רוזציאה – איך לזהות אותה, ואיך לטפל בה באופן טבעי?

דוד פרלה

 • רוזציאה היא מחלה המאופיינת בהתרחבות של כלי הדם והנימים באזור הפנים (קופרוז), אשר מלווה פעמים רבות בתחושת חום וצריבה, ונראית פעמים רבות כהסמקה חזקה היוצרת בעיה אסתטית לסובלים מהמחלה.
 • התופעה נפוצה במיוחד בקרב נשים מעל גיל 30, ולעיתים יכולה להיות מלווה בפצעים קטנים דמויי אקנה (ולכן קיבלה המחלה גם את הכינוי ״אקנה של הגיל המבוגר״). בניגוד לאקנה, הפצעים ברוזציאה יהיו ללא קומודונים שחורים ולבנים. המחלה עלולה לגרום גם לתחושות יובש חזקות באזור הפנים, גירוי של העפעפיים, הפרשות ואודם בלחמית העין. במקרים קשים יכול להופיע עיבוי ברקמות הפנים ובאזור האף (רינופימה).
 • הרפואה הסינית נותנת דגש חזק, הן באבחון והן בטיפול, לתחושות החום והיובש המאפיינות את המחלה. הטיפול ברפואה הסינית ברוזציאה מתמקד בהחזרת האיזון בין האנרגיות החמות והקרות בגוף – בעיקר קירור אזור הפנים והרגעת הנפש – מאחר שחסימות רגשיות ומצבי לחץ יוצרים חום על פי הרפואה הסינית.
רוזיצאה בפנים

רוזיצאה בפנים, התרחבות של כלי דם ומראה של הסמקה באזור הלחיים

 

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

איך מטפלים ברוזציאה? – הטיפול הטבעי: שינוי פנימי מביא לשינוי חיצוני

רוזציאה הינה מחלת עור בה המאופיינת בעודף קיצוני של אנרגיות חמות בגוף. לחום יש נטייה לעלות כלפי מעלה לאזור הפנים, ולגרום להרחבת כלי הדם – וכך נוצר מצב ההסמקה התמידי.

הטיפול הטבעי כולל מספר מרכיבים חשובים:

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

דיקור (אקופונקטורה)

בחירת נקודות דיקור בעלות השפעה מקררת כלפי איזור הפנים תעזור להורדת החום ובכך תמנע התרחבות כלי דם. כמו כן ייבחרו נקודות דיקור בעלות השפעה מרגיעה לנפש. בזמן הדיקור, שאינו כואב כמובן, הגוף מאיץ שחרור חומרים אנדורפינים התורמים לתחושת הרגיעה בגוף.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

טיפול בצמחי מרפא לשתייה

צמחים בעלי תכונות מקררות כלפי הפנים, צמחים המנקים חום מהדם וצמחים המרגיעים את הנפש. הצמחים מותאמים באופן אישי למטופל, לאחר אבחון.

לוגו לבן על רקע שקוף

שינוי תזונתי

המטופל מקבל הנחיות תזונה מפורטות ותוספי מזון המתאימים להקלה בתסמיני הרוזציאה, וכן הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

טיפול משולב

כל אלה יביאו להקלה ושיפור משמעותי במצב המחלה. ניתן במידת הצורך לשלב את הטיפול גם במקביל לטיפול הרפואי הכולל בדרך כלל אנטיביוטיקה (בבליעה או במשחות) וטיפולי לייזר.

מה משך הטיפול?

משך הטיפול משתנה בהתאם לחומרת המחלה וקצב השיפור שהינו אישי. במרבית המקרים ישנו שיפור משמעותי ביותר כבר בשבועות הראשונים לטיפול – האדמומיות ותחושות החום מופחתים וההרגשה הכללית משתפרת. עם השיפור יורדת תדירות הטיפול בדיקור, וכן מינון השתייה של צמחי המרפא.

יש לכם שאלות? למידע נוסף בנושא הטיפול ברוזציאה אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לענות.

לוגו של זכוכית מגדלת בצבע טורקיז על רקע שקוף

שאלות ותשובות נפוצות

 • לא ידוע על גורם מרכזי יחיד למחלה, וכנראה שמדובר בשילוב של מספר סיבות הגורמות להתפרצותה:

  נטייה גנטית וגורמים סביבתיים המאיצים תחושות חום והרחבת כלי דם – מאמץ גופני רב, שתיית משקאות חמים, אלכוהול, קפאין, חשיפה מרובה לשמש, מקלחות חמות, רגישות לתכשירים קוסמטיים, מזג אוויר חם, מתח.

  מתח ולחץ נפשי – רבים מהמטופלות במחלה מדווחות על החמרה בתסמיני המחלה במצבי מתח ולחץ.

  בנשים הסובלות מרוזציאה ניתן לעיתים לזהות טפיל בשם דמודקס בכמויות גבוהות מהרגיל (הטפיל קיים בעור בצורה טבעית בכמות קטנה), וחיידק הליקובקטור פילורי במעיים ברמות גבוהות מהרגיל.

 • הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם