים במחלה. ניתן להידבק גם במגע בחפץ שזוהם בוירוס על ידי משהו חולה, למשל מגבת או בגד. הדבקות תוארו גם עקב רחיצה במרחצאות שהיו מזוהמות בוירוס, וגם עקב קעקוע במכשיר שלא עבר עיקור.

  כמו כן, יכולות להיגרם הדבקות גם בין אזורי גוף שונים אצל החולה. גירוד של הנגע העורי שלאחריו יבוא גרוד באזור עור אחר יכול להביא את הוירוס למקום החדש ובכך לגרום להפצתו על פני אזורי עור רבים יותר. המסקנה – לא לגרד את הנגעים!

  זמן הדגירה מרגע שנחשפים לוירוס ועד התפתחות הנגעים נע, ברוב המקרים, בין 2-7 שבועות אך הטווח נע עד 6 חודשים מרגע החשיפה.

 • ילדים חולים באטופיק דרמטיטיס [אסתמה של העור] נוטים להידבק ביתר קלות ביבלות ויראליות דוגמת מולסקום ,ולעיתים גם לוקח להם זמן רב יותר להירפא,
  כמו כן מוחלשי מערכת החיסון נוטים להידבק בקלות.

 • בדרך כלל מדובר בתהליך של חודשיים שלושה בהם ניתן לראות הטבה משמעותית ובמקרים קשים ועקשניים אף יותר ,מכיוון שמערכת החיסון נלחמת בוירוס עקשן

 • אחוזי ההצלחה גבוהים להערכתי שבעים שמונים אחוז ישנה הטבה משמעותית ,ישנם גם מקרים עקשנים שלא מגיבים אך במרבית המקרים ניתן לראות הטבה.חשוב לדעת שמדובר בתהליך ארוך של חודשיים שלושה [ שונה מאדם לאדם]ולעיתים אף יותר בה מערכת החיסון נלחמת בוירוס ,במידה ויש מספר מוקדים לעיתים ישנם אזורים שמגיבים מהר יותר ואזורי יבלות עקשניים יותר שלוקחים זמן רב יותר.

 •  במקרה של יבלת חוזרת [ תופעה נפוצה ] יש להמשיך את הטיפול עד שמערכת החיסון מצליחה למגר את הוירוס , לפעמים לאחר הסרת יבלת ישנה הדבקה חוזרת או פיזור מהיבלת הקודמת .

 • הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם