ליכן פלנופילריס

ליכן פלנופילריס הא מצב דלקתי נדיר יחסית בעיקר בקרקפת (יכולה גם להשפיע על אזורי גוף אחרים גבות ערווה וגוף)  הגורם לתהליך של נשירת שיער חלקית ובאזורים מסוימים שהופכים לצלקתיים קבועה.

דיקור לליכן פלאנו פילאריס לעצירת נסיגת קו השיער 

מהי הסיבה למחלת ליכן פלנופילריס?

המחלה היא אחת הצורות של מחלה נפוצה יותר הנקראת ליכן פלאנוס. הסיבה למחלה איננה ידועה  ישנה השערה שמדובר בתגובה אוטואימונית ציטוקסית לאנטיגן לא ידוע הממוקם בזקיקי השיער, ישנה השערה שיש לפעמים סיבות גנטיות או תגובה לתרופות.

מהם התסמינים לליכן פלנופילריס?

הופעה של כתמים לבנים חלקים בהם יש נשירת שיער ללא יכולת לראות את זקיקי השיער לפעמים יש אדמומיות וקשקשת קלה ליד אזור זקיקי השיער וגבשושיות וחיספוס באזור הנשירה השיער חלש באזור ונושר בקלות יחסית. בדרך כלל מעורבים האזור הקידמי וצידי הראש (נראה כאילו קו השיער הקידמי נסוג) והחלק האחורי והתחתון של הקרקפת לפעמים מלווה בגרד, תחושת שריפה או כאב. מהלך המחלה איטי.

איך מאבחנים ליכן פלאנו פילאריס?

דרמסקופיה של השיער שימוש במכשיר המגדיל ומאיר את זקיק השיער החסרים או ביופסיה   מאששים את האבחנה

מהו הטיפול בליכן פלנופילריס?

הטיפול ברפואה מערבית כולל מגוון טיפולים תרופתיים מפחיתי דלקת שמטרתם להאט את תהליך הנשירה, בדרך כלל רקמה צלקתית כבר לא תצמיח שיער שוב.

תכשירים הניתנים על פי אבחון של רופא העור יכולים לכלול – מינקוסידיל לשימוש מקומי, תכשירים סטרואידים, פלקוניל ,מטוטרקסט ציקלוספרין מעכבי JAK ועוד.

כיצד הרפואה הסינית מתייחסת לליכן פלנופילריס?

הרפואה הסינית מתייחסת לליכן פלנו פילאריס בצורה שונה מרפואה מערבית.
ההתבוננות היא לא רק על מצב נשירת השיער בקרקפת אלה גם על מצב האיזון הכללי בגוף הן מבחינת מצבי מתח ולחץ המערערים את מערכת החיסון ומעלים את הדלקתיות בגוף, פוגעים בזרימה האנרגטית של הכבד והכליות ששניהם איברים חשובים בפיזיולוגיה הסינית למצב השיער, הכבד אחראי על אחסון הדם והזרימה האנרגטית בגוף ,ומכונה "ממטרת האנרגיה", והוא ניזוק בצורה ישירה במצבי מתח ולחץ, הזרימה תקועה ופחות הזנה מגיעה לזקיקי השיער בקרקפת.

הכליות שייכים בפיזיולוגיה הסינית לשיער נחלשות גם הם במצבי פחד וחרדה וגם הם משפיעות אנרגטית על נשירת השיער, לכן הטיפול ברפואה סינית מתמקד גם בהחזרת האיזון האנרגטי לכבד ולכליות על ידי שימוש בנקודות דיקור המאזנות איברים אלה וצמחי מרפא המחזקים את הכליות ומשפרים את זרימת האנרגיה בכבד.

במקביל לעיקרון טיפולי זה חשוב מאוד ברפואה סינית לעורר את זקיקי השיער החלשים על ידי דיקור מקומי באזורי הנשירה בקרקפת, הדיקור מזרים את האנרגיה והדם לזקיקי השיער ומשפר את הזנת הדם באזורי הנשירה לחידוש הצמיחה וזו גם בשל השפעתו על הפחתת הדלקתיות בעור הקרקפת. לדיקור גם השפעה מאזנת ומווסתת כלפי מערכת החיסון מה שתורם גם לעצירת תהליך הנשירה בליכן פלנופילאריס. במקביל ניתנים גם תוספי תזונה כאומגה שלוש ושמן בוראז בעלי השפעה אנטי דלקתית ומיטיבה לשיער ומולטי ויטמין לשיער. חשוב לציין שמדובר בתהליך של מספר חודשים שמטרתו להשיב את האיזון לגוף ולסייע בעצירת הנשירה, הטיפול יכול להתבצע גם במקביל לטיפול ברפואה מערבית.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם