סבוריאה בגבות – טיפול טבעי ויעיל

דוד פרלה
 • אם קמתם בוקר אחד וגיליתם שיש לכם המון קשקשים בגבות שמלווים באדמומיות, שמנוניות ונשירה – אתם לא לבד. זה קורה ללא מעט אנשים, במיוחד בעונת המעבר שבין סוף החורף ותחילת האביב. ברוב המקרים מדובר בסבוריאה של הגבות.
 • קיימים תכשירים שונים המיועדים להקלה ולטיפול בסבוריאה, אך רבים מהם מכילים סטרואידים וחומרים מזיקים אחרים, שעלולים לגרום לתופעות לוואי לא פחות קשות.
 • לרפואה הסינית יש שיעור הצלחה של 80-90% בטיפול בסבוריאה, ובצמצום משמעותי של הנגעים עד לנסיגה מוחלטת שלהם לתקופות ארוכות.

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

סבוריאה | 14.09.2005

טיפול מומלץ בסבוריאה: ״רק הטיפול אצל דוד עזר להעלים את הסבוריאה״

המלצה של מטופל שסבל מסבוריאה בפנים

אני מטופלת אצל דוד פרלה ברפואה סינית מינואר 2003.

סבלתי במשך שנים מסבוריאה קשה באיזור הפנים. לאחר שנים של טיפולים לא מוצלחים אצל רופאי עור, הגעתי אל דוד פרלה. להפתעתי הנעימה רק הטיפולים שלו עזרו להעלים לחלוטין את הסבוריאה שלי.

יש לציין כי הדיקור, הנחיות התזונה המפורטות, היחס המקצועי והאכפתי עזרו מאוד. חשוב לי שידעו שיש פיתרון לבעיית הסבוריאה למי שנואש כמוני מהרפואה הקונבנציונלית.

אני אסירת תודה לדוד פרלה על הטיפול הנפלא שנתן לי.

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

סבוריאה | 08.09.2014

טיפול מומלץ באקנה עם סבוריאה שנעלמה: ״פשוט רופא קסם״

המלצה על טיפול בסבוריאה

ברצוני להודות לד״ר דוד פרלה שבזכותו נתן לי להרגיש נפלא לאחר שהיתה לי סבוריאה מלווה בפצעים בפנים.

פשוט רופא קסם.

תודה!!!

סבוריאה | 18.01.2013

המלצה על טיפול מוצלח בסבוריאה בפנים: ״אחרי חודש של טיפול המצב החל להשתפר״

המלצת מטופל שסבל מפריחה בעור הפנים

תודה!

הגעתי לטיפול אצל דודי אחרי שנה(!) שבה סבלתי מפריחות ונגעים בכל איזור הפנים.

דודי לא מיצמץ, ואחרי חודש של טיפול המצב החל להשתפר.

הידע שקיבלתי את חיי החברה שלי בחזרה (באותה שנה המעטתי לצאת מהבית) החזיר לי את החיוך לפנים. אם זאת הפעם הראשונה או השניה שלכם, יש אור בקצה המנהרה…

שנה עברה והמצב יציב ++

סבוריאה | 19.07.2013

טיפול מומלץ לסבוריאה בילדים: ״כבר אחרי שבוע חל שיפור ניכר במצב!״

המלצת מטופל שסבל מסבוריאה בראש

הגעתי עם הבן שלי לטיפול אצל דוד פרלה לאחר שסבל למעלה משנה מסבוריאה בראש. שום טיפול מערבי, שכלל מיני שמפו מיוחדים, משחות שונות ותחליבים, לא עזר. להיפך, מצב הסבוריאה רק החמיר והתפשט כמעט על כל ראשו של הבן שלי.

עד שהחלטתי לחפש פתרון אלטרנטיבי עבורו ומצאתי ברשת את דוד פרלה, שמתמחה ברפואה סינית ובבעיות עור. אמרתי לעצמי שבמצבו של הבן שלי זה שווה לנסות.

כבר אחרי טיפול של שבוע, שכלל דיקור, אבקת צמחים לשתייה, שמפו ותחליב טבעי של קמדיס (מעולים), חל שיפור ניכר במצבו!

שלושה שבועות אחרי, הראש כבר היה נקי לגמרי!!!

עבר כבר חודש מתחילת הטיפולים, ואין סימן לסבוריאה על הראש. מדהים!

סבוריאה | 24.12.2009

״הטיפול הטבעי בסבוריאה הציל אותי – מומלץ בחום!״

המלצת מטופל שסבלך מסבוריאה (מחלת עור)

לדודי הגעתי לפני כשנה בערך, בעקבות סבל רב שנגרם לי כתוצאה מסבוריאה.

לאחר ניסיונות רבים בטיפולים קונבנציונאליים ללא הועיל – הטיפול אצל דודי – דיקור + צמחי מרפא + המלצות תזונה שהותאמו לי אישית הצילו אותי, וכיום תופעת הסבוריאה נעלמה.

איני סובל מן התופעה ביום-יום, הטיפולים מרגיעים ואינם כואבים.

מומלץ בחום!

מהי סבוריאה?

סבוריאה היא דלקת עור (אקזמה), הנוטה להופיע באזורים שבהם קיימות בלוטות חלב כגון:

 • הקרקפת
 • המצח
 • הגבות
 • ושני צידי האף

מהם התסמינים של סבוריאה בגבות?

הגבות הן אחד האזורים הנפוצים להופעת נגעי הסבוריאה, כמו גם הקרקפת, המצח, צדי האף, המפשעה ובתי השחי. סבוריאה באזור הגבות מלווה לא אחת גם בנשירת שיער.

התסמינים השכיחים לסבוריאה בגבות הם:

 • במקרים קלים -הופעת קשקשת בצבע לבן או צהבהב באזור הגבות
 • אדמומיות של העור באזור הגבות
 • שמנוניות או יובש של העור באזור הגבות
 • קילופי עור
 • גרד

מה הגורמים לסבוריאה בגבות?

סבוריאה היא מחלת עור דלקתית כרונית, התוקפת כ-15% מהאוכלוסייה בדרגות קושי שונות, ונגרמת כתוצאה של הפרעה בהפרשת החלב מהבלוטות המצויות בשכבה החיצונית של העור (האפידרמיס).

הגורמים השכיחים להופעת סבוריאה הם:

 • לחץ ומתח נפשי
 • מחסור בשעות שינה
 • תזונה לקויה ולא מאוזנת
 • אלרגיה או אי סבילות לסוגי מזון שונים
 • מזג אוויר יבש במיוחד עשוי להשפיע על מצב המחלה
 • מחסור בוויטמינים מקבוצת B

הטיפול הטבעי בסבוריאה בגבות בראי הרפואה הסינית

סבוריאה היא מחלה כרונית, שמופיעה בגלים של התפרצות פעילה וביניהם תקופות שקטות שבהן המחלה רדומה. אף על פי שלא ניתן להגיע לריפוי מוחלט, הרפואה הסינית ידועה כאחת הדרכים המוכחות והיעילות ביותר להשגת תוצאות טובות בטיפול בסבוריאה.

הטיפול במרפאה יורכב מארבעה אלמנטים משלימים:

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

דיקור סיני

דיקור בדגש על נקודות המשפיעות על העור, להקלה מיידית של תופעות הקשקשת, האדמומיות והגרד; וכן נקודות המשפיעות על מערכת העיכול, שתפקודה קשור באופן ישיר למצב העור על פי הרפואה הסינית. הדיקור פועל גם להפחתת מתחים וחרדות, שנמנים על הגורמים להופעת הסבוריאה, וכן מסייע בריפוי תהליכים דלקתיים בגוף. משך הטיפול בדיקור הוא 20 דקות בכל פעם, והוא בעל השפעה מרגיעה ומאזנת, ואינו מלווה בכאב או בתופעות לוואי כלשהן.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בצמחי מרפא

צמחי המרפא הם חלק עיקרי ובלתי נפרד מהטיפול ברפואה סינית. במקרה של סבוריאה, צמחי המרפא ישמשו להורדת החום שנוצר בשל הדלקת, ולהפחתת היובש והגרד בעור. פורמולת צמחי המרפא תוכן עבור כל מטופל ומטופלת באופן אישי, ואף עשויה להשתנות במשך הזמן, בהתאם למצב ולצרכים הייחודיים שלהם.

לוגו לבן על רקע שקוף

התאמת תזונה

ברפואה הסינית יש דגש חזק על שינוי תזונתי כבסיס לריפוי עמוק של הגוף. המטופל או המטופלת יעברו אבחון שבסיומו יומלץ להם לבצע שינויים תזונתיים בהתאם למצבם הרפואי. באופן כללי, לטיפול בסבוריאה מומלץ להפחית במזונות "מחממים", כלומר מטוגנים, חריפים וכיו"ב, ולהרבות במזונות "מקררים" המרגיעים את העור. כמו כן יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

טיפול בתכשירים טבעיים

טיפול חיצוני באמצעות תכשירים המבוססים על צמחי מרפא סיניים ומיועדים להקלה מהירה על הסימפטומים של הסבוריאה, על ידי הזנת העור בלחות והרגעת התהליך הדלקתי.

טיפים להתנהלות יום-יומית עם סבוריאה בגבות

 • הקפדה על ניקיון יסודי של עור הפנים- שימוש בסבון המתאים לעור רגיש ואלרגי
 • שימוש בקרם לחות לעור הפנים
 • הקפדה על שתייה מספקת לאורך היום
 • הקפדה על תזונה בריאה ומאוזנת, אשר עשירה בוויטמינים ומינרלים
 • הגברת המזונות המכילים: חומצות שומן מסוג אומגה 3, אשר יש להן השפעה מיטיבה על תהליכים דלקתיים בגוף. אומגה 3 מצויה בדגי ים, זרעי פשתן ועוד
 • תרגול מדיטציה, יוגה  או כל פעילות גופנית לשם הפחתת לחץ

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מרביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים. לקריאה נוספת בנושא סבוריאה >>

הטיפול ברפואה סינית הוא קלאסי במקרה של סבוריאה בגבות, מאחר שמדובר במחלה שאין לה גורם אחד ברור שניתן לנטרל אותו, אלא היא נוצרת כתוצאה של שילוב גורמים שמבטאים, בשורה התחתונה, חוסר איזון כללי במערכות הגוף. לכן, נדרש טיפול מעמיק ברבדים שונים על מנת להביא לשיפור אמיתי במצב המחלה לטווח הארוך.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם