דמודקס: טיפול טבעי תומך ברפואה משלימה

הכותב: דוד פרלה

הדמודקס הינו קרציון השוהה באופן קבוע בעור הפנים בקרבת נקבוביות וזקיקי השיער (דמודקס פוליקולורום) או בקרבת בלוטות החלב בפנים (דמודקס ברוויס), אך יכול להגיע גם לאברי המין והחזה.

ניתן לראותו במשטח עור בעזרת מיקרוסקופ או בעזרת דרמטוסקופ. הדמודקס נמצא שכיח בכמויות גדולות במחלת הרוזיציאה ונחשב פעמים רבות כאחד הסיבות להחרפת מצב העור במחלה זו. ניתן גם לראותו במחלת עור הנקראת Pityriasis folliculorum ומתבטאת באדמומיות וחספוס בעור הפנים ובדלקת עור בפנים הנקראת Demodex dermatitis.

מה גורם לדמודקס?

הסיבה לדמודקס איננה ידועה, חושדים במספר גורמים המאיצים התרבות של הקרציון בפנים: נטיה גנטית משפחתית, חיידק ההליקובקטור פילורי הנמצא במעיים וגורם לזיהום, מצבי מתח ולחץ, חשיפה ממושכת לשמש, לחום, מזונות חריפים ומקאות היוצרים חום פנימי כאלכוהול וקפאין. שימוש ממושך במשחות המכילות סטרואידים (קורטיזון).

טיפול טבעי בעזרת רפואה סינית

טיפול בדמודקס בפנים ובשאר המקומות, יכול להתבצע במקביל לתכשירים הרפואיים הניתנים על ידי רופא העור, מכיוון שגם הטיפול הרפואי בתופעה נחשב למורכב וממושך, הטיפול התומך ברפואה סינית יכול לשפר ולזרז את ההחלמה.

הטיפול כולל מספר ענפים:

  • צמחי מרפא – הניתנים בשתייה לאחר אבחון ברפואה סינית, בעלי השפעה אנטי דלקתית ומאזנת לעור הפנים.
  • דיקור – לדיקור השפעה אנטי דלקתית, מוסתת את מערכת החיסון, ומרגיעה את הנפש.
  • שינוי תזונתי – לתזונה המטיבה עם העור ומונעת דלקתיות ומצבי חום המעודדים התרבות קרציון הדמודקס. כמו כן ניתנת פרוביוטיקה ייחודית בעלת השפעה טובה על עור הפנים ובמידת הצורך תוספים נוספים.

כל שיטות טיפול אלה, ישפרו את מצב עור הפנים יזרזו את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף ויזרזו את ההחלמה הן ברוזיצאה והן בדלקת דרמטיטיס של דמודקס ופטריאזיס פוליקולרום.

למידע נוסף וקבלת טיפול מקצועי בקליניקה של דודי פרלה, האחראי מזה כ-15 שנה על הרפואה המשלימה במחלקת העור ביה"ח שיבא תל השומר, צרו קשר טלפוני, או מלאו הטופס המצורף, ונשמח לעזור.

 

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה