פסוריאזיס אינברסה – הפוכה: הטיפול הטבעי להקלה במחלה

דוד פרלה
 • פסוריאזיס אינברסה היא תת סוג של מחלת הפסוריאזיס, והיא מאופיינת בהופעת קשקשת באזורים פנימיים ועל פני קפלים של העור, למשל באזורי בית השחי, הטבור, המפשעה ובקרב נשים – בקפלי העור שתחת החזה.
 • המחלה מכונה גם "פסוריאזיס הפוכה" (אינברסה – הפוכה בלטינית), בשל הופעת הנגעים בקפלים הפנימיים של העור. המחלה נדירה ביחס לסוגי הפסוריאזיס האחרים, והיא מופיעה בקרב 2%-6% מן החולים.
 • הטיפול בפסוריאזיס אינברסה באמצעות דיקור, צמחי מרפא ומשחות טבעיות נועד לווסת ולשקם את מערכת החיסון, ולהביא להקלה מהירה בתסמיני המחלה.
פסוריאזיס אינברסה הפוכה

פסוריאזיס אינברסה – הפוכה בטבור: הדיקור עזר להוריד את האדמומיות והקשקשת

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

פסוריאזיס | 21.11.2010

המלצה על טיפול יעיל בפסוריאזיס: ״הטיפול שנתת לבתי פשוט עובד!״

המלצת מטופל שסבל שנתיים מפסוריאזיס

דוד יקר,

רצינו להודות לך על הטיפול.

היה יעיל וגם נעים!

בתנו אובחנה לפני כשנתיים עם מחלת פסוריאזיס. הגענו אליך אחרי מספר לא מבוטל של טיפולים רפואיים קונבנציונליים, שממש לא הועילו, ורק הגבירו את חוסר האונים שלנו.

בעלי רופא, ובמשפחתנו מאז ומעולם דבקנו ברפואה המערבית. אני מודה שהגענו אליך סקפטיים, אבל היינו כל כך מיואשים שהסכמנו לנסות, וטוב שכך.

היום אני יודעת שהסקפטיות מיותרת, הטיפול שנתת לבתי פשוט עובד!

בטווח של כחצי שנה, הפסוריאזיס נעלם, והטיפול עצמו כלל חומרים טבעיים ומחזקים, שגם זה חשוב ומרגיע.

מאחלים לך כל טוב והרבה תודה!

פסוריאזיס | 08.01.2009

טיפול טבעי מומלץ לפסוריאזיס: ״אין מילים בפי להודות לך על השיפור באיכות החיים!״

המלצה על הטיפופול של דוד פרלה - פסוריאזיס

לדודי פרלה,

רציתי להודות לך על הטיפול. התוצאות מדהימות!

אני חולה בפסוריאזיס מגיל 14, וכבר השלמתי עם כך שאצטרך לסבול מן המחלה תמיד. הגעתי אליך אחרי שהטיפולים הקונבנציונליים הפסיקו להשפיע, ואחרי כמה טיפולים בלבד נעלמו הסימנים כמעט לגמרי – מצב שמאז התפרצות המחלה מעולם לא הגעתי אליו. אפילו הטיפול שתומך בדיקור – השמפו והמשחות – נעימים לאין ערוך מאלו שהשתמשתי בהם עד עתה.

אין מילים בפי להודות לך על השיפור באיכות החיים!

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

פסוריאזיס | 16.09.2014

טיפול מומלץ בפסוריאזיס בילדים: ״כבר לא נזקקים למשחות הסטרואידיות״

המלצה על טיפול בפסוריאזיס

רק לפני חודש וחצי הגעתי אליך עם בתי בת ה-4, שהיתה בהתפרצות פסוריאזיס ואני לא מאמינה שכבר אנחנו לא נזקקים למשחות הסטרואידיות, הודות לטיפול המקצועי.

יישר כח!

פסוריאזיס | 27.12.2012

טיפול מומלץ בפסוריאזיס: ״נס שקרה לי״

המלצה של מטופל שסבל מפסוריאזיס למעלה מ 20 שנה

אני בת 39 וסובלת מפסוריאזיס מגיל 15. לאורך השנים המחלה הלכה והתפשטה לאזורים שונים בגוף, וחוויתי אכזבה רבה מהטיפולים הקונבנציונאליים ומיחסם של הרופאים לעניין.

לאחרונה החלטתי לנסות רפואה אלטרנטיבית והגעתי למרפאתו של דוד פרלה. התחלתי בטיפול שכלל דיקור אחת לשבוע, טיפול בצמחי מרפא, שינוי תזונתי ותכשירים חיצוניים למריחה על העור, שכולם מבוססים על צמחים.

כיום, כחודשיים לאחר תחילת הטיפול, אני מרגישה שינוי עצום במחלה ובתחומים נוספים של חיי. המחלה נסוגה ממרבית האיזורים בגוף והיכן שיש לה עוד זכר, הוא זכר קל בלבד. הפסקתי בהדרגה להשתמש בתכשירים הרפואיים (המבוססים על סטרואידים) וכיום אני משתמשת בתכשירים הטבעיים בלבד, וגם בהם תדירות השימוש הולכת ופוחתת. אני כמעט לא סובלת מגרד, וגם הקשקשת שממנה סבלתי באזור הקרקפת נעלמה לחלוטין.

לראשונה בחיי אני מרגישה שיש לי דרך להתמודד עם המחלה וזה נותן המון תקווה. מעבר לכך, אני מרגישה שהטיפול משפיע על חיי בדרכים רבות נוספות. אני נינוחה יותר, רגועה, מאושרת ומרגישה כאילו משהו בתוכי נפתח והשתחרר. עוד לפני שהגעתי לטיפול הייתי מודעת מאוד לעצמי וקשובה לגוף ולנפש, אבל הטיפול כאילו השלים את החוליה החסרה.

בנוסף, אם פה ושם מציק לי משהו בנוסף לפסוריאזיס – כגון אף סתום, מפרק כואב או תופעות אחרות – במרבית המקרים הטיפול מצליח לעזור גם לתופעות אלה. מבחינתי, הטיפול הזה הוא נס שקרה לי.

פסוריאזיס | 27.08.2014

טיפול מומלץ בפסוריאזיס: ״תודה לדוד על שיפור החיים שלי!״

המלצה של מטופל שסבל מפסוריאזיס חמור ברגל

אני רוצה לומר תודה ענקית על שיפור החיים שלי בזכותך. ולמה אני מתכוונת: 20 שנה, קיץ אחר קיץ, לא דרכתי על כל כף הרגל שלי. כלומר, התהלכתי על קצות האצבעות וזאת בשל כאבים נוראיים של פצעים בכפות הרגליים עקב הפסוריאזיס.

הקיץ הזה סוף סוף אני מצליחה ללכת על כל כף הרגל. אחרי טיפול של חודשיים, כפות הרגליים שלי חלקות, רכות ללא פצעים וסדקים וללא גירודים. אני יכולה ללכת עם כפכפים מבלי שאנשים ישאלו "מה יש לך ברגליים? זה נורא…".

לא ידעתי עד כמה כפות הרגליים משמעותיות לחיים טובים ובריאים. אני מתהלכת בעולם כמו כולם וזה ממש לא מובן מאליו…

תודה רבה מכל הלב!

איך מטפלים בפסוריאזיס אינברסה באופן טבעי?

הטיפול במחלה ברפואה הסינית נעשה באמצעות דיקור סיני, התאמת צמחי מרפא, המלצות תזונה, תוספי מזון ומשחות טבעיות. השילוב של דרכי טיפול אלו נועד להשיב למטופל את האיזון הנפשי, לשקם את פעולת מערכת החיסון ולהביא להטבה והקלה בתסמינים.

הויסות והאיזון של מערכת החיסון מפחיתים את הפעילות האוטואימונית של הגוף, ומאפשרים למטופלים לצמצם את השימוש בתכשירים ומשחות שמבוססות על סטרואידים. כיוון שבפסוריאזיס יש גם תהליך דלקתי, משולבים גם צמחי מרפא ותוספי מזון בעלי השפעה אנטי דלקתית בגוף.

מה כולל הטיפול בפסוריאזיס אינברסה?

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור

דיקור שנעשה באמצעים סטריליים באמצעות מחטים עדינות, ונועד לתמוך במערכות הגוף, לווסת את פעילות מערכת החיסון ולעודד הפחתת לחץ ומתח רגשי. הדיקור מסייע בהרגעה ותורם לנסיגת הנגעים מעל פני העור. כמו כן לדיקור השפעה אנטי דלקתית והשפעה המווסתת מערכת חיסון, ובכך תורמת להאטת שגשוג תאי הקשקש האופייני לפסוריאזיס.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בצמחי מרפא לשתייה

תערובת שנרקחת בהתאמה אישית ונוטלים אותה בשתייה כחליטה. צמחי המרפא מסייעים להפחית את החום והלחות הפנימיים שנצברו במערכת העיכול ולהעניק לעור הזנה ולחות. כמו כן, לצמחים ישנה השפעה אנטי דלקתית שעוזרת בהפחתת הדלקתיות האופיינית למחלה. הרכב הצמחים מותאם אישית לכל מטופל ועשוי להשתנות על פי המצב בין שלבי הטיפול השונים.

לוגו לבן על רקע שקוף

שינוי תזונתי

הטיפול הטבעי כולל המלצות תזונה מותאמות אישית, שנועדו להפחית את צריכת המזונות המעודדים את המחלה, ולסייע בהשבת האיזון למערכות הגוף. השינוי התזונתי המומלץ הינו אישי ומותאם למצב המחלה ולאורחות חייו של המטופל, וכולל בדרך כלל המלצה להימנע ממזונות מעובדים, מטוגנים או עשירים בקפאין ואלכוהול, והוספה של מזון מבושל, פירות, ירקות וקטניות לתפריט. לעתים מומלץ גם לצרוך תוספי מזון טבעיים, כדוגמת אומגה 3. כמו כן יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות חיצוניות

המשחות עשויות מחומרים טבעיים, ללא סטרואידים והן נרקחות במיוחד ומסייעות לריפוי ולשיקום האזורים הפגועים של העור.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

תסמיני המחלה: איך לזהות את הפסוריאזיס אינברסה?

מחלת פסוריאזיס אינברסה נבדלת בתסמיניה מצורות אחרות של פסוריאזיס, בשני אספקטים עיקריים – מיקום הנגעים והמראה שלהם.

 • המיקום: בקרב מרבית החולים בפסוריאזיס הפוכה מופיעים הנגעים באזורים שבהם ישנם קפלי עור גדולים ובדרך כלל חבויים – באזור המפשעה, אזור הטבור, בתי השחי או אצל נשים בעלות חזה גדול – בקפלי העור שמתחת לשדיים. בשל המיקום באזורים פחות מאווררים של הגוף, מופיעים לעתים לצד פסוריאזיס אינברסה גם זיהומים פטרייתיים.
 • המראה: הביטוי החיצוני של פסוריאזיס הפוכה הוא נגעים בהירים, חלקים ומבריקים. זאת בניגוד לנגעים שמופיעים בצורות אחרות של המחלה, שמתאפיינים באדמומיות, בולטים מעל העור ובעלי קשקשים כסופים.

מה הגורמים למחלה?

פסוריאזיס הפוכה היא מחלה אוטואימונית, כלומר כזו שבה מערכת החיסון של הגוף פועלת נגד תאי הגוף עצמו, ותוקפת אזורים על פני העור. בדומה לצורות אחרות של פסוריאזיס, לא ברור מהם הגורמים לליקוי בפעילות מערכת החיסון. כמו במקרי פסוריאזיס אחרים, נראה שהופעת המחלה קשורה בשילוב של מספר גורמים – גנטיקה, תפקוד לקוי של הכבד, מערכת העיכול ומערכת החיסון (לעתים על רקע מחלה ונטילת אנטיביוטיקה), הפרעה בעיכול חלבונים ושומנים מן החי, צריכה מופרזת של אלכוהול וכן מצבי מתח וסטרס נפשי. גורם סיכון שקשור בצורה זו של פסוריאזיס במיוחד הוא עודף משקל.

השמנה ומשקל עודף יוצרים אזורי חיכוך קבועים ומתמידים, ואלו – בלוויית הזעת יתר, מהווים כר נוח להתפתחות זיהומים ונגעי עור. הפחתה במשקל וצמצום קפלי השומן בעור מקלים על המחלה ומאפשרים לחולים לחוות התפרצויות פחותות בהיקפן.

טיפול טבעי בפסוריאזיס אינברסה באמצעות הרפואה הסינית מסייע למערכות הגוף לחזור לאיזון ולתפקוד מיטבי, מפחית את הדלקתיות, הגירוד והופעת הנגעים, מביא להקלה ולהטבה משמעותית ומשפר את איכות החיים של המטופל. לכל שאלה ולמידע נוסף, פנו אלינו. 

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם