פריחה בעור – כשהעור מגרד ואדמומי

הכותב: דוד פרלה

העור הוא חומת המגן ושכבת החיץ של הגוף. תפקידו לגונן עלינו מפני מזהמים שונים ולספוג את המכה הראשונית של כל מתקפה על הגוף. כלומר, העור סופג את רוב האש. התוצאה – פגיעות ממגוון רחב של סוגים וקשת רחבה של סימפטומים המתבטאים על עורנו. הפריחה היא אחת הנפוצות שבהם.

מהי פריחה בגוף, ואיך לזהות אותה?

פריחה בעור אינה מחלה אלא תסמין של שורה ארוכה של מחלות, לא בהכרח קשורות לעור. כשמדובר במחלות עור, כמעט בכולן תופיע פריחה כאחד הסימפטומים הנלווים. פריחה מגרדת בעור נראית כמו נקודות או גבשושיות קטנות ואדומות, היכולות להופיע בכל חלק בגוף.

התסמינים המקובלים לפריחה הם גירוד חזק במקום וכאבים קלים. בדרך כלל חולפת הפריחה מאליה תוך יום-יומיים מבלי להשאיר סימנים, אך לעתים היא נמשכת מספר ימים ומתפתחים פצעים ושלפוחיות – וזה כבר דורש טיפול מורכב יותר מאשר שימוש בתכשירים ביתיים.

מתי חשוב לפנות לטיפול?

  • אם נלווה לפריחה גם קוצר נשימה
  • אם החום עולה
  • במקרה של כאבי מפרקים
  • אם כל נגיעה קלה בפריחה מקפיצה אתכם מכאבים ואתם חשים שהמקום רגיש
  • אם התפתחו נפיחויות, יבלות או שלפוחיות
  • אם לפריחה נלווים כאבים, קשיי נשימה או תחושה קשה כלשהי בגוף
  • אם הטיפול הביתי לא עוזר והפריחה נמשכת
  • אם הגירוד פוגע בשגרת חייכם. למשל, שאינכם הולכים לעבוד או לא רוצים לצאת מהבית.

מהם הגורמים לפריחה בעור?

פריחה בפנים או בגוף יכולה להתרחש מכל שינוי קל – בתזונה, במצב הרוח, אפילו בטמפרטורה. שורה ארוכה של גורמים יכולים לגרום לגוף לפתח פריחה, ולהלן הסיבות המרכזיות:

אלרגיה – מאכלים, תרופות, חומרים שונים, אבקני פרחים אביביים, דשא, אבק, חיות בית (בדגש על חתולים) – כל אלה ועוד רשימה ארוכה ביותר של גורמים אלרגנים עלולים לגרום בין היתר לתופעת הלוואי של פריחה בגוף.

זיהום – חיידק, וירוס, פטרייה או כל סוג אחר של מזהם עלול לעורר בגוף תגובה נגדית שעשויה להתבטא בין היתר בפריחה.

מחלות – מחלות עור או מחלות אוטו-אימוניות, בהן מערכת החיסון תוקפת את הגוף המאכלס אותה.

שינויי מזג האוויר – בדרך כלל, חשיפה מוגברת לשמש תעורר פריחה יותר מאשר חשיפה לקור, אך ידוע כי גם בחורף סובלים אנשים מבעיות עור, המתבטאות בפריחה.

הריון – בין שלל תופעות הלוואי נמצאת גם פריחה, הנגרמת בשל השינויים ההורמונאליים אותם עובר גוף האישה.

טיפול טבעי בפריחה – איך אפשר לטפל בפריחה בפנים או בגוף?

פריחה רחוקה מלהיות מחלה חשוכת מרפא, ורפואת העור הסינית מציעה טיפול טבעי, נקי מתרופות וכימיקלים, ממוקד ויעיל ביותר. משחות על בסיס צמחי מרפא ייחודיים לרפואה הסינית יעניקו מזור והקלה לעור הפגוע, יחזירו לו לחות וגמישות ויפחיתו את התסמינים במהירות.

acupuncture-smallתוצאות מהירות יגיעו גם לאחר טיפול בדיקור סיני (אקופונקטורה), המחזיר לאיזון את האזור הפגוע ומשמש כצעד ראשון בטיפול להחזרת הגוף לאיזון.

 

drink-smallבמקביל לטיפול המהיר לטווח הקצר יתבצע "חריש עמוק" על מנת לוודא כיצד יצא הגוף מאיזון, ויתחיל טיפול מקיף שמטרתו לחזק את הגוף בכלל ואת המערכת החיסונית בפרט. במסגרת זו מתאימים הרכב של צמחי מרפא לשתיה ומשנים את התזונה בהתאם לאופי הפריחה. כמו כן יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

שינוי פנימי זה משפיע ישירות על המצב החיצוני של העור ומזרז את ההחלמה.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

סובלים מפריחה? אל תזניחו אותה! העניקו לה טיפול טבעי, נקי ואיכותי. מתלבטים האם הפריחה בעור דורשת טיפול? צרו קשר ונשמח לענות לכל שאלה.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה