פריחה בעור – כשהעור מגרד ואדמומי

דוד פרלה
 • העור הוא חומת המגן ושכבת החיץ של הגוף. תפקידו לגונן עלינו מפני מזהמים שונים ולספוג את המכה הראשונית של כל מתקפה על הגוף. כלומר, העור סופג את רוב האש. התוצאה – פגיעות ממגוון רחב של סוגים וקשת רחבה של סימפטומים המתבטאים על עורנו. הפריחה היא אחת הנפוצות שבהם.
 • פריחה בעור אינה מחלה אלא תסמין של שורה ארוכה של מחלות, לא בהכרח קשורות לעור. כשמדובר במחלות עור, כמעט בכולן תופיע פריחה כאחד הסימפטומים הנלווים. פריחה מגרדת בעור נראית כמו נקודות או גבשושיות קטנות ואדומות, היכולות להופיע בכל חלק בגוף.
 • התסמינים המקובלים לפריחה הם גירוד חזק במקום וכאבים קלים. בדרך כלל חולפת הפריחה מאליה תוך יום-יומיים מבלי להשאיר סימנים, אך לעתים היא נמשכת מספר ימים ומתפתחים פצעים ושלפוחיות – וזה כבר דורש טיפול מורכב יותר מאשר שימוש בתכשירים ביתיים.

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

מתי חשוב לפנות לטיפול?

 • אם נלווה לפריחה גם קוצר נשימה
 • אם החום עולה
 • במקרה של כאבי מפרקים
 • אם כל נגיעה קלה בפריחה מקפיצה אתכם מכאבים ואתם חשים שהמקום רגיש
 • אם התפתחו נפיחויות, יבלות או שלפוחיות
 • אם לפריחה נלווים כאבים, קשיי נשימה או תחושה קשה כלשהי בגוף
 • אם הטיפול הביתי לא עוזר והפריחה נמשכת
 • אם הגירוד פוגע בשגרת חייכם. למשל, שאינכם הולכים לעבוד או לא רוצים לצאת מהבית.

מהם הגורמים לפריחה בעור?

פריחה בפנים או בגוף יכולה להתרחש מכל שינוי קל – בתזונה, במצב הרוח, אפילו בטמפרטורה. שורה ארוכה של גורמים יכולים לגרום לגוף לפתח פריחה, ולהלן הסיבות המרכזיות:

 • אלרגיה – מאכלים, תרופות, חומרים שונים, אבקני פרחים אביביים, דשא, אבק, חיות בית (בדגש על חתולים) – כל אלה ועוד רשימה ארוכה ביותר של גורמים אלרגנים עלולים לגרום בין היתר לתופעת הלוואי של פריחה בגוף.
 • זיהום – חיידק, וירוס, פטרייה או כל סוג אחר של מזהם עלול לעורר בגוף תגובה נגדית שעשויה להתבטא בין היתר בפריחה.
 • מחלות – מחלות עור או מחלות אוטו-אימוניות, בהן מערכת החיסון תוקפת את הגוף המאכלס אותה.
 • שינויי מזג האוויר – בדרך כלל, חשיפה מוגברת לשמש תעורר פריחה יותר מאשר חשיפה לקור, אך ידוע כי גם בחורף סובלים אנשים מבעיות עור, המתבטאות בפריחה.
 • הריון – בין שלל תופעות הלוואי נמצאת גם פריחה, הנגרמת בשל השינויים ההורמונאליים אותם עובר גוף האישה.

טיפול טבעי בפריחה – איך אפשר לטפל בפריחה בפנים או בגוף?

פריחה רחוקה מלהיות מחלה חשוכת מרפא, ורפואת העור הסינית מציעה טיפול טבעי, נקי מתרופות וכימיקלים, ממוקד ויעיל ביותר. משחות על בסיס צמחי מרפא ייחודיים לרפואה הסינית יעניקו מזור והקלה לעור הפגוע, יחזירו לו לחות וגמישות ויפחיתו את התסמינים במהירות.

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור

תוצאות מהירות יגיעו גם לאחר טיפול בדיקור סיני (אקופונקטורה), המחזיר לאיזון את האזור הפגוע ומשמש כצעד ראשון בטיפול להחזרת הגוף לאיזון.

לוגו לבן על רקע שקוף

הנחיות לשינוי תזונתי

במקביל לטיפול המהיר לטווח הקצר יתבצע "חריש עמוק" על מנת לוודא כיצד יצא הגוף מאיזון, ויתחיל טיפול מקיף שמטרתו לחזק את הגוף בכלל ואת המערכת החיסונית בפרט. במסגרת זו מתאימים הרכב של צמחי מרפא לשתיה ומשנים את התזונה בהתאם לאופי הפריחה. כמו כן יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

סובלים מפריחה? אל תזניחו אותה! העניקו לה טיפול טבעי, נקי ואיכותי. מתלבטים האם הפריחה בעור דורשת טיפול? צרו קשר ונשמח לענות לכל שאלה.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם