פסוריאזיס בציפורניים

 • פסוריאזיס בציפורניים עלולה לגרום לכאב עז אשר עלול להגביל את החולה בפעילותו היומיומית.
 • המחלה באה לידי ביטוי בכך שעל הציפורניים ועל האצבעות מופיעים נגעים ופצעים, ופן זה של המחלה נחשב קשה ועיקש במיוחד לעומת שאר סוגי המחלה המופיעה בדרך כלל על העור, בחלקים שונים של הגוף.
 • הטיפול הטבעי לפי הרפואה הסינית בפסוריאזיס בציפורניים יחפש את מקור הבעיה לאו דווקא באצבעות ובציפורניים, ויראה בהתפרצות המחלה ביטוי לבעיה פנימית. המטפל יערוך אבחון מדוקדק ויבדוק את הסיבה להתפרצות המחלה. 

 • לאחר האבחון, ניתן יהיה לבחור את כלי הטיפול באופן יעיל ונכון יותר.

לפני ואחרי הטיפול

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

פסוריאזיס | 21.11.2010

המלצה על טיפול יעיל בפסוריאזיס: ״הטיפול שנתת לבתי פשוט עובד!״

המלצת מטופל שסבל שנתיים מפסוריאזיס

דוד יקר,

רצינו להודות לך על הטיפול.

היה יעיל וגם נעים!

בתנו אובחנה לפני כשנתיים עם מחלת פסוריאזיס. הגענו אליך אחרי מספר לא מבוטל של טיפולים רפואיים קונבנציונליים, שממש לא הועילו, ורק הגבירו את חוסר האונים שלנו.

בעלי רופא, ובמשפחתנו מאז ומעולם דבקנו ברפואה המערבית. אני מודה שהגענו אליך סקפטיים, אבל היינו כל כך מיואשים שהסכמנו לנסות, וטוב שכך.

היום אני יודעת שהסקפטיות מיותרת, הטיפול שנתת לבתי פשוט עובד!

בטווח של כחצי שנה, הפסוריאזיס נעלם, והטיפול עצמו כלל חומרים טבעיים ומחזקים, שגם זה חשוב ומרגיע.

מאחלים לך כל טוב והרבה תודה!

פסוריאזיס | 08.01.2009

טיפול טבעי מומלץ לפסוריאזיס: ״אין מילים בפי להודות לך על השיפור באיכות החיים!״

המלצה על הטיפופול של דוד פרלה - פסוריאזיס

לדודי פרלה,

רציתי להודות לך על הטיפול. התוצאות מדהימות!

אני חולה בפסוריאזיס מגיל 14, וכבר השלמתי עם כך שאצטרך לסבול מן המחלה תמיד. הגעתי אליך אחרי שהטיפולים הקונבנציונליים הפסיקו להשפיע, ואחרי כמה טיפולים בלבד נעלמו הסימנים כמעט לגמרי – מצב שמאז התפרצות המחלה מעולם לא הגעתי אליו. אפילו הטיפול שתומך בדיקור – השמפו והמשחות – נעימים לאין ערוך מאלו שהשתמשתי בהם עד עתה.

אין מילים בפי להודות לך על השיפור באיכות החיים!

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

פסוריאזיס | 16.09.2014

טיפול מומלץ בפסוריאזיס בילדים: ״כבר לא נזקקים למשחות הסטרואידיות״

המלצה על טיפול בפסוריאזיס

רק לפני חודש וחצי הגעתי אליך עם בתי בת ה-4, שהיתה בהתפרצות פסוריאזיס ואני לא מאמינה שכבר אנחנו לא נזקקים למשחות הסטרואידיות, הודות לטיפול המקצועי.

יישר כח!

פסוריאזיס | 27.12.2012

טיפול מומלץ בפסוריאזיס: ״נס שקרה לי״

המלצה של מטופל שסבל מפסוריאזיס למעלה מ 20 שנה

אני בת 39 וסובלת מפסוריאזיס מגיל 15. לאורך השנים המחלה הלכה והתפשטה לאזורים שונים בגוף, וחוויתי אכזבה רבה מהטיפולים הקונבנציונאליים ומיחסם של הרופאים לעניין.

לאחרונה החלטתי לנסות רפואה אלטרנטיבית והגעתי למרפאתו של דוד פרלה. התחלתי בטיפול שכלל דיקור אחת לשבוע, טיפול בצמחי מרפא, שינוי תזונתי ותכשירים חיצוניים למריחה על העור, שכולם מבוססים על צמחים.

כיום, כחודשיים לאחר תחילת הטיפול, אני מרגישה שינוי עצום במחלה ובתחומים נוספים של חיי. המחלה נסוגה ממרבית האיזורים בגוף והיכן שיש לה עוד זכר, הוא זכר קל בלבד. הפסקתי בהדרגה להשתמש בתכשירים הרפואיים (המבוססים על סטרואידים) וכיום אני משתמשת בתכשירים הטבעיים בלבד, וגם בהם תדירות השימוש הולכת ופוחתת. אני כמעט לא סובלת מגרד, וגם הקשקשת שממנה סבלתי באזור הקרקפת נעלמה לחלוטין.

לראשונה בחיי אני מרגישה שיש לי דרך להתמודד עם המחלה וזה נותן המון תקווה. מעבר לכך, אני מרגישה שהטיפול משפיע על חיי בדרכים רבות נוספות. אני נינוחה יותר, רגועה, מאושרת ומרגישה כאילו משהו בתוכי נפתח והשתחרר. עוד לפני שהגעתי לטיפול הייתי מודעת מאוד לעצמי וקשובה לגוף ולנפש, אבל הטיפול כאילו השלים את החוליה החסרה.

בנוסף, אם פה ושם מציק לי משהו בנוסף לפסוריאזיס – כגון אף סתום, מפרק כואב או תופעות אחרות – במרבית המקרים הטיפול מצליח לעזור גם לתופעות אלה. מבחינתי, הטיפול הזה הוא נס שקרה לי.

פסוריאזיס | 27.08.2014

טיפול מומלץ בפסוריאזיס: ״תודה לדוד על שיפור החיים שלי!״

המלצה של מטופל שסבל מפסוריאזיס חמור ברגל

אני רוצה לומר תודה ענקית על שיפור החיים שלי בזכותך. ולמה אני מתכוונת: 20 שנה, קיץ אחר קיץ, לא דרכתי על כל כף הרגל שלי. כלומר, התהלכתי על קצות האצבעות וזאת בשל כאבים נוראיים של פצעים בכפות הרגליים עקב הפסוריאזיס.

הקיץ הזה סוף סוף אני מצליחה ללכת על כל כף הרגל. אחרי טיפול של חודשיים, כפות הרגליים שלי חלקות, רכות ללא פצעים וסדקים וללא גירודים. אני יכולה ללכת עם כפכפים מבלי שאנשים ישאלו "מה יש לך ברגליים? זה נורא…".

לא ידעתי עד כמה כפות הרגליים משמעותיות לחיים טובים ובריאים. אני מתהלכת בעולם כמו כולם וזה ממש לא מובן מאליו…

תודה רבה מכל הלב!

מהי פסוריאזיס בציפורניים?

פסוריאזיס של הציפורניים היא מחלת עור, אשר באה לידי ביטוי בהופעת נגעים על האצבעות והציפורניים. בין 75%-25% מכלל חולי הפסוריאזיס בציפורניים סובלים מפסוריאזיס באזורים נוספים בגופם. רק כ-5% מכלל חולי הפסוריאיזיס סובלים מנגעים באצבעות ובציפורניים ללא אזורים נוספים.

מהם התסמינים של פסוריאזיס בציפורניים?

המחלה פוגעת בקרטין, שהוא החומר ממנו בנויה הציפורן, ובמקרים חמורים עלולה הציפורן לנשור לתמיד. זאת כתוצאה מפגיעה בעור שמתחת לציפורן, אשר מתעבה ופוגע בציפורן הסוגרת עליו.

במהלך המחלה, עלולה הציפורן להתעוות ולשנות צורתה, יופיעו על פניה גבשושיות וצבעה ישתנה. ככלל, נהוג לחלק את תסמיני המחלה ל-3 קבוצות עיקריות:

 • טיפת השמן (Oil Spots) – צבע הציפורן משתנה לצהבהב והצורה הכללית היא כשל טיפת שמן צהובה מתחת לציפורן.
 • אוניקוליזיס (Onicolisis) – היווצרות של כיס אוויר בין חלקי הציפורן והתרוממות של החלק העליון בה.
 • פיטינג (Pitting) – על הציפורן מופיעות שקערוריות וגבשושיות, ובהמשך עלולה הציפורן להפסיק את גדולה, דבר שיגרום לחשיפת האצבע.

מהם הגורמים להופעת פסוריאזיס על הציפורניים?

הגורמים לפסוריאזיס בציפורניים, כמו להתפרצות מחלת הפסוריאזיס עצמה באופן כללי, אינם ידועים דיים כדי לקבוע זאת במסמרות. יחד עם זאת, פסוריאזיס בציפורניים מופיעה בדרך כלל לצד דלקת פרקים פסוריאטית. נמצא כי בין חמישית לשני שליש מחולי הפסוריאזיס עלולים לפתח במקביל גם פסוריאזיס בציפורניים.

גורמים נוספים שעלולים להביא להתפרצות פסוריאזיס על הציפורניים הם:

 • זיהום פטרייתי
 • מחלות ציפורניים קודמות
 • שימוש בתרופות שונות
 • גורמים נפשיים כגון: לחץ, חרדה או דיכאון.

איך מטפלים בפסוריאזיס שהופיע בציפורניים?

מאחר ופסוריאזיס היא מחלה הקשורה בכשל מערכת החיסון (מחלה אוטואימונית), אין תרופה למחלה, וכך הדין גם בהופעת הפסוריאזיס בציפורניים. ככלל, נהוג להקל על חולה באמצעות תרופות על בסיס סטרואידים, הניתנות בכדורים או בזריקות למקום הפגוע.

הכלל המרכזי הוא לשמור על היגיינה של הציפורניים, האצבעות וכפות הידיים, ובכך למנוע זיהומים שונים שעלולים להיווצר עם המחלה.

טיפול טבעי בפסוריאזיס בציפורניים

הטיפול הטבעי לפי הרפואה הסינית בפסוריאזיס בציפורניים יחפש את מקור הבעיה לאו דווקא באצבעות ובציפורניים, ויראה בהתפרצות המחלה ביטוי לבעיה פנימית.

המטפל יערוך אבחון מדוקדק ויבדוק את הסיבה להתפרצות המחלה. מקור הבעיה עלול להיות תזונה לקויה ולא מאוזנת; לחץ נפשי ומצוקה שגרמו ליציאה מאיזון; בעיה באחד האיברים הפנימיים; ועוד גורמים.

לאחר האבחון, ניתן יהיה לבחור את כלי הטיפול באופן יעיל ונכון יותר.

הטיפול יכלול בדרך כלל:

 • דיקור סיני להרגעת המקום הנגוע ולהשגת שיפור מהיר.
 • טיפול בצמחי מרפא ייחודיים, אשר יעזרו למקום הנגוע להתאושש ולהשתקם.
 • שינויים תזונתיים – התבססות על תזונה טבעית, עשירה בוויטמינים ומינרלים. במידת הצורך ייתכן ויינתנו תוספי תזונה טבעיים. בנוסף יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.
 • המלצות לדרכי הרפיה כגון: יוגה, מדיטציה, ביו – פידבק לצורך התמודדות עם לחץ נפשי, חרדה.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

טיפים להתנהלות יומיומית עם פסוריאזיס בציפורניים

 • הקפדה על היגיינה אישית על-ידי רחיצת הידיים
 • שימוש בתכשירי היגיינה אשר ידידותיים לעור רגיש ועל-בסיס חומרים טבעיים
 • שמירה על ציפורניים קצרות ככל הניתן כדי למנוע פגיעה בציפורניים בעקבות שפשוף על משטחים
 • הגנה על הציפורניים מפני נזקים על ידי לבישת כפפות כשעובדים עם הידיים.

למידע נוסף בנוגע לאפשרויות הטיפול בפסוריאזיס באופן טבעי באמצעות הרפואה הסינית, צרו קשר עם המרפאה.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם