שיטות טיפול ברפואה סינית

הכותב: דוד פרלה

בטיפול ברפואה הסינית, משלב דוד פרלה ידע מחקרי-מדעי מוכר, עם ארבעת מרכיבי תורת הריפוי הסינית העתיקה, במטרה להחזיר לגוף החולה את האיזון הפיזי והנפשי ההכרחי לריפוי טבעי מלא.

ארבעת המרכיבים העיקריים בטיפול ברפואה הסינית כוללים:

דיקור-אקופונקטורה, צמחי מרפא, שינוי תזונתי ומשחות על בסיס תמציות צמחים.

מטרתו של הטיפול היא להחזיר את האיזון הפנימי הפיזי והנפשי, ולזרז את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף.

טיפול בדיקור

acupuncture4קיימות נקודות דיקור בעלות השפעה טובה על העור, הן בהורדת פריחה והן בהורדת הגרד, ובעיקר להחזרת האיזון לגוף.

 • הנקודות מותאמות באופן אישי לאחר אבחון המטופל ברפואה סינית. המטופל שוכב 20 דקות עם מחטי הדיקור (מחטים חד פעמיות ללא שום חומר). הטיפול איננו כואב, ולמעשה משרה תחושת רוגע על המטופל.
 • במחקרים הוכח כי בזמן הדיקור משחרר הגוף אנדורפינים – משכך כאב טבעי של הגוף ובכך תורם לתחושת הרוגע. כמו כן מחקרים הראו השפעה אנטי דלקתית, השפעה בהורדת תחושת הגרד והשפעה מוסתת על מערכת החיסון (הורדת תגובות אלרגיה).
 • סדרת טיפולים כוללת עשרה מפגשים אחת לשבוע או שבועיים, בהתאם לקצב השיפור במטופל. כאשר קיימת בעיה כרונית לעיתים מבצעים מספר סדרות טיפולים.

טיפול בצמחי מרפא

artical_foodהמטופל מקבל תערובת צמחי מרפא אשר הותאמה לו אישית לאחר אבחון ברפואה סינית.

 • צמחי המרפא חשובים ביותר להורדת החום הפנימי, היובש והגרד מהעור. המטפל משנה את הרכב הצמחים מדי פעם בהתאם למצב המטופל. קיימות מספר צורות לקיחה:
  • צמחים לבישול וחליטה
  • צמחים באבקה מרוכזת
  • טינקטורות צמחים לשתיה
  • צמחים בקפסולות

הצמחים מיובאים על ידי חברת ברא צמחים מחברות המובילות בעולם בתחום זה, ומיוצרים תחת בקרת איכות גבוהה ביותר – G.M.P. כל הצמחים מאושרים כתוספי תזונה על ידי משרד הבריאות.

cream2משחות על בסיס תמציות צמחים

למרות שעיקר הטיפול ברפואה סינית מתבסס על טיפול פנימי (צמחי מרפא, דיקור ותזונה), שמטרתו להשפיע על מצב העור, עדיין ישנה חשיבות להקלה סימפטומטית על ידי משחות המבוססות על תמציות צמחים, על בסיס של רפואה סינית, הניתנות במרפאה בהתאם לאבחנה המבדלת במחלות השונות. כל המשחות הן על בסיס טבעי ואינן מכילות קורטיזונים או סטרואידים.

herbs2350-175תזונה ותוספי מזון

התזונה הסינית מסתכלת על המאכלים בצורה שונה מהתזונה המקובלת במערב, כשקיים דגש על הטעם והטמפרטורה של המזונות והשפעתם על העור. המטופל מקבל דף הסבר תזונתי בהתאם לבעיה ממנה הוא סובל.

 

probiotics-2010כמו כן מומלצים תוספי מזון שעברו מחקרים והוכיחו יעילות למחלות עור ספציפיות, כדוגמת התוסף הייעודי פרוביוטיקה 20/10, המיוצר במיוחד למרפאת דוד פרלה, שחלק מהרכיבים שבו נחקרו ונמצאו כתורמים לטיפול במחלות עור שונות.

 

 

 

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה