פריחה ברגליים – פטכיות ברגליים

דוד פרלה

פריחה ברגליים, כמו פריחות אחרות, היא תגובה של העור לגירוי. העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף ויש לו כמה תפקידים קריטיים: הוא מגן על הגוף מפני התייבשות וזיהומים ומסוות את חום הגוף. ללא עור לא היינו יכולים לתפקד.

העור, כמו כל איבר בגוף, מגיב לגירויים ופריחה ביצירת נגעים בצבעים, מרקמים ומראה שונים, היכולים להופיע באזורים רבים בגוף כמו: בפנים, בבטן, בגב, ברגליים ועוד.

מהן הסיבות להופעת פריחה בעור?

הסיבות להופעת פריחה בעור, הן מגוונות וביניהן כתוצאה ממחלות כגון: פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס, מחלות זיהומיות, תגובה אוטואימונית או אלרגיה ועוד.

פריחה בעור נפוצה מאוד הן בקרב ילדים והן בקרב מבוגרים ובמרבית המקרים היא חולפת מעצמה ללא כל טיפול מיוחד. אם הפריחה עדינה ונעלמת (או מתבהרת) בלחיצה, וחוזרת למראה המקורי שלה לאחר הפסקת הלחץ, סביר להניח שמדובר בתגובה אלרגית או וויראלית קלה שתעבור מעצמה.

אך אם הפריחה אינה נעלמת בלחיצה ויש לה מראה של שטף דם קטן או שהיא מתפשטת למקומות אחרים בגוף – יש לפנות לרופא לבירור.

מהן הסיבות להופעת פריחה ברגליים?

פריחה ברגליים, כמו פריחות אחרות, גם היא תגובה של העור לגירוי. יכולות להיות כמה סיבות להופעת פריחה ברגליים:

 • מגע ממושך עם חומר הגורם לגירוי בעור. זה יכול להיות סוג בד מסוים, תווית של בגד, תכשיטים, תכשירי קוסמטיקה, קרמים ומאכלים למיניהם. פריחה כזו היא בדרך כלל תקבל את האבחנה של אורטיקריה אקוטית.
 • פריחה ברגליים ובידיים, שאינה מגרדת, ומופיעה בעיקר באזור האצבעות והבהונות יכולה להיות תסמין של מחלת הפה והגפיים. אם הפריחה מלווה גם בחום גבוה ובאפטות (פצעים) בפה – פנו מיד אל הרופא.
 • פריחה ברגליים הנראית כמו טלאים של עור אדמדם ויבש הגורם לגרד יכולה להיות ביטוי של אקזמה.
 • פריחה ברגליים יכולה להופיע גם אצל חולי אסטמה של העור וחולי פסוריאזיס.

פטכיות ברגליים

פריחה ברגליים עם נקודות אדומות על העור שנראות כמו שטפי דם קטנים, עלולה להעיד על מחלה קשה.

הנקודות האדומות נקראות פטכיות ואם הן הופיעו לאחר שיעול חזק או הקאות או שהן נעלמות בלחיצה – רוב הסיכויים שהן לא מסוכנות. אך אם הן לא נעלמות בלחיצה, יש להגיע לרופא לאבחון.

כאמור, פריחה עם נקודות אדומות ברגליים יכולה להופיע גם במצבים  כמו פריחות על רקע אלרגי או פסוריאזיס. במקרה כזה הנקודות יהיו אדומות ויבלטו על פני העור בצורת קשקשת.

לעיתיםפריחה בעור הרגליים תחלוף מעצמה, אך אם הפריחה מלווה בתסמינים נוספים, כמו קוצר נשימה, חום, כאבי מפרקים, הפריחה כואבת, אם אתם נמנעים מפעילויות יום יומית כתוצאה מהפריחה, מומלץ לגשת לרופא בהקדם.

האם ניתן לשלב את הטיפול האלטרנטיבי הטבעי בטיפול הרפואי הקונבנציונלי?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבעיקר במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי המקובל. שילוב כזה יכול להביא להשגת תוצאות חיוביות אופטימליות ולהקלה מהירה במצב עור הרגליים, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז תהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות הפוגות ממושכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים מומחים בתחומם.

פריחה ברגליים אצל ילדים

נקודות אדומות ברגליים אצל ילדים יכולות להופיע בשל כמה סיבות:

 • אורטיקריה אקוטית – תגובה אלרגית לחומר כלשהו.
 • אורטיקריה כרונית – תגובה אוטואימונית של הגוף.

בשני סוגי האורטיקריה הפריחה 'נודדת' ואינה נשארת רק ברגליים

 • אסטמה של העור – נגעים יבשים ומגרדים מאוד
 • פסוריאזיס – נגעים בולטים, אדומים המלווים בקשקשת.

טיפול טבעי

הטיפול הטבעי באמצעות הרפואה הסינית יעיל בעצירת התפשטות הפריחה ובזירוז ההעלמות שלה. הטיפול כולל שימוש בצמחי מרפא, דיקור סיני (אקופונקטורה) משחות טבעיות ותזונה מותאמת אישית המסייעים ביצירת איזון בריא בין הגוף לנפש ובכך מחזקים את הגוף ומקלים עליו בהתמודדות עם המחלה. הטיפול יכול להתבצע גם במקביל לטיפול הרפואי המקובל במחלות אלה.

הטיפול הטבעי בפריחה ברגליים יסייע בזירוז ההחלמה ובהעלמת הפריחה מהעור. למידע ופרטים נוספים, צרו קשר באמצעות הטופס המצורף.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם