יבלות ויראליות – איך לטפל ביעילות, ואיך למנוע הידבקות במחלה?

הכותב: דוד פרלה

יבלות ויראליות, אשר נגרמות על ידי וירוסים מקבוצת הפפילומה, שכיחות בקרב ילדים, ומועברות לרוב במגע ישיר או על ידי גירוד.

הטיפול המקובל ביבלות ויראליות כולל שימוש במשחות או הקפאתן בחנקן נוזלי. טיפול זה בעייתי בשל האופי העיקש של היבלות, שחוזרות ומופיעות שוב ושוב. הטיפול הטבעי ביבלות מתמקד באבחון חוסר האיזון בגוף, שגורם להופעת היבלות, וטיפול בו באמצעות דיקור וצמחי מרפא כדי למנוע את חזרת המחלה.

איך מטפלים ביבלות ויראליות?

היבלות הוויראליות נגרמות על ידי וירוסים מסוג שונים, רובם קשורים בוירוסים מקבוצת הפפילומה – Human Papiloma Virus. חשוב לציין כי היבלות שמופיעות בילדים אינן מסוכנות כלל ולא קשורות להפרעות באיברים פנימיים. עם זאת, יש מקרים הגורמים להתפשטות המחלה על ידי גרד חוזר שאף עלול לגרום להצטלקות מקומית של איזור הנגעים, או שהנגעים ממוקמים באזורים המחייבים טיפול כמו עפעף או פנים.

למרות אי-הנוחות שבמצב, מדובר לרוב במחלה הנעלמת מעצמה ברגע שמערכת החיסון מזהה את הפולש הויראלי ויוצרת תגובה חיסונית מספקת כנגדו. חלק מהטיפולים הקיימים מתבססים על גרימת טראומה לנגע שבעקבותיה נוצרת דלקת מקומית והעלמות הנגע. טיפולים אחרים המתבססים על פעילות נוגדת-וירוסים והפעלת מערכת החיסון מתוארים אף הם בשנים האחרונות.

הטיפול המקובל ברפואה המערבית, במקרים שבהם הוחלט שלא לחכות מספר חודשים להעלמות היבלת, הוא טיפול במשחות, או הקפאת הנגעים בחנקן נוזלי. עיקר הבעייתיות נובעת מאופיין העיקש של היבלות ומחזרתן לגוף אחרי הטיפולים המקובלים.

טיפול טבעי ביבלות ויראליות ברפואה סינית

acupuncture-smallהטיפול ברפואה הסינית כולל אבחון חוסר האיזון בגוף והתאמת טיפול בדיקור (שאינו כואב) וצמחי מרפא לשימוש פנימי וחיצוני. הצמחים הינם בעלי פעילות אנטי ויראלית ומחזקת למערכת החיסונית. כל אלה יזרזו מאוד את היעלמות היבלת וימנעו את חזרתה. כמו כן, יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

 

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

איך למנוע הידבקות ביבלות ויראליות?

היבלות הויראליות מסווגות לפי האזור שבו הן מופיעות:

  • בעור הפנים – הן בדרך כלל צהובות, שטוחות ומבריקות (נקראות Verrucae planna).
  • באצבעות הידיים – הן בדרך כלל בצורת כרובית ומחוספסות, ובכפות הרגליים הן שוב שטוחות אך חודרות לעומק העור עקב הדריכה ומשקל הגוף ולכן כואבות יותר.

הידבקות נעשית כאשר ילד או מבוגר באים במגע עם עם נגעים עוריים של ילד או מבוגר החולים במחלה. ניתן להידבק גם במגע בחפץ שזוהם בוירוס על ידי משהו חולה, למשל מגבת או בגד. הדבקות תוארו גם עקב רחיצה במרחצאות שהיו מזוהמות בוירוס, וגם עקב קעקוע במכשיר שלא עבר עיקור.

כמו כן, יכולות להיגרם הדבקות גם בין אזורי גוף שונים אצל החולה. גירוד של הנגע העורי שלאחריו יבוא גרוד באזור עור אחר יכול להביא את הוירוס למקום החדש ובכך לגרום להפצתו על פני אזורי עור רבים יותר. המסקנה – לא לגרד את הנגעים!

זמן הדגירה מרגע שנחשפים לוירוס ועד התפתחות הנגעים נע, ברוב המקרים, בין 2-7 שבועות אך הטווח נע עד 6 חודשים מרגע החשיפה.

הטיפול הטבעי במרפאת דוד פרלה ביבלות הויראליות יזרז את היעלמות היבלות, וימנע את חזרתן לאורך זמן. למידע ופרטים נוספים, צרו קשר באמצעות הטופס המצורף.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה