פצעים בקרקפת ובראש – טיפול טבעי יעיל

הכותב: דוד פרלה

הופעה של פצעים בקרקפת היא תופעה שכיחה בקרב כלל האוכלוסייה המאפיינת מחלות עור רבות. הפצעים בקרקפת יכולים להתפשט גם לאזור העורף, ובחלק מהמקרים יתפתחו גם לפצעים מוגלתיים בקרקפת או בראש. למרות שהתופעה נרחבת ויש לה דרגות חומרה משתנות, בדרך כלל היא מאופיינת בתסמיני גרד, אדמומיות, קשקשת ויובש, ולעיתים גם פצעים חמורים יותר שמצביעים על דלקת.

בפועל, מאחר והפצעים מופיעים על רקע מחלות עור שונות, על מנת להתמודד עם המטרד, עלינו להבין מה בדיוק גורם לפצעים בקרקפת. הרפואה הסינית שמה דגש על אבחון מדוקדק ויסודי של שורש הבעיה והתאמת טיפול טבעי מיטיב להעלמת הגרד והפצעים.

טיפול טבעי בפצעים בקרקפת ובראש – השבת האיזון הטבעי לגוף

הטיפול הטבעי ברפואה סינית מתמקד באדם כמכלול של גוף ונפש, מסייע בהורדת הלחץ הנפשי, חיזוק מערכת החיסון ושיקום העור מחדש. כמו כן, הטיפול מסייע בהקלת התסמינים של התופעה תוך זמן קצר, והוא יעיל במניעה חוזרת של בעיות העור, או בתור טיפול משלים לצד הרפואה המערבית במקרים חמורים יותר.

מה גורם להופעת פצעים בקרקפת?

פצעים בראש ועל פני הקרקפת מופיעים על רקע מגוון מחלות עור, תהליכים נפשיים או כשל בתפקודי העור והגוף.

פסוריאזיס בקרקפת – מחלת עור אוטואימונית הנובעת מכשל חיסוני שגורם לגורם לגוף לתקוף את עצמו. תסמיני המחלה עלולים להתפשט על פני אזורים נרחבים בגוף, ביניהם גם על הקרקפת. הפסוריאזיס מאופיין בעור דלקתי ומחוספס, ובנגעי קשקשת ופצעים אדומים ומגרדים על הקרקפת. למידע נוסף לחצו כאן >

סבוריאה – בעיית עור שכיחה למדי שגורמת אף היא להופעת פצעים על עור הגוף והקרקפת. התופעה נגרמת עקב פעילות מוגברת של בלוטות החלב הנמצאות על פני עור הקרקפת. התייבשות החלב העודף על הקרקפת מעודד התפתחות פצעים אדמומיים ומגרדים ולעיתים מלווה גם בתהליכים דלקתיים. למידע נוסף לחצו כאן >

זיהום בעור – זיהום חיידקי או פטרייתי שחודר אל עור הקרקפת עשוי להוביל לבעיות עור המלוות בפצעונים על הקרקפת. זיהומים נפוצים הם חיידקים ממשפחת הסטפילוקוקוס (כמו במקרה של פוליקוליטיס).

בעיות באספקת הדם – במידה וקיימת בעיה בזרימת הדם לזקיקי השיער בקרקפת, תהליך השיקום של העור עשוי להתעכב. הדם אחרי על פינוי פסולת ועל הזנת העור, ואספקת דם לא תקינה עשוי לפגוע בתהליך הריפוי הטבעי של פצעי הקרקפת.

סטרס – לחץ וסטרס ידועים כגורמי סיכון להתפרצות בעיות עור והחלשת המערכת החיסונית.

טיפול טבעי ברפואה סינית

הגישה הטיפולית של הרפואה הסינית שמה דגש על החזרת האיזון הפנימי והנפשי למטופל לצורך הקלה מהירה, זירוז תהליך ההחלמה ומניעת ההופעה של הנגעים בעתיד.

טיפול בדיקור – דיקור סיני בקרקפת מסייע במצבים של חוסר באספקת דם, וכן מוריד תסמיני דלקת וגרד ועוזר בהחזרת האיזון לגוף והזנת העור. כמו כן, מסייע הדיקור בהרגעת הגוף.

צמחי מרפא – הצמחים מאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות כתוספי תזונה, לצמחים השפעה אנטי דלקתית והשפעה לעידוד ההחלמה וההזנה של העור. כל הפורמולות מותאמות באופן אישי למטופל בהתאם לתסמינים שהוא מציג.

משחות טבעיות – המשחות נרקחות על בסיס תמציות מעולם הרפואה הסינית, ומסייעות בהקלת תסמינים של אדמומיות וגרד של הפצעים. הן אינן מכילות סטרואידים וקורטיזונים וניתנות בתור טיפול טבעי ותומך.

לצד אלו, יינתנו המלצות לשינוי תזונתיים, תוספי תזונה ושיפור באורחות החיים.

פצעים על הקרקפת הם תופעה שכיחה שיכולה להעיד על בעיות עור שונות. אם גם אתם סובלים מהם, אל תזניחו את התופעה ופנו לקבלת טיפול טבעי יעיל. דוד פרלה, מומחה לטיפול טבעי בבעיות עור, עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

הטיפול בקליניקה מביא לזירוז תהליכי הריפוי הטבעי של העור ומניעת הופעתם של הפצעים בעתיד.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה