סבוריאה בצידי האף: איך לטפל בגרד ואדמומיות באופן טבעי?

דוד פרלה
 • סבוריאה היא מחלת עור דלקתית המאופיינת בנגעים אדמומיים וקשקשת עדינה על העור. הנגעים מופיעים בעיקר באיזור הפנים, באיזורים בהם יש הפרשה של בלוטות החלב, ובדרך כלל יופיעו גם בצידי האף.
 • סבוריאה באף עשויה להתפרץ בכל גיל, והיא נחשבת למחלת עור די שכיחה. היא נפוצה מאוד בקרב תינוקות עד גיל שנה ובגיל ההתבגרות, אך גם בקרב האוכלוסייה המבוגרת.
 • תדירות הופעתה של המחלה משתנה בין מטופלים והוא תלוי גם בעונות השנה, מתח נפשי, שינויים הורמונאליים ועוד.
 • טיפול טבעי ברפואה סינית מקל את תחושות הגרד והאדמומיות ועוזר בהחזרת האיזון וחיזוק הגוף והעלמת התהליכים הדלקתיים בעור.

 

לפני ואחרי 3 שבועות טיפול

סבוריאה בפנים (באף) - לפני ואחרי
סבוריאה באף

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

סבוריאה | 14.09.2005

טיפול מומלץ בסבוריאה: ״רק הטיפול אצל דוד עזר להעלים את הסבוריאה״

המלצה של מטופל שסבל מסבוריאה בפנים

אני מטופלת אצל דוד פרלה ברפואה סינית מינואר 2003.

סבלתי במשך שנים מסבוריאה קשה באיזור הפנים. לאחר שנים של טיפולים לא מוצלחים אצל רופאי עור, הגעתי אל דוד פרלה. להפתעתי הנעימה רק הטיפולים שלו עזרו להעלים לחלוטין את הסבוריאה שלי.

יש לציין כי הדיקור, הנחיות התזונה המפורטות, היחס המקצועי והאכפתי עזרו מאוד. חשוב לי שידעו שיש פיתרון לבעיית הסבוריאה למי שנואש כמוני מהרפואה הקונבנציונלית.

אני אסירת תודה לדוד פרלה על הטיפול הנפלא שנתן לי.

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

סבוריאה | 08.09.2014

טיפול מומלץ באקנה עם סבוריאה שנעלמה: ״פשוט רופא קסם״

המלצה על טיפול בסבוריאה

ברצוני להודות לד״ר דוד פרלה שבזכותו נתן לי להרגיש נפלא לאחר שהיתה לי סבוריאה מלווה בפצעים בפנים.

פשוט רופא קסם.

תודה!!!

סבוריאה | 18.01.2013

המלצה על טיפול מוצלח בסבוריאה בפנים: ״אחרי חודש של טיפול המצב החל להשתפר״

המלצת מטופל שסבל מפריחה בעור הפנים

תודה!

הגעתי לטיפול אצל דודי אחרי שנה(!) שבה סבלתי מפריחות ונגעים בכל איזור הפנים.

דודי לא מיצמץ, ואחרי חודש של טיפול המצב החל להשתפר.

הידע שקיבלתי את חיי החברה שלי בחזרה (באותה שנה המעטתי לצאת מהבית) החזיר לי את החיוך לפנים. אם זאת הפעם הראשונה או השניה שלכם, יש אור בקצה המנהרה…

שנה עברה והמצב יציב ++

סבוריאה | 19.07.2013

טיפול מומלץ לסבוריאה בילדים: ״כבר אחרי שבוע חל שיפור ניכר במצב!״

המלצת מטופל שסבל מסבוריאה בראש

הגעתי עם הבן שלי לטיפול אצל דוד פרלה לאחר שסבל למעלה משנה מסבוריאה בראש. שום טיפול מערבי, שכלל מיני שמפו מיוחדים, משחות שונות ותחליבים, לא עזר. להיפך, מצב הסבוריאה רק החמיר והתפשט כמעט על כל ראשו של הבן שלי.

עד שהחלטתי לחפש פתרון אלטרנטיבי עבורו ומצאתי ברשת את דוד פרלה, שמתמחה ברפואה סינית ובבעיות עור. אמרתי לעצמי שבמצבו של הבן שלי זה שווה לנסות.

כבר אחרי טיפול של שבוע, שכלל דיקור, אבקת צמחים לשתייה, שמפו ותחליב טבעי של קמדיס (מעולים), חל שיפור ניכר במצבו!

שלושה שבועות אחרי, הראש כבר היה נקי לגמרי!!!

עבר כבר חודש מתחילת הטיפולים, ואין סימן לסבוריאה על הראש. מדהים!

סבוריאה | 24.12.2009

״הטיפול הטבעי בסבוריאה הציל אותי – מומלץ בחום!״

המלצת מטופל שסבלך מסבוריאה (מחלת עור)

לדודי הגעתי לפני כשנה בערך, בעקבות סבל רב שנגרם לי כתוצאה מסבוריאה.

לאחר ניסיונות רבים בטיפולים קונבנציונאליים ללא הועיל – הטיפול אצל דודי – דיקור + צמחי מרפא + המלצות תזונה שהותאמו לי אישית הצילו אותי, וכיום תופעת הסבוריאה נעלמה.

איני סובל מן התופעה ביום-יום, הטיפולים מרגיעים ואינם כואבים.

מומלץ בחום!

מהם הגורמים להופעת סבוריאה בצידי האף?

הסיבות לתופעה מגוונות וישנם מנגנונים רבים התורמים למחלה. אחד מן הגורמים המרכזיים קשור בתגובה הדלקתית שמייצר העור בצידי האף לפטריה שבאה במגע עם ההפרשות השומניות של בלוטות החלב.

גורמים נוספים לסבוריאה באף:

 • גורמים סביבתיים, כמו מזג אויר, חילופי עונות, יובש, חום ולחות.
 • אלרגנים מהסביבה או ממזון מסוים.
 • מערכת חיסון חלשה.
 • שינויים הורמונאליים, אופייני לנשים בהריון או מבוגרות.
 • מתח ולחץ נפשיים.

סבוריאה באף – טיפול טבעי לפי הרפואה הסינית

כל טיפול טבעי לעור הנשען על עקרונות הרפואה הסינית, בפרט סבוריאה בצידי האף, יתחיל באבחון מקיף ויסודי של המטופל. האבחון עוזר בזיהוי הגורמים להתפרצות המחלה והתסמינים הספציפיים שהחולה מגלה, על מנת להעניק לו טיפול מותאם אישית המשלב בין גוף ונפש.

הטיפול כולל בדרך כלל טכניקות של דיקור סיני, שימוש בצמחי מרפא ומשחות טבעיות ולעיתים גם המלצות לשינוי בתזונה או באורח החיים.

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור

הדיקור נעשה באמצעות מחטים וזעירות בתהליך שאינו פולשני, ומביא לתוצאות מיידיות. טכניקות הדיקור מסייעות לחיזוק הגוף והחזרת האיזון הטבעי למערכות השונות. כמו כן, מסייע הדיקור בהעלמת הדלקתיות בעור, ובהרגעת נפש המטופל.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בצמחי מרפא

בקליניקה של דוד פרלה נעשה שימוש בתרכובות ייחודיות הנרקחות בהתאמה אישית למטופל. צמחי המרפא הם לשימוש פנימי או חיצוני כתלות במצבו של המטופל. הצמחים עוזרים בהפחתת תהליכי הדלקת והחום בגוף, והקלת תסמיני הגרד והאדמומיות בצידי האף.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות על בסיס תמציות צמחים

המשחות מבוססות גם הן על צמחי מרפא אופייניים לרפואה הסינית, והם עוזרים בהרגעת הנגעים בצידי האף והחזרת הלחות והחיוניות לעור.

לוגו לבן על רקע שקוף

תזונה ותוספי מזון

לפי הרפואה הסינית, בעיות במערכת העיכול הן תמונת ראי לתהליכי חוסר איזון במערכות אחרות בגוף. לכן, ההיבט התזונתי של הטיפול הוא קריטי להצלחתו. המטופל יקבל תוספי תזונה, כמו פרוביוטיקה, והנחיות נוספות לבניית תפריט יומי מאוזן שיעזור לו בשיקום מערכת העיכול והחזרת האיזון לגוף.

שילוב הטיפול הטבעי יחד עם הרפואה המערבית

בדרגות חומרה קשות יותר של סבוריאה באף, מומלץ לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך לטיפול הקונבציונאלי להקלה מהירה ויעילה במחלה.

לעומת הטיפול הטבעי, טיפול מערבי יהיה נקודתי יותר ולרוב יכלול מריחת משחות על בסיס סטרואידי או קורטיזוני (יתרונן בכך שהן עובדות מהר יותר ממשחות טבעיות ובכך מונעות זיהום משני, וחסרונן בתופעות הלוואי שלהן – תגובת החזרתיות לאחר השימוש והשפעתן על עובי  העור – יותר דק), ומריחת קרמים להענקת לחות מוגברת לעור.

הטיפול ברפואה הסינית יביא למצב בו הצורך בשימוש במשחות המכילות קורטיזון יהיה מופחת, עד למצב בו הגוף נמצא באיזון ובו אין צורך במשחות עם תופעות לוואי.

האם אפשר למנוע סבוריאה באף?

לצד חיזוק המערכת החיסונית והרגעת הנפש כתהליכים מונעים, מומלץ להשתמש בתכשירי היגיינה ללא אלרגניים (שמפו וסבון), להקפיד על ליחוח קבוע של איזור האף, ולהימנע מאכילת מזון שומני או מעובד, כמו גם סוכר לבן ומאכלים חריפים.

במקביל, מומלץ לצרוך הרבה ירקות ירוקים, דגנים מלאים וקטניות שעוזרים בהפחתת תהליכי הדלקתיות.

דוד פרלה בעל ניסיון רב בטיפול טבעי במחלות עור לפי הרפואה הסינית המסורתית. לשאלות נוספות והתייעצות לגבי תהליך הטיפול בסבוריאה באף וקביעת תורים, אתם מוזמנים ליצור קשר.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם