תסמונת הפה השורף – מאפיינים וטיפול

דוד פרלה
 • תסמונת הפה השורף מופיעה בדרך כלל בנשים בגיל המעבר, המתארות תחושת שריפה בפה, בעיקר באזור הלשון ולעיתים גם בשפתיים.

 • התופעה פוגעת מאוד באיכות החיים אך איננה מסוכנת או קשורה למחלה כלשהיא (בדרך כלל בדיקה רפואית שוללת מחלות אחרות בחלל הפה, אשר נראה נורמלי לחלוטין בבדיקה). אין לדעת מתי התופעה תחלוף – לעיתים שבועות אחדים, ולעיתים אף חודשים עד מספר שנים.

 • מניסיוני בטיפול במספר גדול של מטופלות שסבלו מתסמונת הפה השורף, מדובר בתהליך שנמשך חודשיים-שלושה, כאשר כבר בשבועות הראשונים ניכרת ירידה משמעותית בתחושת השריפה בעוצמה ובתדירות עד להיעלמותה.

המלצות מטופלים ורופאים

תסמונת הפה השורף | 04.01.2015

טיפול בתסמונת הפה השורף: ״אחרי טיפול אחד הרגשתי הקלה״

המלצת מטופל שסבל מתסמונות הפה השורף

דוד שלום!

ברצוני להודות לך על הטיפול המסור והמוצלח בבעיית הפה השורף ממנה סבלתי.

הפה והלשון שרפו לי כל כך עד שהגעתי למצב בו לא יכולתי לצאת מהבית. מאדם פעיל ואוהב חברה נכנסתי למצב בו עולמי התרכז סביב הכאבים שלי בלבד.

הגעתי אליך לאחר שעברתי את כל התרופות שהרפואה יכלה להציע לי – ללא תוצאות. לא היה לי שום ניסיון בדיקור סיני, ולכן לא היו לי ציפיות רבות.

להפתעתי, כבר אחרי הדיקור הראשון הרגשתי הקלה מרובה, ואחרי עוד מספר טיפולים נעלמה השריפה לחלוטין. כבונוס נוסף ובלתי צפוי השתפרה שנתי מאוד ואינני זקוקה לכדורים.

חשוב לא פחות: הטיפול שלך נעשה תמיד בנועם ובעידוד תוך מתן הסברים ותמיכה.

תודה מקרב לב

תסמונת הפה השורף | 21.01.2014

טיפול בתסמונת הפה השורף: ״אחרי 3 טיפולים חזרתי לחייך״

המלצה על דוד פרלה - טיפול בתסמונת הפה השורף

לדוד פרלה תודה גדולה!

לקיתי במה שמכונה "תסמונת הפה הבוער". רופאי שיניים, רופאי עור, רופאי משפחה ופנימאים לא ידעו איך להתמודד עם התופעה. ניסו תרופות ממשפחות שונות כגון: הרגעה, משחות להוספת רטיבות בחלל הפה, אנטי אלרגיים ועוד ועוד.

אני המשכתי לסבול כשנה עד שרופא שיניים מומחה לרפואת הפה הפנה אותי לדוד פרלה. לאחר שלושה טיפולים (כן, כן, שלושה בלבד) הרגשתי הקלה. הנפיחות ירדה, האדמומיות כמעט נעלמה וחזרתי לחייך.

אני מודה לך מקרב לב. גם אם לא מדובר בחיים ומוות אלא 'רק' באיכות החיים שלי.

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

תסמונת הפה השורף | 21.11.2019

טיפול מומלץ בתסמנות הפה השורף: "ההטבה הורגשה תוך זמן קצר"

המלצת מטופל שסבל מתסמונת הפה השורף

מזה כמעט 10 שנים, במסגרת מחלה אוטואימונית מורכבת, אני סובלת גם מסינדרום "הפה הבוער", שמוריד איכות חיים וגורם לסבל רב.

באחד מרגעי הייאוש, לפני כחודשיים, הגעתי למרפאתו של דוד פרלה דרך מידע אינטרנטי.

מאז קיבלתי טיפול בדיקור ותוספי צמחים, והנחיות לשינויים קלים בתזונה. "הבערה" בפה כמעט לא מורגשת במשך פרקי זמן ארוכים ואני נחושה להמשיך בטיפול באמונה שלמה שזה עוזר לי.

כמובן מלוא הערכה על אופן הטיפול והיחס שמקבלת בקליניקה של דודי.

ממליצה בחום!

מהם המאפיינים של פה שורף?

התסמינים לתסמונת הפה השורף מתאפיינים בתחושת שריפה מתמדת בפה, בעיקר באזור הלשון ולעיתים גם בשפתיים, שלעיתים מלווה בתחושת יובש. בדרך כלל התחושה מתחילה בבוקר, נמשכת במהלך היום ומתעצמת בערב עד למצב של קשיי הירדמות.

הגורמים לתחושת הצריבה בפה

הסיבות ברפואה המערבית אינן ידועות. יש הסוברים שמדובר בהפרעה עצבית, או נפשית.

ברפואה הסינית מדובר בחוסר איזון גם פיזיולוגי וגם נפשי, כאשר לא ברור מה קדם למה. ברמה הפיזיולוגית מדובר בחוסר איזון במערכת העיכול שמשפיע ויוצר תחושת צריבה בפה. התחושה עצמה מחריפה את חוסר השקט הנפשי ונוצר מעגל פיזיולוגי ונפשי המזין את עצמו.

טיפול טבעי בתסמונת הפה השורף ברפואה סינית – איזון פנימי מביא לשינוי בפה

הטיפול כולל טיפולי דיקור ושתיית צמחי מרפא הניתנים לאחר אבחון ברפואה סינית. הטיפול מכוון להחזרת האיזון הפיזי והנפשי לגוף בכדי להוריד את תחושת השריפה בפה.

במחקר שפורסם באיטליה נמצאה יעילות לטיפול בדיקור בתופעת הפה השורף.
לקריאת תקציר המחקר לחצו כאן

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל.

שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם