ליכן סקלרוזיס

דוד פרלה
 • ליכן סקלרוזיס היא מחלת עור כרונית, פרוגרסיבית ושפירה, הגורמת להתנוונות שכבת העור העליונה ולשינויים אנטומיים של איזור העריה ופי הטבעת. חשוב לדעת כי זוהי אינה מחלה מדבקת.
 • מטרת הטיפול הטבעי להחזיר את האיזון הפנימי הפיזי והנפשי למטופל, חיזוק תהליכי הריפוי בגוף, ויסות המערכת החיסונית (טיפול בסיבה האוטואימונית), איזון הורמונאלי והשפעה אנטי דלקתית על העור.
 • איזון זה יביא להקטנה בשטחי הפריחה ולהטבה במצב הפריחה והגרד, ימנע התפרצויות והתפשטות של המחלה וישפר את איכות חייו של המטופל.
ליכן סקלרוזיס טיפול טבעי

המלצות מטופלים ורופאים

ליכן סקלרוזיס | 19.06.2017

טיפול מומלץ בליכן סקלרוזיס: ״עם תוצאות לא מתווכחים״

המלצת מטופל שסבל מליכן סקלרוזיס

אני מודה מקרב לב לדוד פרלה שטיפל בי באמצעות דיקור וצמחי מרפא בבעיה רפואית מטרידה מאוד בשם ליכן סקלרוזיס.

במשך חודשים סבלתי מהתופעה סבל רב ולרפואה הקונבנציונלית לא היה פתרון עבורי, פתרון שיעלים את הסבל. חיפשתי עזרה בכל דרך ונתקלתי לאחר חיפוש בגוגל בדוד ובחוות דעת חיוביות לגבי האיש ודרכי הטיפול בבעיות עור שונות.

קבעתי פגישה מתוך כוונה לנסות כל דרך שתפתור את הבעיה.

הגעתי למרפאה באווירה נעימה ומשדרת רוגע ורצינות והכרתי את דוד – אדם ומטפל מקסים ומיוחד שערך אבחון והתאים לי טיפול בעזרת דיקור וצמחי מרפא.

בזכות זאת הבעיה הרפואית נעלמה כלא היתה, ואני ממשיכה בטיפול כדי לשמר ולחזק. אין מילים בפי כדי להביע את תודתי ואני ממליצה בחום רב על דוד ודרכי הטיפול.

עם תוצאות לא מתווכחים!

בריאות שלמה!

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

טיפול טבעי ברפואה סינית בליכן סקלרוזיס

הטיפול כולל ארבעה מרכיבים שכולם חשובים להצלחתו:

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור – אקופונקטורה

קיימות נקודות דיקור בעלות השפעה טובה על העור, הן בהורדת הפריחה והן בהורדת הגרד, ובעיקר להחזרת האיזון לגוף. הנקודות מותאמות באופן אישי לאחר אבחון המטופל ברפואה הסינית. המטופל שוכב 20 דקות עם מחטי הדיקור (מחטים חד-פעמיות ללא שום חומר).
הטיפול איננו כואב ולמעשה משרה תחושת רוגע על המטופל. במחקר מערבי הוכח כי בזמן הדיקור משחרר הגוף אנדורפינים – משכך כאב טבעי של הגוף. סדרת טיפולים כוללת עשרה מפגשים, אחת לשבוע או שבועיים, בהתאם לקצב השיפור במטופל. כאשר קיימת בעיה כרונית וקשה לעיתים מבצעים מספר סדרות טיפולים.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בצמחי מרפא

המטופל מקבל תערובת צמחי מרפא אשר הותאמה לו אישית לאחר אבחון ברפואה סינית. צמחי המרפא חשובים ביותר להורדת החום והלחות הפנימיים, והיובש והגרד מהעור. המטפל משנה את הרכב הצמחים מדי פעם בהתאם למצב המטופל.
הצמחים מיובאים ע"י חברת זן צמחים מחברה המובילה בתחום זה בארה"ב – חברת K.P.C. הצמחים עוברים בקרת איכות קפדנית של שירות המזון בארה"ב ומאושרים לשימוש בארץ כתוספי מזון. מינון הלקיחה בהתאם להוראות המטפל.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות חיצוניות טבעיות

משחות המשלבות צמחי מרפא סיניים להפחתת התהליך הדלקתי והגרד, בשילוב חומרים טבעיים המזינים את העור ומוסיפים לו לחות ושימון במידת הצורך.

לוגו לבן על רקע שקוף

שינוי תזונתי ותוספי מזון, כולל הנחיות לנטילת תוסף פרוביוטיקה ייעודי

לאחר אבחון ניתנות הוראות תזונה לכל מטופל, וכן הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

מהם הגורמים למחלה?

עדיין לא ידוע מה גורם להופעת המחלה. ישנן מספר תיאוריות, שלא הוכחו עד כה, ביניהן:

 • מחלה אוטואימונית (בה הגוף פועל כנגד מרכיב עצמי).
 • חוסר באסטרוגן (בשל השכיחות הגבוה בקרב נשים מבוגרות וילדות, שאצלן ערכי האסטרוגן נמוכים).
 • השפעה גנטית (בשל הדיווחים על רקע משפחתי).
 • טריגר זיהומי (Borrelia burgdorferi) המשפעל את מערכת החיסון כנגד אברי מטרה בעור.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל.

שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

לוגו של זכוכית מגדלת בצבע טורקיז על רקע שקוף

שאלות ותשובות נפוצות

 • התסמונת הקלינית של המחלה מאופיינת בגרד של העריה, מלווה בסדקים עוריים, שינויים אנטומיים בעריה וכאבים בקיום יחסי מין. התלונות יכולות לערב גם את איזור פי הטבעת. חשוב לציין כי גם בהעדר תלונות יכולים לחול שינויים אנטומיים. ב- 10-20% מהמקרים, קיימת מעורבות מחוץ לגניטליה שמופיעה כרובד לבן בדרך כלל, לא מגרד באזורים החשופים לחיכוך, כדוגמת המגע עם כתפיות החזיה.

  במצב של מחלה מתקדמת, יש שינוי אנטומי במבנה העריה, העור מלבין ומופיע עם קפלים דקים. במקרים יותר קיצוניים יש הצרות של פתח הנרתיק עד כדי הפרעה בקיום יחסי מין. ממצאים של הלבנה וסדקים עוריים יכולים להופיע סביב פי הטבעת.

  רקמת עור דקה וסדוקה, כפי שמתרחש בליכן סקלרוזיס, חשופה לזיהומים חוזרים, לרוב זיהומים פטרייתיים המחמירים את הגרד ומצריכים טיפול אנטי פטרייתי, אך ייתכן גם זיהום חיידקי המחייב טיפול אנטיביוטי. ישנם דיווחים שנשים עם ליכן סקלרוזיס חשופות ביותר (3%-4%) להתפתחות סרטן עור העריה (squamous cell carcinoma SCC). בעקבות כך יש המלצה להיות במעקב כל חצי שנה ולדגום אזורים המחשידים לשינוי עורי.

 • ליכן סקלרוזיס היא מחלה שכיחה אצל נשים באזור גיל המעבר. מניחים כי 1:1000 נשים תסבולנה ממחלה זו. הממצא הבולט הוא הופעת המחלה בעיקר בקבוצת הנשים בהן רמת האסטרוגן נמוכה: ילדות ונשים בגיל המעבר. ברוב המקרים הגרד יחלוף, אך השינויים האנטומיים לרוב אינם הפיכים.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם