סבוריאה תינוקות טיפול טבעי – ללא תופעות לוואי

דוד פרלה
 • אחת ממחלות העור הנפוצות אצל תינוקות היא סבוריאה דרמטיטיס, דלקת עורית אשר פוגעת בכ-15% מהאוכלוסייה – כשליש מהם תינוקות עד גיל שנה.
 • הגוף הפעוט, הקטן והעדין מגיב מצוין לטיפול טבעי, ומכיוון שמדובר בטיפול נקי מכל תוספת מלאכותית, הוא מומלץ ביותר בקרב תינוקות.
 • במסגרת הטיפול ברפואה הסינית, יקבל הפעוט טיפול במשחות חיצוניות טבעיות לחלוטין, אשר יזינו את העור, יחזירו לו לחות וימנעו פגיעה נוספת בו.

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

סבוריאה | 14.09.2005

טיפול מומלץ בסבוריאה: ״רק הטיפול אצל דוד עזר להעלים את הסבוריאה״

המלצה של מטופל שסבל מסבוריאה בפנים

אני מטופלת אצל דוד פרלה ברפואה סינית מינואר 2003.

סבלתי במשך שנים מסבוריאה קשה באיזור הפנים. לאחר שנים של טיפולים לא מוצלחים אצל רופאי עור, הגעתי אל דוד פרלה. להפתעתי הנעימה רק הטיפולים שלו עזרו להעלים לחלוטין את הסבוריאה שלי.

יש לציין כי הדיקור, הנחיות התזונה המפורטות, היחס המקצועי והאכפתי עזרו מאוד. חשוב לי שידעו שיש פיתרון לבעיית הסבוריאה למי שנואש כמוני מהרפואה הקונבנציונלית.

אני אסירת תודה לדוד פרלה על הטיפול הנפלא שנתן לי.

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

סבוריאה | 08.09.2014

טיפול מומלץ באקנה עם סבוריאה שנעלמה: ״פשוט רופא קסם״

המלצה על טיפול בסבוריאה

ברצוני להודות לד״ר דוד פרלה שבזכותו נתן לי להרגיש נפלא לאחר שהיתה לי סבוריאה מלווה בפצעים בפנים.

פשוט רופא קסם.

תודה!!!

סבוריאה | 18.01.2013

המלצה על טיפול מוצלח בסבוריאה בפנים: ״אחרי חודש של טיפול המצב החל להשתפר״

המלצת מטופל שסבל מפריחה בעור הפנים

תודה!

הגעתי לטיפול אצל דודי אחרי שנה(!) שבה סבלתי מפריחות ונגעים בכל איזור הפנים.

דודי לא מיצמץ, ואחרי חודש של טיפול המצב החל להשתפר.

הידע שקיבלתי את חיי החברה שלי בחזרה (באותה שנה המעטתי לצאת מהבית) החזיר לי את החיוך לפנים. אם זאת הפעם הראשונה או השניה שלכם, יש אור בקצה המנהרה…

שנה עברה והמצב יציב ++

סבוריאה | 19.07.2013

טיפול מומלץ לסבוריאה בילדים: ״כבר אחרי שבוע חל שיפור ניכר במצב!״

המלצת מטופל שסבל מסבוריאה בראש

הגעתי עם הבן שלי לטיפול אצל דוד פרלה לאחר שסבל למעלה משנה מסבוריאה בראש. שום טיפול מערבי, שכלל מיני שמפו מיוחדים, משחות שונות ותחליבים, לא עזר. להיפך, מצב הסבוריאה רק החמיר והתפשט כמעט על כל ראשו של הבן שלי.

עד שהחלטתי לחפש פתרון אלטרנטיבי עבורו ומצאתי ברשת את דוד פרלה, שמתמחה ברפואה סינית ובבעיות עור. אמרתי לעצמי שבמצבו של הבן שלי זה שווה לנסות.

כבר אחרי טיפול של שבוע, שכלל דיקור, אבקת צמחים לשתייה, שמפו ותחליב טבעי של קמדיס (מעולים), חל שיפור ניכר במצבו!

שלושה שבועות אחרי, הראש כבר היה נקי לגמרי!!!

עבר כבר חודש מתחילת הטיפולים, ואין סימן לסבוריאה על הראש. מדהים!

סבוריאה | 24.12.2009

״הטיפול הטבעי בסבוריאה הציל אותי – מומלץ בחום!״

המלצת מטופל שסבלך מסבוריאה (מחלת עור)

לדודי הגעתי לפני כשנה בערך, בעקבות סבל רב שנגרם לי כתוצאה מסבוריאה.

לאחר ניסיונות רבים בטיפולים קונבנציונאליים ללא הועיל – הטיפול אצל דודי – דיקור + צמחי מרפא + המלצות תזונה שהותאמו לי אישית הצילו אותי, וכיום תופעת הסבוריאה נעלמה.

איני סובל מן התופעה ביום-יום, הטיפולים מרגיעים ואינם כואבים.

מומלץ בחום!

מהי סבוריאה בתינוקות?

סבוריאה תינוקות היא מחלת עור בה בלוטות החלב מפרישות כמות מוגברת של שומן אל העור. המחלה לרוב מתבטאת בהופעת עור יבש, קשקשים, ואדמומיות באזור הפנים והקרקפת וקפלי גופו של התינוק (כגון: בית שחי, מפשעות). סבוריאה בתינוקות עשויה להופיע זמן קצר אחר הלידה, ועשויה להימשך עד גיל 12 חודשים.

מהם הסימפטומים לסבוריאה בקרב תינוקות?

התסמינים העיקריים לסבוריאה אצל תינוקות הם:

 • פריחה אדמומית ועור מחוספס למגע.
 • פריחה צהבהבה, שומנית ויבשה על עור הקרקפת. לעתים, בשבועות הראשונים לחייו, מתפתחת על עור הקרקפת של התינוק אותה "קליפה" שבוודאי מוכרת להורים רבים.
 • קשקשת.
 • נשירת שיער – השומן שעל העור חוסם את כניסת האוויר, והדבר עלול להוביל לנשירת שיער כיוון שאוויר לא מגיע אל שורשי השיער, והם מתים ונושרים.
 • תחושת גרד קל.

מהם הגורמים להופעת המחלה אצל תינוקות?

בקרב תינוקות ופעוטות, נהוג לייחס את הופעת המחלה למעבר הורמונים במהלך ההריון מהאם לעובר. ההורמונים עוברים לעובר דרך השלייה, ועלייה ברמה שלהם בגוף העובר גורמת לפעילות מוגברת של בלוטות החלב אצל התינוק, ולהופעת תסמיני הסבוריאה.

טיפול בסבוריאה לתינוקות

ככלל, בקרב תינוקות ופעוטות אין לטפל בסבוריאה בתרופות חזקות על בסיס סטרואידים או אנטיביוטיקה. בטיפול המקובל יש לשים לב לכמה דגשים:

 • היגיינה
 • מומלץ לשטוף בעדינות את שיער ראשו וקרקפתו של התינוק בכדי למנוע הצטברות של קשקשים.
 • עיסוי ראשו של התינוק בשמן תינוקות או בשמן זית על-מנת לרכך את הקשקשים.
 • סירוק שיער ראשו של התינוק בעזרת מברשת רכה.
 • לחות – חשוב לשמור על עור התינוק לח ושמנוני, כדי שלא יסבול מהיובש שהופיע עליו. העדיפו מוצרי היגיינה כמו שמן לאמבט וסבון ושמפו מיוחדים אשר מחזירים לעור את הלחות והשמנוניות החיוניים לו ומרגיעים את הגירוי בעור הנגוע.
 • תזונה – אם התינוק אוכל מזון מוצק, העדיפו שומן מן הצומח, כמו זיתים, טחינה, אבוקדו ועוד.

יתרונות הטיפול הטבעי לתינוקות

 • הגוף הפעוט, הקטן והעדין מגיב מצוין לטיפול טבעי, ומכיוון שמדובר בטיפול נקי מכל תוספת מלאכותית, הוא מומלץ ביותר בקרב תינוקות.
 • במסגרת הטיפול ברפואה הסינית, יקבל הפעוט טיפול במשחות חיצוניות טבעיות לחלוטין, אשר יזינו את העור, יחזירו לו לחות וימנעו פגיעה נוספת בו.
 • בהתאם לצורך, יעבור גם דיקור קל שיסייע להחזיר את זרימת הדם לאיזון. הדיקור אינו כואב ובקושי מורגש. במקרה הצורך, ואם הפעוט כבר גדול דיו, יישקל לטפל בו גם באמצעות צמחי מרפא, כל הדרך עד להחלמה מלאה.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

 

 

 

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם