פצעים בקרקפת ובראש – טיפול טבעי יעיל

דוד פרלה
 • הופעה של פצעים בקרקפת היא תופעה שכיחה בקרב כלל האוכלוסייה המאפיינת מחלות עור רבות. הפצעים בקרקפת יכולים להתפשט גם לאזור העורף, ובחלק מהמקרים יתפתחו גם לפצעים מוגלתיים בקרקפת או בראש.
 • למרות שהתופעה נרחבת ויש לה דרגות חומרה משתנות, בדרך כלל היא מאופיינת בתסמיני גרד, אדמומיות, קשקשת ויובש, ולעיתים גם פצעים חמורים יותר שמצביעים על דלקת.
 • בפועל, מאחר והפצעים מופיעים על רקע מחלות עור שונות, על מנת להתמודד עם המטרד, עלינו להבין מה בדיוק גורם לפצעים בקרקפת. הרפואה הסינית שמה דגש על אבחון מדוקדק ויסודי של שורש הבעיה והתאמת טיפול טבעי מיטיב להעלמת הגרד והפצעים.
 • הטיפול הטבעי ברפואה סינית מסייע בהורדת הלחץ הנפשי, חיזוק מערכת החיסון ושיקום העור מחדש. כמו כן, הטיפול מסייע בהקלת התסמינים של התופעה תוך זמן קצר, והוא יעיל במניעה חוזרת של בעיות העור, או בתור טיפול משלים לצד הרפואה המערבית במקרים חמורים יותר.

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

מה גורם להופעת פצעים בקרקפת?

פצעים בראש ועל פני הקרקפת מופיעים על רקע מגוון מחלות עור, תהליכים נפשיים או כשל בתפקודי העור והגוף.

פסוריאזיס בקרקפת מחלת עור אוטואימונית הנובעת מכשל חיסוני שגורם לגורם לגוף לתקוף את עצמו. תסמיני המחלה עלולים להתפשט על פני אזורים נרחבים בגוף, ביניהם גם על הקרקפת. הפסוריאזיס מאופיין בעור דלקתי ומחוספס, ובנגעי קשקשת ופצעים אדומים ומגרדים על הקרקפת.

סבוריאה – בעיית עור שכיחה למדי שגורמת אף היא להופעת פצעים על עור הגוף והקרקפת. התופעה נגרמת עקב פעילות מוגברת של בלוטות החלב הנמצאות על פני עור הקרקפת. התייבשות החלב העודף על הקרקפת מעודד התפתחות פצעים אדמומיים ומגרדים ולעיתים מלווה גם בתהליכים דלקתיים. למידע נוסף בנושא סבוריאה לחצו כאן >

זיהום בעור – זיהום חיידקי או פטרייתי שחודר אל עור הקרקפת עשוי להוביל לבעיות עור המלוות בפצעונים על הקרקפת. זיהומים נפוצים הם חיידקים ממשפחת הסטפילוקוקוס (כמו במקרה של פוליקוליטיס).

בעיות באספקת הדם – במידה וקיימת בעיה בזרימת הדם לזקיקי השיער בקרקפת, תהליך השיקום של העור עשוי להתעכב. הדם אחרי על פינוי פסולת ועל הזנת העור, ואספקת דם לא תקינה עשוי לפגוע בתהליך הריפוי הטבעי של פצעי הקרקפת.

סטרס – לחץ וסטרס ידועים כגורמי סיכון להתפרצות בעיות עור והחלשת המערכת החיסונית.

טיפול טבעי ברפואה סינית

הגישה הטיפולית של הרפואה הסינית שמה דגש על החזרת האיזון הפנימי והנפשי למטופל לצורך הקלה מהירה, זירוז תהליך ההחלמה ומניעת ההופעה של הנגעים בעתיד.

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור

דיקור סיני בקרקפת מסייע במצבים של חוסר באספקת דם, וכן מוריד תסמיני דלקת וגרד ועוזר בהחזרת האיזון לגוף והזנת העור. כמו כן, מסייע הדיקור בהרגעת הגוף.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

צמחי מרפא

הצמחים מאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות כתוספי תזונה, לצמחים השפעה אנטי דלקתית והשפעה לעידוד ההחלמה וההזנה של העור. כל הפורמולות מותאמות באופן אישי למטופל בהתאם לתסמינים שהוא מציג.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות טבעיות

המשחות נרקחות על בסיס תמציות מעולם הרפואה הסינית, ומסייעות בהקלת תסמינים של אדמומיות וגרד של הפצעים. הן אינן מכילות סטרואידים וקורטיזונים וניתנות בתור טיפול טבעי ותומך.

לוגו לבן על רקע שקוף

תזונה נכונה

יינתנו המלצות לשינוי תזונתי, תוספי תזונה ושיפור באורחות החיים

פצעים על הקרקפת הם תופעה שכיחה שיכולה להעיד על בעיות עור שונות. אם גם אתם סובלים מהם, אל תזניחו את התופעה ופנו לקבלת טיפול טבעי יעיל. דוד פרלה, מומחה לטיפול טבעי בבעיות עור, עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

הטיפול בקליניקה מביא לזירוז תהליכי הריפוי הטבעי של העור ומניעת הופעתם של הפצעים בעתיד.

כותב המאמר דוד פרלה, מומחה לטיפול טבעי במחלות עור, בעל תעודות הסמכה בינלאומיות וניסיון של 30 שנות טיפול במרפאתו ברפואה סינית במחלות עור במבוגרים וילדים.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם