פסוריאזיס (ספחת) – טיפול טבעי ויעיל

 • פסוריאזיס (ספחת) היא מחלת עור אוטואימונית, שמתבטאת בנגעים ופצעים על העור, בעור אדמומי, דלקתי ומחוספס ועליו קשקשת לבנה ועבה.
 • הטיפול בפסוריאזיס ברפואה הסינית, שכולל דיקור ושימוש במשחות על בסיס טבעי, מתמקד בהחזרת הגוף לאיזון ולתפקוד מלא, תוך שיפור במצב העור, העלמת היובש והפצעים והפסקת הגרד.
 • הטיפול בפסוריאזיס מתבצע לאחר אבחון מקיף ומדוקדק, וכולל דיקור סיני, התאמת צמחי מרפא, משחות על בסיס טבעי ובמקרה הצורך גם שינוי תזונתי ותוספי תזונה.
פסוריאזיס חמור בכף יד

תמונות לפני ואחרי טיפול

פסוריאזיס ברגל

פסוריאזיס ברגליים לפני ואחרי חודשיים טיפול

פסוריאזיס בידיים

פסוריאזיס בכף היד – לפני ואחרי חודש וחצי טיפול

פסוריאזיס ברגל - לפני ואחרי

לפני ואחרי חודשיים טיפול

פסוריאזיס באצבעות בידיים

לפני ואחרי חודש וחצי טיפול

פסוריאזיס בקרקפת

לפני ואחרי חודש וחצי טיפול

פסוריאזיס חמור בקרקפת טיפול טבעי

לפני ואחרי חודשיים טיפול

לפני ואחרי חודשיים טיפול

לפני ואחרי שלושה חודשי טיפול

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

פסוריאזיס | 21.11.2010

המלצה על טיפול יעיל בפסוריאזיס: ״הטיפול שנתת לבתי פשוט עובד!״

המלצת מטופל שסבל שנתיים מפסוריאזיס

דוד יקר,

רצינו להודות לך על הטיפול.

היה יעיל וגם נעים!

בתנו אובחנה לפני כשנתיים עם מחלת פסוריאזיס. הגענו אליך אחרי מספר לא מבוטל של טיפולים רפואיים קונבנציונליים, שממש לא הועילו, ורק הגבירו את חוסר האונים שלנו.

בעלי רופא, ובמשפחתנו מאז ומעולם דבקנו ברפואה המערבית. אני מודה שהגענו אליך סקפטיים, אבל היינו כל כך מיואשים שהסכמנו לנסות, וטוב שכך.

היום אני יודעת שהסקפטיות מיותרת, הטיפול שנתת לבתי פשוט עובד!

בטווח של כחצי שנה, הפסוריאזיס נעלם, והטיפול עצמו כלל חומרים טבעיים ומחזקים, שגם זה חשוב ומרגיע.

מאחלים לך כל טוב והרבה תודה!

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

פסוריאזיס | 08.01.2009

טיפול טבעי מומלץ לפסוריאזיס: ״אין מילים בפי להודות לך על השיפור באיכות החיים!״

המלצה על הטיפופול של דוד פרלה - פסוריאזיס

לדודי פרלה,

רציתי להודות לך על הטיפול. התוצאות מדהימות!

אני חולה בפסוריאזיס מגיל 14, וכבר השלמתי עם כך שאצטרך לסבול מן המחלה תמיד. הגעתי אליך אחרי שהטיפולים הקונבנציונליים הפסיקו להשפיע, ואחרי כמה טיפולים בלבד נעלמו הסימנים כמעט לגמרי – מצב שמאז התפרצות המחלה מעולם לא הגעתי אליו. אפילו הטיפול שתומך בדיקור – השמפו והמשחות – נעימים לאין ערוך מאלו שהשתמשתי בהם עד עתה.

אין מילים בפי להודות לך על השיפור באיכות החיים!

פסוריאזיס | 16.09.2014

טיפול מומלץ בפסוריאזיס בילדים: ״כבר לא נזקקים למשחות הסטרואידיות״

המלצה על טיפול בפסוריאזיס

רק לפני חודש וחצי הגעתי אליך עם בתי בת ה-4, שהיתה בהתפרצות פסוריאזיס ואני לא מאמינה שכבר אנחנו לא נזקקים למשחות הסטרואידיות, הודות לטיפול המקצועי.

יישר כח!

פסוריאזיס | 27.12.2012

טיפול מומלץ בפסוריאזיס: ״נס שקרה לי״

המלצה של מטופל שסבל מפסוריאזיס למעלה מ 20 שנה

אני בת 39 וסובלת מפסוריאזיס מגיל 15. לאורך השנים המחלה הלכה והתפשטה לאזורים שונים בגוף, וחוויתי אכזבה רבה מהטיפולים הקונבנציונאליים ומיחסם של הרופאים לעניין.

לאחרונה החלטתי לנסות רפואה אלטרנטיבית והגעתי למרפאתו של דוד פרלה. התחלתי בטיפול שכלל דיקור אחת לשבוע, טיפול בצמחי מרפא, שינוי תזונתי ותכשירים חיצוניים למריחה על העור, שכולם מבוססים על צמחים.

כיום, כחודשיים לאחר תחילת הטיפול, אני מרגישה שינוי עצום במחלה ובתחומים נוספים של חיי. המחלה נסוגה ממרבית האיזורים בגוף והיכן שיש לה עוד זכר, הוא זכר קל בלבד. הפסקתי בהדרגה להשתמש בתכשירים הרפואיים (המבוססים על סטרואידים) וכיום אני משתמשת בתכשירים הטבעיים בלבד, וגם בהם תדירות השימוש הולכת ופוחתת. אני כמעט לא סובלת מגרד, וגם הקשקשת שממנה סבלתי באזור הקרקפת נעלמה לחלוטין.

לראשונה בחיי אני מרגישה שיש לי דרך להתמודד עם המחלה וזה נותן המון תקווה. מעבר לכך, אני מרגישה שהטיפול משפיע על חיי בדרכים רבות נוספות. אני נינוחה יותר, רגועה, מאושרת ומרגישה כאילו משהו בתוכי נפתח והשתחרר. עוד לפני שהגעתי לטיפול הייתי מודעת מאוד לעצמי וקשובה לגוף ולנפש, אבל הטיפול כאילו השלים את החוליה החסרה.

בנוסף, אם פה ושם מציק לי משהו בנוסף לפסוריאזיס – כגון אף סתום, מפרק כואב או תופעות אחרות – במרבית המקרים הטיפול מצליח לעזור גם לתופעות אלה. מבחינתי, הטיפול הזה הוא נס שקרה לי.

פסוריאזיס | 27.08.2014

טיפול מומלץ בפסוריאזיס: ״תודה לדוד על שיפור החיים שלי!״

המלצה של מטופל שסבל מפסוריאזיס חמור ברגל

אני רוצה לומר תודה ענקית על שיפור החיים שלי בזכותך. ולמה אני מתכוונת: 20 שנה, קיץ אחר קיץ, לא דרכתי על כל כף הרגל שלי. כלומר, התהלכתי על קצות האצבעות וזאת בשל כאבים נוראיים של פצעים בכפות הרגליים עקב הפסוריאזיס.

הקיץ הזה סוף סוף אני מצליחה ללכת על כל כף הרגל. אחרי טיפול של חודשיים, כפות הרגליים שלי חלקות, רכות ללא פצעים וסדקים וללא גירודים. אני יכולה ללכת עם כפכפים מבלי שאנשים ישאלו "מה יש לך ברגליים? זה נורא…".

לא ידעתי עד כמה כפות הרגליים משמעותיות לחיים טובים ובריאים. אני מתהלכת בעולם כמו כולם וזה ממש לא מובן מאליו…

תודה רבה מכל הלב!

מהם התסמינים לפסוריאזיס?

 • פסוריאזיס מאופיין בנגעי עור עם קשקשת (כמו קשקשים של דג) בגוון אפרפר אשר פעמים רבות ילווה באדמומיות וגרד.
 • לעיתים תסמיני פסוריאזיס יבואו לידי ביטוי בנגעי עור יבשים, סדוקים, אדומים ואף מדממים ובמקרים מסוימים אף מתפתחות פוסטולות (נקודות אדומות מוגלתיות) או נקודות אדומות ונגעים אדומים בקפלי העור.
 • במקרים של פסוריאזיס הפוכה (אינברסה) התסמינים יהיו: נגעי עור גדולים, רכים ודקים הנראים כמו שפשפת מבהיקה, המופיעים באזורים פנימיים בקפלי העור כגון: בתי השחי, טבור ומפשעות.
 • במקרים של פסוריאזיס בציפורניים יופיע זיהום בגוון צהבהב הנראה פטרייתי. בתחילת המחלה יופיעו כתמים לבנים בבסיס הציפורן, מתחת לציפורן ועל העור של האצבע.

תסמיני המחלה באים בגלים ויש להם תקופות שיא ותקופות של נסיגה, לעיתים נסיגה מוחלטת, אך אין זה אומר שהמחלה נעלמה לחלוטין.

מהם סוגי הפסוריאזיס ואיך לזהות כל אחד מהם?

קיימות צורות שונות להופעת המחלה, כאשר הרפואה הסינית מבחינה ביניהן ומקפידה להעניק טיפול ייחודי לכל מופע וצורה בה המחלה מתפרצת.

 • פסוריאזיס פוסטולארית – צורה קשה במיוחד של המחלה, המחייבת טיפול רפואי הולם. בסוג זה של המחלה, מתפתחים על העור פצעים מוגלתיים ודלקת חריפה, לצד גרד קשה, חום גבוה ועייפות רבה.
 • פסוריאזיס וולגריס – התסמינים העיקריים של סוג זה הם עור עבה ועליו קשקשים כסופים באזורים שונים של הגוף, לעתים מלווים בגירוד ובכאבים. כמו כן עלולים להתפתח גם נגעים אדומים או סגולים על העור. לקריאה נוספת >>
 • פסוריאזיס בכפות הידיים והרגלייםפסוריאזיס בידיים הינה צורה עקשנית במיוחד של המחלה, המתבטאת בנגעים קשים בכפות הידיים והרגליים, אם כי אך ורק בהם.
 • פסוריאזיס אינברסה (פסוריאזיס הפוכה) – מופיעה באזורים בהם עלולה להצטבר לחות: קפלי עור, ישבן, בתי שחי, מפשעות, פי הטבעת ואברי מין. לקריאה נוספת >>
 • פסוריאזיס בקרקפת – מתאפיינת בקשקשים רבים על עור הקרקפת ובגירוד רב, דבר הגורם לסבל אסתטי וגופני גם יחד. לקריאה נוספת >>
 • פסוריאזיס גוטטה – מכונה גם פסוריאזיס טיפתי בגלל הופעתה על העור כטיפות אדומות. המחלה גורמת לנגעים קטנים ובודדים, על פי רוב נוחים וקלים לטיפול. לקריאה נוספת >>
 • פסוריאזיס ארטריטיס – בין 15% ל-20% מהחולים עלולים לפתח במקביל דלקת פרקים. המשותף לשתי המחלות הוא הבסיס האוטואימוני, ופסוריאזיס ארטריתיס היא בעצם הרחבה של הבעיה במערכת החיסון אשר גורמת לכל אחת מהן בנפרד. איברים רבים עלולים להיות מעורבים במחלה, ויש להעניק לה טיפול רפואי בהקדם. לקריאה נוספת >>
 • פסוריאזיס אריתרודרמית – צורה נדירה של המחלה, המחייבת טיפול רפואי, לרוב באשפוז. המחלה עלולה להופיע כסיבוך של צורות אחרות של פסוריאזיס, וקשורה גם לחשיפה מוגברת לשמש.

מהם הגורמים לפסוריאזיס?

פסוריאזיס היא מחלת חיסון עצמי, אשר גורמת להתרבות מהירה מידי של תאי העור. בין הגורמים שעשויים לעורר את המחלה ניתן למנות:

 • גנטיקה – אנשים, שיש להם היסטוריה משפחתית של פסוריאזיס.
 • צריכה של אלכוהול
 • עישון
 • לחץ נפשי
 • זיהומים
 • שימוש בתרופות – שימוש בתרופות מסוימות עשוי לעורר או את המחלה.
 • תנודות קיצוניות במזג האוויר.

אבחון המחלה: איך מאבחנים את הפסוריאזיס?

אבחון המחלה מתבצע על ידי התבוננות בעור ותשאול המטופל כדי לקבל תמונה קלינית. להלן כמה מהשאלות וההבחנות ששואל ובודק רופא העור בזמן האבחון:

 • מתי וכיצד התחילה המחלה?
 • צורת הנגעים ובאילו אזורים הם מופיעים
 • האם הפריחה מגרדת ובאיזו עוצמה? (גם אקזמה מגרדת ואפילו יותר מפסוריאזיס)
 • האם יש קרובי משפחה הסובלים מפסוריאזיס? (פעמים רבות מדובר במחלה גנטית)
 • אילו תרופות (אם בכלל) ניטלו לפני התפרצות המחלה? (יש תרופות המעודדות התפרצות פסוריאזיס)
 • האם קדמה להתפרצות המחלה תקופה של מתח או דלקת גרון סטרפטוקוקית? (שני אלו יכולים לעודד את התפרצות המחלה)

התשאול וההתבוננות בנגעים יאפשרו לרופא להגיע לאבחנה, אך במקרים אחדים יבקש הרופא לערוך גם ביופסיה כדי לאשר או לשלול את המחלה.

טיפול טבעי בפסוריאזיס: איך מטפלים במחלה ברפואה הסינית?

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור

טיפול ללא כאב ומתאים לכל גיל, כולל פעוטות. מטרת הדיקור היא להפחית את הגרד ולהקל על הסבל המיידי של החולה, ולהחזיר לאיזון מערכות גוף שונות שתפקודן נפגע במחלה.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בצמחי מרפא

מותאמים באופן פרטני וייחודי לכל מטופל בהתאם למצבו. צמחי המרפא מזינים את העור ומלחלחים אותו, מסייעים בהפחתת הגרד ובשיפור המצב הנפשי.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות על בסיס תמציות צמחים

יותאמו בעת הצורך ולפי מצבו של המטופל. המשחות לטיפול חיצוני מופקות מצמחי מרפא ייחודיים ומסייעות בשיקום העור וייצובו.

לוגו לבן על רקע שקוף

תזונה ותוספי מזון

המלצות לתזונה נכונה יימסרו בהתאם לצורך, וייתכן אף שימוש בתוספי תזונה. כמו כן יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10 וכן מקס כורכומין – נוגד הדלקת הטבעי.

טיפים לטיפול ביתי בפסוריאזיס

 • רצוי להימנע מצריכת אלכוהול וסיגריות, אשר עלולים לגרום להחרפה במצב המחלה.
 • מומלץ להשתמש בקרם לחות על בסיס יומיומי בכדי לשמור על הלחות בעור ולמנוע יובש.
 • יש להעדיף תכשירים ומוצרי טיפוח על בסיס חומרים טבעיים או כאלו המתאימים לעור רגיש. רצוי להימנע משימוש בתכשירי טיפוח המכילים בישום, שכן אלו עשויים לגרות את העור.
 • רצוי להקפיד על תזונה נכונה – להרבות באכילת דגים, ירקות, זרעים ואגוזים ושמן זית. רצוי להפחית את הצריכה של תזונה מעובדת, או מטוגנת.
 • מומלץ לעסוק בפעילות גופנית  או לתרגל שיטות הרפיה כגון: יוגה, מדיטציה שכן לחץ נפשי עלול לגרום להתפרצות של פסוריאזיס.

לדוד פרלה ניסיון עשיר בטיפול מוצלח במחלה מורכבת זו, הן בהופעתה הקלה והן בזו הקשה, בהן נערך הטיפול הטבעי במקביל לטיפול הרפואי המקובל בפסוריאזיס. לפרטים נוספים פנו אלינו.

מחקרים על פסוריאזיס

לוגו של ספר בצבע תכלת עם רקע שקוף
סקירה של 11 מחקרים חשובים על יעילות הטיפולים ברפואה סינית, צמחי מרפא ודיקור לפסוריאזיס, הסקירה מראה בבירור טיפול ברפואה סינית משפר משמעותית את מצבם של חולי הפסוריאזיס.
למאמר המלא
לוגו של ספר בצבע תכלת עם רקע שקוף
סקירה של כלל המאמרים בנושא אורח חיים ותוספי תזונה מומלצים לחולי פסוריאזיס
למאמר המלא
לוגו של זכוכית מגדלת בצבע טורקיז על רקע שקוף

שאלות ותשובות נפוצות

 • מכיוון שמדובר במחלה בעלת בסיס אוטואימוני, הרקע להופעתה אינו ברור דיו. יחד עם זאת, ישנם מספר כיוונים הנחשבים כסיבות למחלה:

  התרבות מהירה של תאי קשקש – בשכבת העור העליונה, האפידרמיס, מתרבים תאי הקשקש ומתחלפים בתדירות של כפעם בחודש. אלא שכאשר מערכת הייצור שלהם יוצאת משליטה, עלולים תאי הקשקש להתרבות בקצב מהיר לעתים עד פי 27 מהקצב הרגיל, ולהתחלף בכל מספר ימים. התוצאה – עומס של תאים על העור החיצוני והצטברותם אחד על גבי השני עד לכדי משטחים לבנים המכסים את העור.

  תהליך דלקתי – המתבטא באדמומיות בעור, בדלקות פרקים, ועד לפסוריאזיס פוסטולאריס המלווה בנגעים מוגלתיים.

  רקע גנטי – הגנטיקה משחקת תפקיד בהתפרצות המחלה. כשליש מהחולים דיווחו על קרוב משפחה הסובל מהמחלה, וסביר להניח ששיעור זה גבוה יותר, בין היתר מכיוון שמקרים של פסוריאזיס ברמה קלה (יובש בעור, פצעים בודדים ושטחיים וכו') לא דווחו. בקרב תאומים נמצאה התאמה של 70% בשכיחות המחלה.

  הגורם הנפשי – מחקרים הוכיחו את הקשר בין מצוקה נפשית לתפקוד מערכת החיסון. ואכן, בין 40% ל-60% מהחולים דיווחו על התפרצות המחלה והחרפתה בעקבות מצבי לחץ ו/או מצוקה נפשית.

  ברפואה המערבית והמשלימה גם יחד אין כיום ספק כי סטרס ומתח נפשי הם גורם משמעותי בהופעת המחלה. תופעות של לחץ נפשי וסטרס גורמות לחסימות אנרגטיות בגוף ומוציאות מערכות שלמות בו מאיזון ומתפקוד מיטבי.

 • פסוריאזיס מופיעה בדרך כלל באיברי הגוף בהם יש קפלי עור: ברכיים, מרפקים, צוואר וכו', אך עלולה להופיע גם בקרקפת, בגפיים ובאזורים אחרים בגוף – גם באיברי המין, בכפות הידיים ובפנים.

  הרפואה הסינית מתייחסת באופן שונה ופרטני לכל הופעה של המחלה באיברי הגוף השונים ומתאימה את הטיפול לכל אזור בנפרד, במטרה להחזיר את הגוף כולו לאיזון ולתפקוד תקין ומלא.

 • המחלה היא אוטואימונית – כרונית ובמהלכה שוגה מערכת החיסון ותוקפת את הגוף. הרקע ל"טעות בזיהוי" של מערכת החיסון אינו ברור, ויכול לנבוע ממקור גנטי, זיהומי (חיידק, וירוס) ועוד. במסגרת היציאה מאיזון של מערכת החיסון היא נותנת את ההוראה לשגשוג מואץ של תאי קשקש, המלווה בתהליך דלקתי.

  פסוריאזיס היא אחת ממחלות העור הנפוצות ביותר ופוגעת בכ-3% מהאוכלוסייה, בעיקר בגילאים שבין 20 ל-40. בקרב גברים, הגיל הממוצע של החולים הוא 29 ובין הנשים 27, אך היא מופיעה גם בקרב ילדים וקשישים. המחלה מופיעה בקרב נשים וגברים באופן שווה, ונפוצה יותר בקרב אשכנזים ויוצאי אירופה.

 • הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל.

  שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם