מורפיאה – סקלרודרמה מוגבלת

דוד פרלה

 • מורפיאה (הנקראת גם סקלרודרמה מוגבלת) היא אחת מצורות ההתבטאות של מחלת הסקלרודרמה, שמתאפיינת בעיקר בהתעבות והתקשות של העור. המחלה אוטואימונית ומוגדרת כטרשת של רקמות החיבור. במחלה נוצר עודף של קולגן שהוא חלבון חשוב לתמיכה ברקמות החיבור.
 • הטיפול ברפואה סינית עוזר לשיפור מצב המורפיאה, לריכוך העור, מניעת ההתקשות ואיזון מערכת החיסון למניעת החמרה של המחלה.

מורפיאה - סקלרודרמה מוגבלת
 דיקור למורפיאה לשיפור זרימת הדם ומניעת התקשות של העור

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

סקלרודרמה – תסמיני המחלה

למחלת סקלרודרמה (Scleroderma) שני סוגי תסמינים או התבטאויות מרכזיות – מורפיאה, שהיא צורה מוגבלת של המחלה ונחשבת לקלה יותר עם מהלך מחלה קל יותר, ומופיעה על הידיים, זרועות, פנים ובטן.

כאשר אזורים רבים מעורבים המחלה נקראת סקלרודרמה מפושטת (או מורפיאה מפושטת). לעיתים נלווה למורפיאה גם לחץ דם ריאתי גבוה. בדרך כלל המראה יהיה בשלבים הראשונים כמו טבעת אדומה סגלגלה סביב הנגע, מה שמראה שהמחלה פעילה ובשלבים מאוחרים יותר העור מקבל גוון חום יותר. התחושה היא של עור מעובה ונוקשה.

עוד צורה מקומית נקראת סקלרודרמה קווית (ליניארית) על שום צורתה כפסים ישרים המופיעים בידיים או ברגליים ויכולה לפגוע בשריר או בעצם, ולעיתים גם בפנים ובגולגולת. גם בסוג זה אין מעורבות של האיברים הפנימיים.

משך המחלה הוא בדרך כלל מספר שנים (בין שנתיים לחמש). הכתמים העוריים המופיעים במורפיאה משאירים לרוב רק פגיעה קוסמטית. הסקלרודרמה הקווית יכולה לפגוע בשרירים ובעצמות וליצור דפורמציות (שינויי צורה).

הצורה השנייה של ההתבטאות הקשה והנדירה יותר הנקראת סקלרודרמה מפושטת יכולה להגיע לאיברים הפנימיים: ריאות, לב, כליות, וושט ולגרום לסיבוכים קשיים. צורה זו אינה מטופלת במרפאה.

הטיפול ברפואה סינית במורפיאה

הטיפול נעשה כטיפול תומך במקביל לטיפול ומעקב על ידי רופא העור או הראומטולוג, והוא כולל ארבעה מרכיבים מרכזיים:

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור

אקופונקטורה (לא כואב ומותאם לגיל המטופל) עוזר בשיפור זרימת הדם לאזור המורפיאה, וריכוך ההתקשות של העור, בהורדת הדלקת, ויסות מערכת החיסון והרגעה כללית.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

צמחי מרפא

טיפול בצמחי מרפא לשתייה לשיפור הזנת העור, הורדת היובש והקשיות באזור המורפיאה והפחתת הדלקת.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות טבעיות

משחות על בסיס טבעי ללא סטרואידים לריכוך העור באזור המורפיאה.

לוגו לבן על רקע שקוף

תזונה נכונה

המטופל מקבל הנחיות תזונה ותוספי מזון המתאימים להורדת דלקתות וויסות ערכת החיסון להקלה במורפיאה, וכן הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

לשאלות נוספות, התייעצות וקביעת תור להתייעצות, טיפול והקלה בתסמיני המורפיאה (סקלרודרמה), צרו קשר ונשמח לעזור בהקדם האפשרי.

כותב המאמר דוד פרלה, מומחה לטיפול טבעי במחלות עור, בעל תעודות הסמכה בינלאומיות וניסיון של 30 שנות טיפול במרפאתו ברפואה סינית במחלות עור במבוגרים וילדים.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם