אטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור)

דוד פרלה
 • אטופיק דרמטיטיס היא דלקת עור אלרגית אשר מאפייניה הם תפרחת אדומה ויבשה ואף גרד חזק שנוטה להתחזק בשעות הלילה.
 • המחלה מופיעה אצל כמעט 15% מהאוכלוסייה, ובעיקר אצל תינוקות וילדים (בין 25-30 אחוז מאוכלוסיית הילדים!). בקרב ילדים, ניתן לראות פעמים רבות גם רקע של אסטמה נשימתית ולכן המחלה קיבלה את הכינוי "אסטמה של העור".
 • הטיפול הטבעי במחלה מסייע לווסת את המערכת החיסונית, במטרה למנוע את התגובה האלרגית, ועל ידי כך להפחית ביובש בעור ומהגרד שנובע ממנו. באמצעות הטיפול הטבעי ניתן יהיה להפחית בצורך להשתמש במשחות המכילות סטרואידים, דוגמת קורטיזון, ובתופעות הלוואי שהן עלולות לגרום.
אטופיק דרמטיטיס בידיים לפני ואחרי

אטופיק דרמטיטיס חמור בידיים – לפני ואחרי 7 שבועות טיפול

תמונות לפני ואחרי טיפול

אסטמה של העור ברגליים - לפני ואחרי

לפני ואחרי חודשיים טיפול

אסטמה של העור ביד - לפני ואחרי

לפני ואחרי שבועיים טיפול

אסטמה של העור - לפני ואחרי

לפני ואחרי 6 שבועות טיפול

אסטמה של העור מרפק של תינוק - לפני ואחרי

לפני ואחרי חודש טיפול

איך נראה אטופיק דרמטיטיס ומה התסמינים?

 • גרד בעור: לרוב מתגבר בלילה, פוגע בשינה וגורם לפתיעות בעור עקב הגירוד
 • תפרחת אדומה: מעידה על תהליך דלקתי ויובש רב
 • זיהומי עור: פטריה או חיידק סטפילוקוקוס מגבירים את ההליך הדלקתי
 • יבלות ויראליות: שכיח בקרב ילדים הסובלים מאסטמה של העור
 • רגישות לעקיצות ואלרגיות למזון: עלולות לקרות בקרב ילדים שסובלים מהמחלה
 • בדומה לנזלת אלרגית, קדחת השחת או אסטמה אלרגית. פעמים רבות ניתן לראות שילוב של אחת מהמחלות הללו בחולה האטופיק דרמטיטיס, או אצל עוד בני משפחה, דבר המראה על הנטייה הגנטית לרגישות יתר של מערכת החיסון.

טיפול באטופיק דרמטיטיס

ישנן 2 גישות מרכזיות לטיפול במחלה:

 1. רפואה מערבית – הטיפול המערבי-קונבנציונלי באסטמה של העור מתמקד באמצעים להקלה על מצב העור, הגרד והפחתת הפריחה. הוא כולל לרוב משחות ייעודיות לעור, חלקן מכילות סטרואידים, ולעתים הטיפול הוא סיסטמי, כלומר באמצעות תרופות הנלקחות דרך הפה או באמצעות זריקה. מכיוון שזאת מחלה כרונית, מטרת הטיפול היא להקל ככל שניתן על המטופל, ובמיוחד בזמן התפרצות המחלה. תרופות אלו, ובמיוחד המבוססות סטרואידים, עלולות לגרום לתופעות לוואי שונות.
 2. רפואה סינית –  הרפואה הסינית מודעת למגוון הסיבות הגנטיות ולרגישות היתר של מערכת החיסון. יחד עם הכרה זו, מאבחנת הרפואה הסינית מצבים נוספים של חוסר איזון פנימי, פיזי ונפשי, אשר "תורמים" למחלה.

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

אטופיק דרמטיטיס | 24.06.2008

טיפול מומלץ לאטופיק דרמטיטיס בילדים: ״דודי הציל את הילדה ממצב כרוני של אשפוזים״

המלצה על טיפול של דוד פרלה באטופיק דרמטיטיס

הגעתי לדודי פרלה לאחר שנה וחצי של סבל גדול לילדה בת ה-3 וכמובן לכל המשפחה. הילדה שלי הוגדרה כאטופיק קשה וקיבלה את הטיפולים הקונבנציונליים הקשים ביותר – ללא הצלחה.

דודי הציל לי את הילדה ממצב כרוני של אישפוזים. המצב היום די טוב, לא עבר לחלוטין אך זכינו בילדה חיונית שלא סובלת ביום-יום, טופלה רק באמצעות צמחים שהותאמו לה.

מומלץ!

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

אטופיק דרמטיטיס | 23.07.2009

טיפול באטופיק דרמטיטיס: ״לכל הספקנים – הטיפול הזה עובד ביג טיים״

המלצה של מטופל שסבל מאטופיק דרמטיטיס

איך אני כותב מכתב המלצה? שאלתי את דודי. פשוט, הוא אמר, תכתוב בדיוק מה שקרה לך. יודע מה, אמרתי לו, זה רעיון מצוין.

הגעתי לדודי במצב של אטופיק דרמטיטיס לא קל. ניסיתי משחות שונות, זריקות קורטיזון, הומאופטיה ומה לא… באתי לדודי כמוצא אחרון ובליבי ספקות רבות. אחרי טיפול בדיקור וצמחים, המצב לפתע השתפר משמעותית. הפצעים החלו להיעלם, הגרד ירד פלאים ואפילו התחושה הכללית שלי השתפרה מאוד.

זה מקרה קלאסי של לפני/אחרי.

לפני – גרד בלתי פוסק ופגיעה באיכות החיים.

אחרי – היעלמות כמעט מוחלטת של המחלה והחלמה מהירה.

לכל הספקנים אני אומר – רפואה סינית – זה עובד ביג טיים. חבל שלא חשבתי על זה קודם. הייתי יכול לחסוך הרבה סבל.

תודה לך דודי (ותודה לסינים…)

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

אטופיק דרמטיטיס | 21.05.2014

המלצה: ״אסטמה של העור נעלמה לחלוטין״

בתנו הילה סבלה מאסטמה של העור, שבאה לידי ביטוי בכתמים אדומים בפנים ובאקזמה קשה.

לאחר מספר טיפולים החל שינוי דרמטי ביותר במצב העור, והאסטמה של העור חלפה כלא הייתה.

יצויין כי הילה סובלת מאסטמה של העור לאורך שנים, ועד היום לא חלה הטבה משמעותית כל כך ללא טיפול בסטרואידים. הטיפול המסור של דוד פרלה ייתר את הצורך בסטרואידים והשפיע באופן ניכר ומיידי.

בקיצור, מומלץ בחום.

אטופיק דרמטיטיס | 21.06.2017

טיפול מומלץ לאסטמה של העור בילדים: ״אחרי יותר משנתיים, אני כמעט ולא מתגרדת״

המלצת מטופת (בת 8) שבסלה מאטופיק דרמטיטיס

שלום,

קוראים לי מתן, אני בת שמונה וחצי ויש לי אטופיק דרמטיטיס, או בשפה המובנת יותר אסטמה של העור.

המחלה התפרצה אצלי קצת אחרי שנולדתי. בהתחלה כשהייתי תינוקת היו לי פצעים מסביב לצוואר, ומאחורי האזניים היה לי מאוד מגרד, אז גם הייתי פוצעת את עצמי כשהייתי מתגרדת והיה יורד לי דם.

אבא ואמא לקחו אותי לרופא והרופא נתן לי כל מיני משחות עם קורטיזון. המשחות היו עוזרות אבל זה היה לתקופה קצרה יחסית וכל פעם היינו צריכים להחליף משחה. ככל שגדלתי האזורים המגרדים גדלו והציקו לי מאוד. יום אחד כשהיינו אצל רופא העור, ד"ר יצחק קונפינו, הוא המליץ לנו להתייעץ עם דודי פרלה, מומחה לרפואה סינית.

הייתי בת שש כשהגענו לדודי, כולי מלאה בפצעים מגרדים. דודי נתן לנו כל מיני תכשירים של אטופיק וגם רקח לי תה צמחים שאני שותה אותו בבוקר ובערב בתוך קפסולות כי הטעם לא טעים לי בתור תה. אחרי תקופה קצרה דודי ייעץ לאמא ואבא שאני אעבור דיקור, שזה גם יכול להקל. אני קצת פחדתי מהמחטים בהתחלה, אבל אחרי שדודי דיקר את אבא שלי ואבא לא צעק ולא בכה, ראיתי שזה לא כואב והסכמתי. מה שהכי כיף זה שאחרי כל דיקור יש גם פרס מדודי.

היום אחרי יותר משנתיים, אני כמעט ולא מתגרדת. אני עדיין שותה את התה צמחים וגם את הפרוביוטיקה וכשיש לי גירוד קטן אני תכף מגיעה לדודי והוא מדקר אותי.

לפני 8 חודשים נולדה לי אחות קטנה בשם ליאם וגם היא נולדה עם אטופיק. בגיל חודש דודי כבר עשה לה דיקור. היום גם ליאם שותה תה בתוך החלב שלה ומגיעה לדודי פעמיים בשבוע לקבל דיקור.

דודי אומר שליאם אלופת הדיקור, ואני מסכימה – היא באמת אמיצה. לפעמים כשיש לליאם מלא פצעים, אמא ואבא לוקחים אותה לד"ר יצחק קונפינו כדי שהוא ייתן לה משחת קורטיזון להרגעה.

אני מאוד אוהבת את דודי, הוא נחמד ומצחיק והוא הבריא אותי. אני מקווה שגם אחותי ליאם תפסיק להתגרד בקרוב. דודי אומר שככל שליאם תגדל היא תתגרד פחות. בינתיים ליאם מגיעה לדודי לקבל דיקור ובסוף היא מקבלת הפתעה (שאני ואחותי השנייה, שלו, שומרות לה עד שתגדל).

דודי, תודה רבה!

מה כולל הטיפול הטבעי ברפואה סינית?

טיפול בדיקור

דיקור סיני אינו כואב והוא מתאים לכל גיל. הדיקור הסיני מסייע בהפחתת הדלקת, הרגעת הגרד, ויסות וחיזוק המערכת החיסונית והרגעה כללית בתוך זמן קצר.

טיפול בצמחי מרפא

פורמולות לשתייה הנרקחות אינדיבידואלית למטופל, בהתאם למצבו וחומרת המחלה. הפורמולות מבוססות על חומרים טבעיים בלבד, צמחי מרפא ייעודיים למחלה, ומסייעות בחיזוק ושיפור המערכת החיסונית, הזנת העור והורדת היובש, והפחתת הדלקת.

משחה לאסטמה של העור

משחות טבעיות המבוססות אף הן על צמחי מרפא, לא כוללות סטרואידים או כל חומר כימי אחר, המסייעות להרגעת הכאב והגרד, הפחתת הדלקת והקלה מהירה. משחה לאסטמה של העור, המורכבת מחומרים טבעיים בלבד, מסייעת באופן מוכח להפחתת תסמיני העור ותחושת הגרד.

תזונה נכונה ותוספי מזון

לאחר אבחון המטופל ולימוד אורחות חיי ושגרת התזונה שלו, ניתנו המלצות תזונתיות, כלומר, המלצה לשינוי תזונתי, כולל תוספי מזון שמותאמים לו. השינוי התזונתי הוא חיוני להקלה על אטופיק דרמטיטיס, ונמצא כי אסטמה של העור תזונה מותאמת למטופל, מסייעת רבות בתהליך הריפוי. בין תוספי המזון שניתנים בקליניקה של דוד פרלה מצויים תוספי תזונה ייחודים לקליניקה: פרוביוטיקה 20/10 ומקס כורכומין, נוגד דלקות טבעי. כמו כן, עבור תינוקות וילדים ניתן תוסף מיוחד המותאם לגילם: פרוביוטיק סטארט.

מחקר ב'שיבא': רפואה סינית הקלה באסטמה של העור. דוד פרלה טיפל ב-20 חולי אטופיק דרמטיטיס
מחקר בתל השומר מצא כי טיפול משולב של צמחי מרפא סיניים ודיקור, שיפר באופן ניכר את מצבם של חולים ב"אטופיק דרמטיטיס", אסטמה של העור. מנהל מחלקת עור: "התוצאות הפתיעו אותי, החולים היו מאד מרוצים".
למאמר המלא

הסיבות והגורמים להתפרצות אטופיק דרמטיטיס

ישנם מספר גורמים להתפרצות אהמחלה, העיקריים שבהם:

 • גנטיקה: בקרב יותר מ 70% מהחולים ישנו רקע של מחלה אלרגית בקרב בני משפחת החולה. המחלה יכולה להתבטא לא רק בתסמינים על העור, אלא לבוא לידי ביטוי גם במחלות אלרגיות אחרות, אשר מעידות על רגישות יתר של מערכת החיסון, שככל הנראה עברה בתורשה.
  ישנם מקרים בהם המחלה פוסחת על פני דור אחד ואפילו יותר. לפי מחקרים ניכר שבקרב חולים באטופיק דרמטיטיס, שאינם בעלי רקע גנטי/משפחתי, סיכויי הריפוי הם גבוהים יותר.
 • חוסר איזון במערכת החיסוןאטופיק דרמטיטיס נגרם על רקע הפרעה ביכולת הגוף להפעיל כראוי את מערכת החיסון, ובמיוחד את פעילות תאי הדם הלבנים (לימפוציטים). נתון זה בא לידי ביטוי בתהליך דלקתי שמתרחש בעור.
 • תהליך זיהומי בעור: כתוצאה מחדירת חיידקים, וירוסים ופטריות.
 • גירוי פיזי של העור: פציעת העור על ידי גירוד שלו. יובש של העור יחמיר את תחושת הגרד.
 • מזג אוויר: עונות המעבר, סתיו ואביב ואף ימי אובך וחמסין משפיעים על התפרצות אטופיק דרמטיטיס.
 • רחצה מרובה: למים יש השפעה מייבשת על העור, ולכן חשוב להשתמש בסבונים מיוחדים נותני לחות שאינם מגרים את העור. כמו כן, חשוב שלא להאריך בזמן הרחצה.
 • מתח נפשי: מחליש את מערכת החיסון וגורם לעליה בתגובה האלרגית.
 • גורמים סביבתייםלא גורמים למחלה אולם משפיעים על דרגת חומרתה, וביניהם מגע עם אלרגנים שונים כגון קרדית אבק הבית, דשא וכו'.
מאמר בביטאון ״הרפואה״ – עיתון ההסתדרות הרפואית בישראל – על יעילות הטיפול ברפואה סינית לדלקת עור אטופית
מאמר של דוד פרלה שהתפרסם בביטאון הרפואה, אוקטובר 2016 – אודות יעילות הטיפול ברפואה סינית למחלה עם סיפורו של חולה שנרפא.
להמשך קריאה

המלצות נוספות להקלה על אטופיק דרמטיטיס

בנוסף לטיפול הטבעי, או טיפול טבעי משולב עם טיפול קונבנציונלי, ישנן כמה המלצות שעשויות לסייע ולהקל על החולה במחלה. מאחר ומדובר במחלה כרונית, מספר הרגלים קלים לביצוע יסייעו לשמור על המצב ולמנוע החמרה של התסמינים:

 • חשוב מאד לשמור על היגיינה אישית, תוך כדי שמירה על לחות העור, מאחר ולמים עצמם יש תכונות מייבשות. חשוב לערוך אמבטיות קצרות ולא ממושכות, שעלולות לגרום דווקא להחרפת תחושת הגרד והסימפטומים השונים של אטופיק דרמטיטיס.
 • לאחר הרחצה חשוב מאד להזין את העור באמצעים שיחזירו לו את הלחות.
 • הקפידו על לבישת בגדים קלים ומאווררים, רצוי מכותנה מאה אחוז. ככל שהבגד אוורירי יותר, לעור קל יותר לנשום.
 • המנעו מחשיפה ישירה וממושכת לשמש. ההמלצה אינה להמנע כליל מחשיפה לשמש, אלא לעשות זאת באופן מבוקר: תוך כדי חבישת כובע, משקי שמש והזמנת העור החשוף בקרם הזנה וקרם הגנה עוצמתי.
 • המנעו מאכילת מזונות מחממים שעלולים להאיץ את התהליכים הדלקתיים. במקומם כדאי לאכול מזונות שיש להם תכונות מקררות, למשל ברוקולי, חסה, בננה, אבטיח, מלון, ירקות עליים ועוד. לרפואה הסינית יש תורה שלמה על מאכלים שיש להם השפעה על מצבו של המטופל, כאשר לכל מזון יש תכונות ומאפיינים ייחודיים לו. למידע על תזונה נכונה שתסייע לכם להתמוד עם המחלה > 

יתרונות הטיפול טבעי בקליניקה של דוד פרלה

 • ניסיון – דוד פרלה, בעל נסיון ייחודי רב שנים של טיפול טבעי עם הצלחות מוכחות בטיפול ברפואה הסינית בבעיות עור, ביניהן אסטמה של העור, הוא בעל מוניטין רב בתחום. כמו כן דוד עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים והראה את יעלות הטיפול במחקר רפואי, ואף פרסם את הספר "דלקת עור אטופית", אשר עוסק בדרכים לריפוי המחלה.
 • עבודה עם כל שכבות הגיל – הטיפול של דוד מתאים לתינוקות, ילדים ומבוגרים
 • עם הצלחות אי אפשר להתווכח – כבר שנים שדוד מסייע לסובלים מהמחלה בדרגות חומרה שונות ליהנות מאיכות חיים משופרת בעקבות הטיפולים בקליניקה.
 • התאמה טיפול ייחדוית לכל מקרה – כל מקרה נבחן לגופו ובהתאם לממצאים ולחומרת המצב מותאם טיפול אישי

מחפשים דרכים אפקטיביות ומיטיבות לשיפור האסטמה של העור? פנו עוד היום לקליניקה של דוד פרלה, ותקבלו מענה מיידי, מקצועי ועם מידע רב על המחלה, דרכי הטיפול הטבעי, והזמנה לקבלת אבחון מקצועי, מקיף ונרחב, שאחריו תיבנה לכם תוכנית טיפול אישית, המותאמת לכם, לגילכם, לאורחות ושגרת חייכם. צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

שאלות ותשובות נפוצות

 • המחלה נחשבת כמחלת ילדים שכיחה, למרות שהיא קיימת גם בקרב מבוגרים. כמעט אצל מחצית מהתינוקות החולים במחלה, היא תופיע בשנה הראשונה לחייהם ואצל שליש נוסף היא מופיעה בין גיל שנה לחמש.

  במרבית המקרים יש תהליך של שיפור עם הגדילה. המרווחים בין ההתקפים גדלים, המערכת החיסונית מתייצבת ואצל מרבית הילדים (כמעט 80%) המחלה חולפת עד גיל חמש. טיפול טבעי ברפואה סינית מזרז את תהליך ריפוי המחלה, ומוריד בצורה משמעותית מעוצמת הגרד ושטחי הפריחה.

 • לכל מטופל יש משך טיפולים אחר, אשר משתנה בהתאם לחומרת המחלה ואף קצב השיפור שהוא אישי ומשתנה בין מטופל אחד למשנהו. במרבית המקרים ניתן יהיה לחוות שיפור משמעותי כבר בשבועות הראשונים לטיפול. בזמן זה כבר יחוש המטופל הקלה, הגרד יופחת ולכן גם ייהנה משנת לילה משופרת, אזורי הפריחה והאדמומית יופחתו וההרגשה הכללית תהיה טובה ומשופרת. ככל שנרשם שיפור במצב המטופל יורדת תדירות הטיפול באמצעות דיקור ומופחת מינון שתיית צמחי המרפא.

  חשוב להבין כי הטיפול במחלה הוא לא חד פעמי אלא מותאם למצבים השונים אצל המטופל, גם בתקופות רגועות ובמיוחד בזמן התפרצות או החמרה בסימפטומים. יחד עם הנאמר, עם טיפול טבעי המרווח בין התפרצות אחרת לשנייה יגדל, והתסמינים יהיו קלים יותר, עם שיפור ניכר באיכות חיי המטופל.

 • הגישה הטיפולית בה נוקט דוד פרלה, מומחה לטיפול באמצעות הרפואה הסינית במחלות עור, ביניהן אטופיק דרמטיטיס, הוא שללא ספק ניתן ואף רצוי לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הקונבנציונלי המערבי, ובמיוחד במקרים בהם דרגת חומרת המחלה היא בינונית עד קשה.

  כל מקרה מאובחן באופן מדוקדק וקפדני בקליניקה של דוד פרלה, במטרה לספק את הטיפול הנכון והמדויק ביותר לכל מטופל, וכאמור, במידת הצורך יומלץ על הליך טיפולי משולב – מערבי וטבעי. שילוב של טיפול טבעי עם טיפול מערבי קונבנציונלי יסייע להשגת תוצאות מיטיבות ומרביות בהקלה במצב העור בזמן קצר יותר, הפחתת בצורך בנטילת תרופות שעלולות לגרום לתופעות לוואי, זירוז הליך ההחלמה הטבעי של הגוף ובמקרים של אטופיק דרמטיטיס חמור ועיקש, יסייע בהשגת מרווחים ממושכים יותר בין התפרצות מחלה אחת לשנייה.

  דוד פרלה אינו שולל, אלא מעודד, פנייה לטיפול אצל רופאי עור מערביים ואף עובד בשיתוף פעולה עם רבים מהם, במטרה לסייע ככל האפשר לחולים באסטמה של העור להגיע לרגיעה והקלה מהירים ככל האפשר.

 • לא! אטופיק דרמטיטיס היא מחלה שאינה יכולה לעבור מאדם לאדם, גם לא במגע ישיר עם החולה.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם