דמודקס: טיפול טבעי תומך ברפואה משלימה

דוד פרלה
 • הדמודקס הינו קרציון השוהה באופן קבוע בעור הפנים בקרבת נקבוביות וזקיקי השיער (דמודקס פוליקולורום) או בקרבת בלוטות החלב בפנים (דמודקס ברוויס), אך יכול להגיע גם לאברי המין והחזה.
 • ניתן לראותו במשטח עור בעזרת מיקרוסקופ או בעזרת דרמטוסקופ. הדמודקס נמצא שכיח בכמויות גדולות במחלת הרוזיציאה ונחשב פעמים רבות כאחד הסיבות להחרפת מצב העור במחלה זו. ניתן גם לראותו במחלת עור הנקראת Pityriasis folliculorum ומתבטאת באדמומיות וחספוס בעור הפנים ובדלקת עור בפנים הנקראת Demodex dermatitis.
 • טיפול בדמודקס בפנים ובשאר המקומות, יכול להתבצע במקביל לתכשירים הרפואיים הניתנים על ידי רופא העור, מכיוון שגם הטיפול הרפואי בתופעה נחשב למורכב וממושך, הטיפול התומך ברפואה סינית יכול לשפר ולזרז את ההחלמה.

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

מה גורם לדמודקס?

הסיבה לדמודקס איננה ידועה, חושדים במספר גורמים המאיצים התרבות של הקרציון בפנים: נטיה גנטית משפחתית, חיידק ההליקובקטור פילורי הנמצא במעיים וגורם לזיהום, מצבי מתח ולחץ, חשיפה ממושכת לשמש, לחום, מזונות חריפים ומקאות היוצרים חום פנימי כאלכוהול וקפאין. שימוש ממושך במשחות המכילות סטרואידים (קורטיזון).

טיפול טבעי בעזרת רפואה סינית

הטיפול כולל מספר ענפים:

 • צמחי מרפא – הניתנים בשתייה לאחר אבחון ברפואה סינית, בעלי השפעה אנטי דלקתית ומאזנת לעור הפנים.
 • דיקור – לדיקור השפעה אנטי דלקתית, מוסתת את מערכת החיסון, ומרגיעה את הנפש.
 • שינוי תזונתי – לתזונה המטיבה עם העור ומונעת דלקתיות ומצבי חום המעודדים התרבות קרציון הדמודקס. כמו כן ניתנת פרוביוטיקה ייחודית בעלת השפעה טובה על עור הפנים ובמידת הצורך תוספים נוספים.

כל שיטות טיפול אלה, ישפרו את מצב עור הפנים יזרזו את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף ויזרזו את ההחלמה הן ברוזיצאה והן בדלקת דרמטיטיס של דמודקס ופטריאזיס פוליקולרום.

למידע נוסף וקבלת טיפול מקצועי בקליניקה של דודי פרלה, האחראי מזה כ-15 שנה על הרפואה המשלימה במחלקת העור ביה"ח שיבא תל השומר, צרו קשר ונשמח לעזור.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם