מה האקנה שלך אומרת עליך? מדריך לזיהוי פצעונים

דוד פרלה

אקנה היא מחלה דלקתית המופיעה בדרך כלל בגיל ההתבגרות כתגובה לשינויים ההורמונאליים שעובר הגוף, ובפרט כתגובה על עלייה ברמת הטסטוסטרון. שמה העברי הוא "חטטת", בשל החטטים המופיעים בגוף, אך היא מוכרת יותר כפצעי בגרות או חצ'קונים.

העלייה ברמת הטסטוסטרון גורמת להפרשה מוגברת של שומן דרך בלוטות החלב בגוף, בעיקר באזור הפנים. השומן מצטבר, גורם לחסימה של נקבוביות העור, ובמקום נוצר הפצע הדלקתי. המקום הנגוע ביותר בדרך כלל הם הפנים, שם קיים ריכוז גבוה של בלוטות חלב.

המפה של הגוף – האקנה מצביעה על בעיות רפואיות

לפי ערכי הרפואה הסינית המסורתית והטבעית, פצעי האקנה משרטטים "מפה" של הגוף, והופעת פצע מצביעה על בעיה באזור מסוים. על פי מיקום הפצע בפנים מוצא המטפל ברפואה סינית את האיבר שבו נמצא שורש הבעיה. לא תמיד אנו מרגישים את הבעיה באותו איבר, כך שהאקנה, למרות המוניטין הגרוע שיצא לה בקרב מתבגרים, משמשת ככלי אבחוני חשוב.

טיפול מקדים ומונע הוא התרופה הטובה ביותר, כך שבהיבט הזה יש לברך את הפצעונים שהפציעו על פנינו. חשוב להבין שבאבחון סיני מדובר בתופעות קלות של חוסר איזון אנרגטי ולא בעיה פיזיולוגית באיבר עצמו כפי שאנו רגילים לחשוב בעיניים מערביות, ופעמים רבות תזונה נכונה וטיפול בדיקור וצמחי מרפא יקלו על המצב.

אז מה מספרים הפצעונים? הכירו את מפת האקנה.

פצעונים באיזור העיניים

הופעת פצעונים באזור שבין העיניים מרמזת על בעיה בכבד. כאמור, ייתכן כי אנו לא חשים עדיין כלום, אך נורת האזהרה כבר דולקת. לכן, ההמלצה המיידית היא להימנע מצריכה של סוכר, אלכוהול וחלב ומוצריו, ולהעדיף על פניהם ירקות ופירות טריים העשירים בוויטמין C, כדי לנטרל פעולת רעלנים שחדרו לגוף ופגעו בכבד, ובמקביל לחזק את מערכת החיסון.

אקנה ופצעים באוזניים

הופעת פצעונים באוזניים מרמזת על בעיה אנרגטית בכליות, אשר מתקשות למלא את תפקידן. ההמלצה המיידית היא לצמצם את כמות המלח בתזונה ולהימנע מצריכת מזון משומר או מעובד, שכמות הנתרן בו גבוהה.

פצעונים על החלק העליון של המצח

הופעת פצעונים במעלה המצח מצביעה על בעיה אנרגטית במערכת העיכול ובשלפוחית השתן. סביר להניח כי הטיפול יכלול שינוי תזונתי לכיוון של דיאטה עתירת סיבים תזונתיים ושתייה מרובה של מים, לצד הוצאה מן התפריט של קפה ומשקאות המכילים קפאין.

פצעונים על החלק התחתון של המצח

אקנה בחלק הנמוך של המצח מצביעה על בעיה אנרגטית בלב ובכלי הדם. ההמלצה המיידית תהיה להימנע מלחץ וממצבי סטרס ככל האפשר.

פצעים על הצוואר או החזה

פצעונים על הצוואר והחזה מסמנים בעיה במערכת החיסון. תזונה עשירה בנוגדי חמצון מומלצת כמובן תמיד, ובפרט כאשר קיים חשד בפעילות לקויה של המערכת החיסונית.

אקנה בלחיים

פצעונים באזור זה מצביעים על בעיה במערכת הנשימה. מחפשים הזדמנות טובה להיגמל מעישון? אם הופיעו לכם פצעוני אקנה באזור זה, בהחלט הגיע הרגע.

פצעים בחלק התחתון של הלחיים

מקפידים לצחצח שיניים פעמיים ביום? פצעים באזור התחתון של הלחיים הם אינדיקטור לבעיות בחלל הפה.

אקנה על הסנטר

פצעונים משני צדדיו של הסנטר מרמזים כי המערכת ההורמונאלית יצאה מאיזון. ואם מדובר במרכז הסנטר – ככל הנראה כואבת לכם הבטן? קיים קשר בין פצעונים על הסנטר לכאבי בטן, והופעת אקנה באזור זה מסייעת למטפל להתמקד במערכת העיכול.

המלצות מטופלים ורופאים

אקנה | 13.05.2015

טיפול מומלץ באקנה: ״עור הפנים ממש נקי והתחושה הכללית טובה״

המלצה על דוד פרלה - טיפול באקנה

הגעתי לדוד פרלה עם אקנה עקשני במיוחד שמלווה אותי כבר למעלה מ-30 שנה. במהלך השנים עברתי שיטות טיפול שונות, קונבנציונאליות יותר ופחות, חלקן הצליחו והביא לשיפור וחלקן פחות או בכלל לא.

אצל דוד פרלה התחלתי בדיקור אחת לשבוע מלווה בשימוש בפורמולות צמחים שלקחתי 3 פעמים ביום. די מהר הרגשתי שיפור מסויים, אבל התמדתי בדיקור אחת לשבוע במשך למעלה מחצי שנה ואחכ בהדרגה התחלתי להגיע אחת לשבועיים ואח"כ אחת ל-3 שבועות.

במהלך התקופה החלפנו מספר פעמים את הרכב הפורמולות כשמצב העור הולך ומשתפר.

הפורמולה האחרונה שאני לוקחת כ-3 חודשים פעמיים ביום, הביאה אותי למצב שעור הפנים ממש נקי, המחזור החודשי סדיר והתחושה הכללית טובה.

אני שמחה שהגעתי לטיפולו של דוד פרלה, שמעבר למקצועיותו ונסיונו הוא אדם נחמד במיוחד.

סבוריאה | 08.09.2014

טיפול מומלץ באקנה עם סבוריאה שנעלמה: ״פשוט רופא קסם״

המלצה על טיפול בסבוריאה

ברצוני להודות לד״ר דוד פרלה שבזכותו נתן לי להרגיש נפלא לאחר שהיתה לי סבוריאה מלווה בפצעים בפנים.

פשוט רופא קסם.

תודה!!!

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם