פסוריאזיס גוטטה – טיפתית

דוד פרלה
 • פסוריאזיס גוטטה הוא הסוג השני הנפוץ ביותר של פסוריאזיס, ומאופיין בכתמים קשקשים אדומים קטנים על גבי העור המזכירים בצורתם טיפות (גוטטה – טיפה בלטינית), מכאן גם הכינוי של המחלה בעברית, "פסוריאזיס טיפתי".
 • הכתמים עצמם עלולים להיות מלווים בקשקשת בגוון כסוף ומתמקדים באזור הגפיים והגו, אך לעיתים עשויים להופיע גם באזור הקרקפת. המחלה תוקפת לרוב צעירים עד גיל 30.
 • הטיפול הטבעי בפסוריאזיס מזרז את יכולת החלמת הגוף מהמחלה, ומזרז את נסיגת הנגעים מהעור, הורדת האדמומיות, הדלקתיות והגרד והשבת הרגיעה הנפשית.
פסוריאזיס ברגל - לפני ואחרי

לפני ואחרי חודשיים טיפול

תמונות לפני ואחרי טיפול

פסוריאזיס חמור בקרקפת טיפול טבעי

לפני ואחרי חודשיים טיפול

פסוריאזיס בקרקפת

לפני ואחרי חודש וחצי טיפול

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

פסוריאזיס | 21.11.2010

המלצה על טיפול יעיל בפסוריאזיס: ״הטיפול שנתת לבתי פשוט עובד!״

המלצת מטופל שסבל שנתיים מפסוריאזיס

דוד יקר,

רצינו להודות לך על הטיפול.

היה יעיל וגם נעים!

בתנו אובחנה לפני כשנתיים עם מחלת פסוריאזיס. הגענו אליך אחרי מספר לא מבוטל של טיפולים רפואיים קונבנציונליים, שממש לא הועילו, ורק הגבירו את חוסר האונים שלנו.

בעלי רופא, ובמשפחתנו מאז ומעולם דבקנו ברפואה המערבית. אני מודה שהגענו אליך סקפטיים, אבל היינו כל כך מיואשים שהסכמנו לנסות, וטוב שכך.

היום אני יודעת שהסקפטיות מיותרת, הטיפול שנתת לבתי פשוט עובד!

בטווח של כחצי שנה, הפסוריאזיס נעלם, והטיפול עצמו כלל חומרים טבעיים ומחזקים, שגם זה חשוב ומרגיע.

מאחלים לך כל טוב והרבה תודה!

פסוריאזיס | 08.01.2009

טיפול טבעי מומלץ לפסוריאזיס: ״אין מילים בפי להודות לך על השיפור באיכות החיים!״

המלצה על הטיפופול של דוד פרלה - פסוריאזיס

לדודי פרלה,

רציתי להודות לך על הטיפול. התוצאות מדהימות!

אני חולה בפסוריאזיס מגיל 14, וכבר השלמתי עם כך שאצטרך לסבול מן המחלה תמיד. הגעתי אליך אחרי שהטיפולים הקונבנציונליים הפסיקו להשפיע, ואחרי כמה טיפולים בלבד נעלמו הסימנים כמעט לגמרי – מצב שמאז התפרצות המחלה מעולם לא הגעתי אליו. אפילו הטיפול שתומך בדיקור – השמפו והמשחות – נעימים לאין ערוך מאלו שהשתמשתי בהם עד עתה.

אין מילים בפי להודות לך על השיפור באיכות החיים!

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

פסוריאזיס | 16.09.2014

טיפול מומלץ בפסוריאזיס בילדים: ״כבר לא נזקקים למשחות הסטרואידיות״

המלצה על טיפול בפסוריאזיס

רק לפני חודש וחצי הגעתי אליך עם בתי בת ה-4, שהיתה בהתפרצות פסוריאזיס ואני לא מאמינה שכבר אנחנו לא נזקקים למשחות הסטרואידיות, הודות לטיפול המקצועי.

יישר כח!

פסוריאזיס | 27.12.2012

טיפול מומלץ בפסוריאזיס: ״נס שקרה לי״

המלצה של מטופל שסבל מפסוריאזיס למעלה מ 20 שנה

אני בת 39 וסובלת מפסוריאזיס מגיל 15. לאורך השנים המחלה הלכה והתפשטה לאזורים שונים בגוף, וחוויתי אכזבה רבה מהטיפולים הקונבנציונאליים ומיחסם של הרופאים לעניין.

לאחרונה החלטתי לנסות רפואה אלטרנטיבית והגעתי למרפאתו של דוד פרלה. התחלתי בטיפול שכלל דיקור אחת לשבוע, טיפול בצמחי מרפא, שינוי תזונתי ותכשירים חיצוניים למריחה על העור, שכולם מבוססים על צמחים.

כיום, כחודשיים לאחר תחילת הטיפול, אני מרגישה שינוי עצום במחלה ובתחומים נוספים של חיי. המחלה נסוגה ממרבית האיזורים בגוף והיכן שיש לה עוד זכר, הוא זכר קל בלבד. הפסקתי בהדרגה להשתמש בתכשירים הרפואיים (המבוססים על סטרואידים) וכיום אני משתמשת בתכשירים הטבעיים בלבד, וגם בהם תדירות השימוש הולכת ופוחתת. אני כמעט לא סובלת מגרד, וגם הקשקשת שממנה סבלתי באזור הקרקפת נעלמה לחלוטין.

לראשונה בחיי אני מרגישה שיש לי דרך להתמודד עם המחלה וזה נותן המון תקווה. מעבר לכך, אני מרגישה שהטיפול משפיע על חיי בדרכים רבות נוספות. אני נינוחה יותר, רגועה, מאושרת ומרגישה כאילו משהו בתוכי נפתח והשתחרר. עוד לפני שהגעתי לטיפול הייתי מודעת מאוד לעצמי וקשובה לגוף ולנפש, אבל הטיפול כאילו השלים את החוליה החסרה.

בנוסף, אם פה ושם מציק לי משהו בנוסף לפסוריאזיס – כגון אף סתום, מפרק כואב או תופעות אחרות – במרבית המקרים הטיפול מצליח לעזור גם לתופעות אלה. מבחינתי, הטיפול הזה הוא נס שקרה לי.

פסוריאזיס | 27.08.2014

טיפול מומלץ בפסוריאזיס: ״תודה לדוד על שיפור החיים שלי!״

המלצה של מטופל שסבל מפסוריאזיס חמור ברגל

אני רוצה לומר תודה ענקית על שיפור החיים שלי בזכותך. ולמה אני מתכוונת: 20 שנה, קיץ אחר קיץ, לא דרכתי על כל כף הרגל שלי. כלומר, התהלכתי על קצות האצבעות וזאת בשל כאבים נוראיים של פצעים בכפות הרגליים עקב הפסוריאזיס.

הקיץ הזה סוף סוף אני מצליחה ללכת על כל כף הרגל. אחרי טיפול של חודשיים, כפות הרגליים שלי חלקות, רכות ללא פצעים וסדקים וללא גירודים. אני יכולה ללכת עם כפכפים מבלי שאנשים ישאלו "מה יש לך ברגליים? זה נורא…".

לא ידעתי עד כמה כפות הרגליים משמעותיות לחיים טובים ובריאים. אני מתהלכת בעולם כמו כולם וזה ממש לא מובן מאליו…

תודה רבה מכל הלב!

כמו במקרה של פסוריאזיס בקרקפת ושאר סוגי הפסוריאזיס, גם כאן מדובר במחלה אוטואימונית, כלומר, מחלה בה הגוף תוקף את עצמו וישנו ריבוי מהיר של תאי קשקש בשכבת האפידרמיס החיצונית של העור ושל כלי דם בשכבה העמוקה יותר, הדרמיס (תאי הקשקש גורמים כמובן לקשקשת ואילו התרחבות כלי הדם גורמים לתפרחת האדומה ולדלקת).

טיפול טבעי בפסוריאזיס גוטטה באמצעות הרפואה הסינית

הרפואה הסינית מכירה בגורמים השונים לפסוריאזיס טיפתי, כולל הגורמים הגנטיים והאוטואימוניים, אך מתרכזת בראש ובראשונה בהשבת האיזון הפיזי והנפשי אל המטופל על מנת להקל על הדלקת ועל התסמינים הנלווים אליה. ויסות המערכת החיסונית באמצעות הטיפול מאפשר להוריד את התגובה האוטואימונית של הגוף ולהפחית את השימוש במשחות המבוססות על סטרואידים.

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

דיקור סיני

הדיקור הסיני אינו כואב ולמעשה משחרר אנדורפינים (משככי כאבים טבעיים), מותאם לגילו של המטופל ולאזור הדורש טיפול. בנוסף, הוא תורם להפחתה באדמומיות ובקשקשת הנלווית אליה ומשרה אווירה כללית של רגיעה.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

צמחי מרפא לשתיה

מזינים את העור שנוטה להתייבש, ובנוסף לכך מורידים את החום והלחות הפנימיים ממערכת העיכול. יש לציין כי הרכב הצמחים משתנה ממטופל למטופל ואף משלב אחד בטיפול למשנהו.

לוגו לבן על רקע שקוף

שינוי תזונתי

לאחר בדיקת מצבו הפרטני של המטופל, לעיתים יינתנו המלצות נוספות לשימוש בתוספי תזונה כדוגמת אומגה 3, וביוכורכומין אשר להם השפעה אנטי דלקתית. כמו כן יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות חיצוניות

כוללות בנוסף לצמחי מרפא גם רכיבים שומניים המוסיפים לעור לחות ומשמנים אותו, ללא סטרואידים. שינוי תזונתי ותוספי מזון – מזונות מטוגנים, תעשייתיים, כמו גם משקאות חריפים ובעלי אחוז קפאין גבוה ידועים ככאלו התורמים להתחממות מערכת העיכול ועידוד הדלקת. במהלך הטיפול מקבל המטופל הנחיות לשינוי הרגלים תזונתיים כגון מעבר לאכילת אוכל מבושל ומזונות "קרים" או "נייטרלים" כגון פירות, ירקות, קטניות וכאלו המכילים חיטה מלאה.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

 

הגורמים לפסוריאזיס טיפתי

נראה כי אחד הגורמים למחלה הוא שילוב בין גנטיקה לבין פגיעה בעור או מחלות אחרות שהן בעצם הטריגר המביא להתפרצותה. לדוגמה, ידוע שהמחלה נוטה להתפרץ לאחר הידבקות בדלקת גרון סטרפטוקוקית אצל ילדים. גם זיהום חיידקי או נגיפי ומחלות אחרות כמו למשל אבעבועת רוח ואפילו פגיעה פיזית בעור (כוויות, עקיצות וכו') יכולות להוות טריגר במצבים מסוימים.

גנטיקה – שליש מהחולים יודעים לספר על בן משפחה נוסף החולה במחלה ואצל תאומים זהים, הסיכוי כבר עולה ל – 70%!

קבוצה נוספת הנמצאת בסיכון היא בעלי מערכת חיסונית חלשה כמו חולי סרטן או איידס.

גורם נוסף וידוע למחלה הוא מתח נפשי, כאשר המתח הנפשי עלול להגביר את הסימפטומים ולהביא להחמרה במצב החולה אצל 40 עד 60 אחוז מן החולים. למעשה, סביר להניח שלמצבים אלו ישנה השפעה לרעה על מערכת החיסון ולכן גם על התרבות הקשקשים והתפרחת.

הרפואה הסינית מזהה בנוסף גם מצבים של חוסר איזון פיזי ונפשי בגוף ככאלו היוצרים חום במערכת העיכול, חום שבסופו של דבר עולה אל פני השטח, מפריע לזרימת הדם ומזרז את היווצרות הדלקת.

הטיפול הסיני מזרז את נסיגת הנגעים מהעור, הורדת האדמומיות, הדלקתיות והגרד והשבת הרגיעה הנפשית.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם