10 השמנים הטבעיים הכי טובים לעור שלכם

שמנים טבעיים הם מתנה שקיבלנו מן הטבע, וניתן למצוא אותם בעיקר בזרעים ובפירות וירקות שיש בהם ערכים תזונתיים גבוהים. הם מלאים בחומצות שומן, ויטמינים ונוגדי חמצון, ומשפרים פלאים את מצב העור. נהוג להשתמש בהם במצבים של מחלות עור מסוגים שונים, על עור פצוע ומגורה וכן על עור יבש וסדוק, כיוון שיש בהם לחות ברמה גבוהה. כדי להפיק מהשמנים תועלות בריאותיות עבור העור שלנו, אנחנו נעשה בהם שימוש חיצוני.

10 השמנים הטבעיים הכי טובים לעור שלכם

10 השמנים הטבעיים הכי טובים לעור שלכם

 • שמן שומשום – שמן שומשום הוא אחד השמנים המעולים ביותר שיש לטבע להציע לנו. הוא מרכך את העור, מזין ומשקם אותו, ומתאים גם לטיפול בסבוריאה, פסוריאזיס ואטופיק דרמטיטיס. עבור אנשים הסובלים מעור יבש או מגורה מומלץ להשתמש בשמן על בסיס יום-יומי.
 • שמן עץ התהשמן עץ התה הוא שמן בעל תכונות אנטי בקטריאליות, ומשמש לטיפול בפצעים וכוויות, עקיצות ופריחות וכן באקנה ופסוריאזיס בדרגות חומרה שונות. כמו כן הוא בעל תכונות נוגדות פטרת ולכן גם בשימוש במצבי פטרת שונים בגוף.הוא נחשב לאחד השמנים היעילים ביותר לטיפול במחלות עור.
 • שמן שקדים – בשמן שקדים יש כמות גדולה של ויטמינים איכותיים וכמובן חומצות שומן טובות. הוא נספג בקלות בעור ומשמש לטיפול בקמטים וכתמים ונחשב למעכב את תהליך ההזדקנות של העור.
 • שמן עץ הזית – שמן שכולו בריאות – לשימוש חיצוני ופנימי כאחד. בהתמקדות על שימוש חיצוני, שמן הזית מכיל נוגדי חמצון וחומצות שומן חיוניות. הוא מזין את העור בלחות ומטפל ביובש.
 • שמן אובליפיחה – שמן אובליפיחה מכיל חומצות שומן חיוניות וויטמינים כדוגמת ויטמין A, ויטמין C, ויטמין E ועוד. הוא מאיץ התחדשות תאי עור, מסייע להחלמה של פצעים וכוויות, משמש לאיחוי רקמות וטשטוש כתמים וקמטוטים.
 • שמן אבוקדו – שמן אבוקדו הוא שמן עשיר בחומצות חיוניות ובוויטמינים רבים. הוא משמש לטיפול בעור יבש וסדוק, מחזיק את הגמישות והרעננות לעור ומסייע כדי למנוע סימני מתיחה בזמן היריון.
 • שמן חוחובה – שמן עשיר בחלבונים ובריכוז גבוה של ויטמין E וחומצות שומן חיוניות. בזכות תכונותיו, הוא חודר בקלות את שכבות העור ומשמש לטיפול בעור יבש וסדוק, מטשטש כתמים וקמטים, מגמיש את העור ועל פי עדויות מסייע לטיפול בסבוריאה.
 • שמן קוקוס – שמן הקוקוס מכיל נוגדי חמצון רבים ונחשב לאנטי פטרייתי, אנטי בקטריאלי, אנטי דלקתי ואפילו אנטי סרטני. הוא נספג היטב בעור ולכן אידיאלי לטיפול בעור יבש, מקומט ופצוע, ומצליח להרגיע עור עם כוויות חום וכוויות שמש.
 • שמן וויטמין E – שמן ויטמין E, העשיר בנוגדי חמצון, הוא מרכיב חשוב בקרמים רבים להגנה מהשמש, לטיפול בקמטים, להבהרת העור ועוד. הוא מטפל בפגעים נקודתיים בעור כדוגמת כוויות, צלקות ופצעי אקנה ומעולה לטיפול בעור יבש.
 • שמן זרעי ענבים – מכיל נוגדי חמצון מעולים, ויטמין E המועיל לבריאות העור וכמובן חומצות שומן חיוניות. נספג בקלות בעור ומזין אותו בלחות ומחזק את תאי העור ובכך שומר על עור בריא וצעיר.

אילו שימושים ניתן לעשות בשמנים טבעיים?

שימוש חיצוני בשמנים טבעיים משמעותו מריחת השמן על הגוף ו/או עיסוי של הגוף באמצעות השמן לספיגה טובה יותר. במקרים של עור יבש או סדוק, ניתן להסתפק במריחה של השמן על האזור היבש. לדוגמא, סבוריאה ופסוריאזיס של הקרקפת, מומלץ לעסות את הקרקפת עם שמן זית כדי להקל על הקשקשת והגירוד. בכל מקרה, אם התופעה היא נקודתית יש לטפל באופן נקודתי בעזרת השמן.

 

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם