ויטיליגו (בהקת) – טיפול טבעי

דוד פרלה

 • ויטיליגו הוא מצב של היעדר תאי מלנוציטים בעור (התאים המייצרים את הפיגמנטים), שהסיבה לקיומו אינה ידועה.
 • במרבית המקרים המחלה מתפתחת במהירות עם התפשטות של כתמים לבנים על העור. התופעה יכולה להיעצר גם בצורה ספונטנית ואח"כ להתחדש שוב. בחלק מהחולים השטחים קטנים ובחלקם נרחבים.
 • המחלה יכולה להופיע בכל מקום בגוף, כאשר האזורים השכיחים הם: המרפקים, הירכיים, מסביב לפה והעיניים, פנים וכפות ידיים, בתי שחי, טבור, אברי מין ומפשעות.
 • הטיפול ברפואה הסינית נועד להחזרת האיזון הפנימי, הפיזי והנפשי, למטופל, איזון וויסות מערכת החיסון על מנת לעצור את תהליך הפגיעה בתאי הפיגמנט בעור ולהקטנת תגובות אוטואימוניות שלוקחות חלק בהתפשטות הויטיליגו.

ויטילגו טיפול טבעי

דיקור לויטילגו בפנים ניתן לראות שגם גוון השיער בזקן השתנה ללבן בגלל המחלה

 

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

ויטיליגו | 08.02.2013

טיפול טבעי מומלץ בויטיליגו: ״חל שיפור משמעותי במחלה!״

המלצה על טיפול בויטיליגו

בתי מטופלת במרפאתו של דוד כבר חצי שנה בשל מחלת הויטיליגו, בדיקור וצמחי מרפא סיניים.

מאז שהתחילה את הטיפול חל שיפור משמעותי בכתמים – ששינו את צבעם מלבן לורדרד והעור החל לחזור לצבע הטבעי שלו, ואף קיימים אזורים שזה נעלם כלא היה.

אנחנו מרוצים וממליצים בחום לסובלים מהמחלה לפנות לדודי למרפאתו לקבלת טיפול מסור ואדיב.

תודה רבה!

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

טיפול טבעי בויטיליגו באמצעות רפואה סינית

הדגש בטיפול ברפואה הסינית הוא גם בשיפור מצב העור על ידי הזנה ושיפור זרימת הדם על מנת לשקם את תאי הפיגמנט. הטיפול הטבעי כולל:

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור

הטיפול בדיקור הסיני נועד לאזן את הגוף כולו ובמיוחד לווסת את מערכת החיסון ולהרגיע את הנפש. איזון מערכת החיסון עוזר להקטנת תגובות אוטואימוניות שלוקחות חלק בהתפשטות הויטיליגו. מלבד הדיקור הכללי בגוף, טיפול בדיקור באזור עצמו של הכתמים על מנת לשפר את זרימת הדם למקום לשיקום העור.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בצמחי מרפא

המטופל מקבל תערובת צמחי מרפא אשר הותאמה לו אישית לאחר אבחון ברפואה סינית. צמחי המרפא חשובים מאוד בהחזרת האיזון לגוף ולמערכת החיסון, הרגעת הנפש ושיפור הזנת העור.

לוגו לבן על רקע שקוף

שינוי תזונתי

לתזונה בריאה ומזינה יותר לעור.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

טיפול פרוביוטי

הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10 ותוסף מקס כורכומין – נוגד הדלקת הטבעי.

החזרת הפיגמנט לאזורים הבהירים קשה יותר להשפעה ברפואה סינית אך מגיבה טוב בד"כ לטיפולים רפואיים של פוטותראפיה ותכשירים מקומיים (בהנחיית רופא העור).

בטיפול פוטותראפיה יש לשים לב לסיכון להופעת נזקי שמש ולסיכון מוגבר לסרטן העור, לכן חשוב לקבל הנחיות ברורות מרופא העור (פוטותראפיה לא מתאימה לכל סוגי העור). דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל.

החזרת האיזון הפיזי והנפשי לגוף יכול לסייע בעצירת תהליך ההתפשטות של המחלה, המוחרף פעמים רבות במצבי מתח ולחץ.

לוגו של זכוכית מגדלת בצבע טורקיז על רקע שקוף

שאלות ותשובות נפוצות

 • ישנן מספר השערות לגורמי המחלה:

  • מחלה אוטואימונית – תיאוריה הטוענת כי מדובר במחלה אוטואימונית, שבמסגרתה הגוף תוקף את תאי המלנוציט שלו.
  • גורמים תורשתיים – תיאוריה נוספת טוענת כי ייתכן ומדובר בפגם גנטי. בערך בכ-20 אחוז מהחולים ניתן למצוא קרוב משפחה החולה אף הוא במחלת הויטיליגו.
  • פגיעה בתאי עצב – תאוריה הטוענת כי הדבר נגרם מתאי עצב פגומים, המפרישים חומרים רעילים ההורסים את המלנוציטים.
  • גורמים סביבתיים – חשיפה לחומרים כימיים או קרינה.
  • מתח נפשי – ישנם דיווחים על התפרצות המחלה או החרפתה עקב טראומה נפשית – מות קרוב משפחה, תאונה, משברים בעבודה וכו'.
 • המחלה מופיעה אצל אחוז עד שני אחוז מהאוכלוסייה, חצי מהם מתחת לגיל עשרים. הבשורה הטובה היא שאצל חלק מהחולים היא יכולה להיעצר ולא להתפשט יותר.

  אצל חולים מסוימים יכולה המחלה גם בצורה ספונטנית להגיע לריפוי, בעיקר בשלביה הראשונים (או במקרים של ויטיליגו אצל ילדים), בעוד שאצל אחרים המחלה תישא אופי של התקפות עם ריפוי חלקי בלבד. בנוסף, ישנם מטופלים שאינם מגיבים לכל שיטות הטיפול, הן הרפואית והן הרפואה המשלימה.

  באופן כללי קשה לצפות את מהלך המחלה. המחלה נפוצה יותר בחולים עם רקע של חוסר איזון בבלוטת התריס (עודף וחוסר), חולי זאבת ומחלת אדיסון, ולכ-20% מהחולים יש קרוב משפחה שסובל או סבל גם הוא מוויטיליגו.

  לעיתים נדירות חוזר הצבע גם ללא טיפול כלשהו.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם