קרטוזיס פילאריס טיפול ומידע שימושי

דוד פרלה
 • קרטוזיס פילאריס (Keratosis Pilaris) היא בעיית עור נפוצה ומוכרת, המתאפיינת בעור מחוספס ("עור ברווז") שעליו מופיעות גבשושיות קטנות.
 • לא מדובר במחלה מסוכנת ובדרך כלל גם לא כואבת, ורוב הסבל הנגרם ממנה הוא בעיקר אסתטי. לכן היא גם לא מוגדרת כמחלה, אלא כתופעה או בעיה בעור.
 • באמצעות טיפול טבעי בקרטוזיס פילאריס אשר מורכב ממשחות על בסיס צמחי מרפא ושינוי תזונתי, ניתן להגיע לשיפור משמעותי בתסמיני המחלה בתוך זמן קצר.
לפני ואחרי 6 שבועות טיפול

תמונות לפני ואחרי טיפול

קרטוזיס פילאריס טיפול טבעי

לפני ואחרי 6 שבועות טיפול

קרטוזיס פילאריס - לפני ואחרי טיפול

לפני ואחרי 5 שבועות טיפול

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

קרטוזיס פילאריס | 22.02.2021

טיפול מומלץ לקרטוזיס פילאריס: "התחלתי וכבר בהתחלה היה ניתן לראות שינוי הדרגתי התהליך נמשך מספר שבועות אך מיום ליום רואים שיפור"

המלצה על טיפול קרטוזיס פילאריס

כעשרים שנה סבלתי קשות ממחלת הקרטוזיס פילאריס בזרועות,
לאחר ששנים חשבתי שאין מרפא רופא עור מתל השומר המליץ לי על דוד כמטפל האולטימטיבי למחלה.
התחלתי וכבר בהתחלה היה ניתן לראות שינוי הדרגתי התהליך נמשך מספר שבועות אך מיום ליום רואים שיפור. השיפור מתבטא בשינוי גוון העור לגוון הטבעי והעור נהיה חלק יותר.
ממליצה בחום על דוד ועל הטיפול בקליניקה.
אני מאוד מרוצה !

הטיפול הטבעי בקרטוזיס פילאריס – איך מטפלים בתופעה?

מטרת הטיפול הטבעי היא להחזיר את הגוף לאיזון ולחזק את תהליכי הריפוי שבו.

לרוב, הטיפול יהיה מורכב ממשחות על בסיס צמחי מרפא לשימוש חיצוני, שילחלחו את העור ויזינו אותו. צד נוסף של הטיפול בשתיית צמחי מרפא בעלי השפעה מזינה וטובה לעור .

לתזונה חשיבות רבה בטיפול בקרטוזיס פילאריס, ולצד המלצות תזונה ישקול המטפל להשלים את הטיפול עם תוספי תזונה ייעודיים. כמו כן יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

הטיפול הטבעי בקרטוזיס פילאריס אינו פולשני, ללא מעורבות תרופות והוא ירוק ונקי לחלוטין. בדרך כלל בתוך שלושה חודשי טיפול יורגש שיפור משמעותי. למידע נוסף אודות הטיפול בקרטוזיס פילאריס, פנו אלינו. 

שאלות ותשובות נפוצות

 • קרטוזיס פילאריס מתבטאת בנגעים בעור – החל מנגעים בהירים שלעתים בקושי נראים אך מורגשים היטב במישוש, ועד גבשושיות או בליטות שבסיסם אדמדמם, המקנות לעור כולו גוון אדום. במקרים חמורים הגבשושיות יהפכו לדלקתיות, ואז תהפוך הקרטוזיס פילאריס לאקנה. מקרים לא מטופלים של קרטוזיס פילאריס עלולים להשאיר חותם על העור בדמות צלקת.

 • קרטוזיס פילאריס מתאפיינת ב"מרבדים" של נגעים, בדרך כלל בלחיים, בזרועות, בגב, בבטן, בגב ובעכוז.

 • קרטוזיס פילאריס נגרמת מהצטברות קרטין – חלבון המיוצר בעור ומשמש חומר בנייה לרקמות קרניות כמו שיער וציפורניים. הצטברות הקרטין סותמת את זקיקי השערות, וכאשר הסתימה של הקרטין מכסה מספר זקיקי שיער הסמוכים זה לזה, מתפתחת אותה גבשושית אופיינית.

  לעתים השערה הכלואה נותרת מתחת לגבשושית, ולעתים מצליחה לבצבץ החוצה ולהמשיך לגדול כרגיל.

 • לא. קרטוזיס פילאריס היא מחלה תורשתית, אם כי לא כל מי שהוריו לקו בה בהכרח יפתח אותה גם כן. ישנן משפחות בהן היא נפוצה וישנן משפחות בהן היא אינה קיימת.

 • בפירוש לא, וכאמור רוב הפניות בשל המחלה הן מסיבות אסתטיות.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם